Reklam
Dekorasyon

Evi Geniş ve Ferah Göstermenin Yolları

İnsanın en çok huzur bulduğu alan şüphesiz ki evidir. Peki en sevdiklerini ile paylaştığınız evi geniş ce ferah göstermenin yolları nelerdir? Sizin için evi geniş gösterme hileleri hazırladık.

Evi Geniş ve Ferah Göstermenin Yolları

Günümüz evleri özellikle büyük şehirlerde ise dar ve sıkışık mekan olarak devam ediyor. Eviniz geniş, ferah ve aydınlık göstermek birkaç dekorasyon hilesi ile mümkün. Sizinle aynı metrekare eve sahip olan komşunuza gittiğinizde onun evinin size daha geniş gelmesinin sebebi doğru dekorasyon yöntemleri olabilir. Evinizde kullandığınız mobilyaların renklerinden, kullanılan geniş aynalara kadar hepsinin bir yöntem olduğunu unutmayın.

Evi Geniş ve Ferah Göstermenin Yolları | 2

Evi Geniş Gösterecek Dekorasyon Hileleri
İlk olarak odanız küçük ise kesinlikle koyu renkler kullanmayın. Açık renkler ışığı yansıtacağı için evinizi daha geniş gösterir.
Dar odanızda geniş bir etki yaratmak için halılarınızın mobilyalarınızdan daha büyük olması gerekiyor.
Mobilya seçimizde geniş kollara sahip olan koltuklar yerine kolsuz yada ahşap kollara sahip koltukları tercih edebilirsiniz.
Kullandığınız duvar kağıtlarının çok karışık desenli olmamasına dikkat edin. Tercih edecekseniz boyuna çizgili olanları seçin.
Gereksiz mobilya kullanmayın. Bu evinizin boğuk görünmesine neden olur.
Evde geniş aynalara mutlaka yer açın. Yansıma yapan ayna duvarları daha geniş gösterir ve büyük bir ev izlenimi yaratır.
Evi gereksiz aksesuar ve çerçeveler ile boğmayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı