Reklam
Diyet

Doğum Sonrası Göbek Eritmek İçin Bitkisel Kür Tarifi Ve Egzersizleri

Doğum sonrası göbek eritmek ve zayıflamak için sizlere hem egzersizleri hemde hamilelik kilolarınızı vermeniz için bitkisel kür tarifi vereceğiz.

Doğumdan sonra göbeğin erimesi için uygulanacak çeşitli egzersiz yöntemleri bulunmaktadır. bu hareketlerin uygulanması, doğumdan kalan göbeğin yok olmasını sağlayabilir.

Doğum Sonrası Göbek Eritme Hareketleri

Doğumdan sonra hamile gibi göbeği kalanların en fazla yakındıkları durum, bu göbeğin yok olmamasıdır. Kadın vücudunda en zor kaybolan yağ çeşidi olan göbek yağları, hamilelik esnasında ve doğum sonrasında daha da baş edilmez bir hal almaktadır. Bu durumdan korunmak için, hamilelikten itibaren egzersizler yapılması gerekmektedir.

hamilelik sonrası kilo verme
doğum sonrası göbek eritme yöntemi

Doğum Sonrası Göbek Eritme Süreci

Doğum sonrası kalan göbeğin erimesi için geçirilen süreç boyunca, çeşitli egzersizlerin yanında, doktorun tavsiye ettiği diyet listesine de uyum sağlanmalıdır. Tek başına spor ya da diyet yapmakla kaybolmayan doğum sonrası göbek eritmesi için bu iki yöntemin de beraber yürütülmesi gerekmektedir.

Ancak doğum sonrası ilk 6 ay sadece emzirmeyle geçirileceğinden, herhangi bir diyete başlanmamalıdır. Yapılması gereken tek şey; unlu, yağlı ve şekerli besinlerden uzak durmak ve çok hafif egzersizler yapmaktır.

Doğum Sonrası Göbek Eritme Egzersizleri

Hamilelik sonrası göbeğin erimesi için uygulanacak egzersizler şu şekilde sıralanabilir:

  • Sırt üstü uzanıp, bel çukurunu havada tutarak, hafif mekik çekilmelidir.
  • Sırt üstü yere yatıp, bacaklar dik olacak şekilde kaldırılırken derin nefes alınmalı ve nefes verirken bacaklar gergin biçimde yavaşça yere indirilmelidir.
  • Yere yan şekilde yatıldıktan sonra, esnek fitness bantlarından bir tanesi üst bacağa takılır ve bacak kaldırılabildiği kadar yukarı çekilir.
Hamilelik Sonrası Zayıflama
Hamilelik Sonrası Zayıflama

Hamilelik sonrası göbek yağlarının erimesi için kullanılacak çeşitli egzersiz yöntemleri bulunmaktadır. Doğumdan sonra göbek kalmaması için yapılacak olan egzersizlerin yanında, doktorların tavsiye ettiği diyet listelerine de bağlı kalınmalıdır.

Hamilelik esnasında başlayan ve doğum sonrasında uzun süre boyunca geçmeyen göbek yağları, uygulanacak çeşitli yöntemler sonucunda ortadan kaybolabilir. Hamileliğin ardından kalarak, rahatsız edici bir görüntü oluşturduğu için doğum sonrası göbek sıkılaştırma yöntemleri, anneler tarafından fazlasıyla kullanılmaktadır.

Hamilelik Sonrası Göbek Eritmek İçin Spor Önerileri

Hamilelik sonrası göbek sıkılaşmasında faydalı olacak çeşitli spor yöntemleri bulunmaktadır. doğum sonrası sarkmayı önleyen spor tavsiyeleri, şu şekilde sıralanabilir:

Pilates

Karın ve sırt bölgesini güçlendirerek, doğum sonrası kalan göbeği eritmekte yardımcı olur.

Yüzme

Vücudun tüm kaslarını karıştırdığından, göbek eritmekte yardımcıdır.

Mekik Çekme

Sabah ve akşam olmak üzere, günde iki defa karın kasları acıyana kadar mekik çekilmesi, göbek eritmeye yardımcı olur.

Yürüyüş

Aç karnına yapılan yürüyüşler sayesinde, göbek yağlarından kurtulmak mümkündür.

doğum sonrası göbek eriten egzersiz
doğum sonrası göbek eritme

Doğum Sonrası Göbek Eritmek İçin Bitkisel Kür

Hamilelik sonrası göbek eritmek için uygulanacak doğal bir yöntem bulunmaktadır:

  • Yarım litre içme suyu kaynatılır
  • Suyun içerisine 4 adet taze lahana yaprağı eklenir ve en az 3 dakika kaynatılır,
  • Ardından suyun içerisine 1 demet maydanoz eklenir ve 3 dakika daha kaynatılır,
  • Kaynayan karışım ocaktan alınır ve soğutulur,
  • Soğuyan karışım süzüldükten sonra içine 1 tane limonun suyu eklenir.

Hazırlanan karışım günde 2 defa tüketilmelidir. Aç ya da tok karnına içmekte herhangi bir problem yoktur. Günlük olarak hazırlanmalıdır. Toplamda 3 hafta kullanılır.

İlgili Konular;

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı