Diyet

7 günde 8 kilo verdiren diyet

7 günde 8 kilo verdiren diyet ! Kısa sürede yağlarından kurtulmak isteyenler dikkat! ABD’li uzmanların hazırladığı yeni diyet listesi sadece 7 günde 8 kilo birden zayıflatıyor.

Takvim Gazetesi’nde yer alan habere göre fazla kilolarından yakınanlar için ABD’li beslenme uzmanları, yeni olduğu kadar hayli farklı bir diyet listesi hazırladı. Bu listeye uyanların bir haftada 5 ila 8 kilo arasında zayıfladığı belirtildi. Hiçbir sağlık şikayeti, hastalığı olmayan kişilerin uygulayabileceği bu yeni diyet, tüm dünyada yankı uyandırdı.

7 günde 8 kilo verdiren diyet
7 günde 8 kilo verdiren diyet

7 günde 8 kilo verdiren diyet

İşte bu iddialı diyete göre 7 gün boyunca tüketilmesi gereken gıdalar…

1- Diyete başladığınız ilk gün sadece meyve tüketin. Açlık hissettiğiniz her an ağzınıza bir meyve atın. Önerilen meyveler karpuz, şeftali, kavun, elma ve çilek. Susadığınızda ise 8 bardak kadar su içebilirsiniz. Kesinlikle sebze, ekmek ve muz yemeyeceksiniz. Küçük bir parça çikolata bile ağzınıza atmayacaksınız.

2 – Diyetinizin ikinci gününde meyve yerine sebzeyle beslenmeniz gerekiyor. Pişmiş ya da çiğ sebzeleri yiyebilirsiniz. Ancak yağda pişirilmiş sebzeler yasak. Susadığınızda 8-12 bardak su içebilirsiniz.

3- Bugün meyvelerle sebzeleri birleştirme günü. Muz ve patates hariç istediğiniz herhangi bir meyve ve sebzeyi yiyebilirsiniz. Yine 12 bardağa kadar su içmek serbest.

4- Bir önceki gün yasak olan muz bugün listenizin baş tacı. Önceden izin verilmeyen muzu bugün yiyebilirsiniz. En az 8 muz ve 4 bardak süt içebilirsiniz.

5- Meyveleri kesip bugün sadece pirinç ve domatesle besleneceksiniz. Tüm gün boyunca bir miktar haşlanmış pirinç ile 6 domates yiyebilirsiniz. Bugün 15 bardak su içmeniz gerekiyor. Domatesin ürettiği ürik asit nedeniyle vücudun su alımını artırmak hedefleniyor.

6- Bugün pirincin yanına istediğiniz herhangi bir sebzeyi de yiyebilirsiniz. Sebze ve pirinç açlığınızı bastırıp tok tutacaktır. Ancak 12 bardak su içmeyi de unutmayın.

7- Diyet listenizin son gününde pirinç ile birlikte meyve ve sebze suyu içebilirsiniz. Meyve suyu vücutta biriken toksinlerin atılmasına, vücudun temizlemesine yardımcı olacaktır.

Not: Doktorunuza danışmadan 7 günde 8 kilo verdiren diyet uygulamayın!

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Çiğ köfte ile diyet kilo aldırmıyor

  Beslenme ve Diyetetik Uzmanı İrem Damancıoğlu, diyet uygulayan kişilerin de çiğköfte tüketmelerinin mümkün olduğunu belirterek, “Ara öğünlerde tüketilen 2-3 adet çiğköfte, iyi bir tercih olabilir.

  İçindeki baharat ve yağ makul seviyede olmalıdır.

  Çiğköftenin içindeki baharat ve yağ oranının makul seviyede tutulduğu müddetçe kilo alınımına yol açmayacağını ifade eden Beslenme Uzmanı Damancıoğlu, “Normal standartlarda hazırlanıp tüketilen bir porsiyon çiğköfte yaklaşık olarak 400 kalori ihtiva eder. Bu oldukça yüksek bir değerdir, bu nedenle kendinize hakim olup sınırlı sayıda çiğköfte tüketmeye çalışılmalıdır” diye konuştu.

  Ara öğünde 2-3 tane yenebilir

  Diyet uygulayan kişilerin de çiğköfte tüketmelerinin mümkün olduğunu kaydeden Damancıoğlu, “Ara öğünlerde tüketilen 2-3 adet çiğköfte, iyi bir tercih olabilir. Yapımında kullanılan bulgurun lif içeriği yüksek olması sebebiyle kan şekerini dengeler ve sindirim sisteminin çalışmasına katkı sağlar. Limon, acı ve baharatların metabolizma üzerindeki olumlu etkilerinden de faydalanılabilir. Ancak dengeli beslenme kuralları düşünüldüğünde diğer tüm besinler gibi çiğköfte tüketimini de abartmamakta fayda var. Çiğköftenin lavaşla beraber değil de marulla tüketilmesi fazla miktarda karbonhidrat alımının da önüne geçer. Çiğköfte alırken ise kalite belgelerine sahip, yapım ve saklama koşullarına dikkat edilen, güvenilir yerlerin tercih edilmesi daha sağlıklı olacaktır” dedi.

 2. 7 günde 8 kilo diyette 4. bent te muz ve süt yazıyor başka bir şey yok mu sadece muz ve sütmü

Başa dön tuşu