Reklam
Dekorasyon

Mantolama ne zaman yapılır?

Mantolama Hangi Aylarda ve Ne Zaman Yapılır? Mantolama ne zaman yapılır? Dış cephe mantolama  +5 ile +30 derece arasındaki ısı sıcaklıklarında yapılabilir. Tabi bunda hava koşulları da önemli. Ülkemizde -5 derece de görüyor, +40 derece de görüyor. Dolayısıyla mevsimsel olarak ilkbahar, yaz ve sonbahar aylarında +5 ile +30 derece arasındaki değerlerde her zaman mantolama yapılabilir.

Mantolama ne zaman yapılır?

Yağışlı havalarda öncelikle iş güvenliği açısından daha sonra da yağan yağmur uyguladığımız malzemenin  içeriğini bozacağı için mantolama yapılmaması gerekir.

Kış aylarında ise hava sıcaklıkları geceleri eksi değerlere indiği zaman kullandığımız malzemeler çimento bazlı ve suyla karıştırıldığı için içindeki su donar. Sabah yüksek değerlere çıktığında ısı değerleri tekrar çözülür, dolayısıyla dayanıklılık sağlamaz uyguladığımız yapıştırıcılar tutmaz. Yeni yapıştırıcı işlemi yapsak bile üzerindeki sıva çimento esaslı olduğu için zamanla çatlamalar gözükür, dolayısıyla kış aylarında dış cephe ısı yalıtımı yapmak söz konusu değildir, tabi iş güvenliği de kış aylarında yağışın artması sebebi ile çok daha önemlidir.

 

Kaynak: GNYapı

Etiketler

Bir Yorum

  1. selam değerli vatandaşlar. biz 15 yıl montalama firması olarak bu işe emek verdik. bivana veya evinizi montalama yapmaya düşünüyorsanız sizi gerek iscilik gerekse malzeme kalitesinde gerekse uygun fiyata sizleri memnun edeceğiniz den supheniz olmasın tel no

Başa dön tuşu
Kapalı