Diyet

Elma Sirkeli Su Zayıflatır mı ?

Elma sirkesi zayıflatır mı, elma sirkesinin faydaları, elma sirkesi nedir, elma sirkesinin zayıflamaya etkileri nelerdir, diyet yaparken elma sirkesi, diyet ve elma sirkesi, elma sirkesi nasıl zayıflatır, elma sirkesinin faydaları, elma ve sirkesi…

Bildiğiniz gibi elma sirkesi bitkisel bir mucize iksirdir. Elma sirkesi kullanılarak sindirim yolu rahatsızlıklarından tutun da cilt bakımı ve cilt lekelerine doğal çözüm kürlerine kadar çok geniş bir alanda tedaviler yapılabiliyor. Elma sirkesinin bu zayıflatan etkisinin de yabana atılmaması gerektiğini buradan sizlere söylüyoruz. Elma sirkesi, su ve bal ile karıştırılarak sabah akşam aç karına tüketildiğinde kalıcı bir kilo verme etkisi oluşturuyor. İnternet sitelerinde ender saraç elma sirkesi, Ahmet Maranki elma sirkesi formülü, ya da İbrahim Saraçoğlu elma sirkesi kürü diye çıkan tüm elma sirkesi zayıflama formüllerinin tarifi ve yapılışı aynıdır. Burada önemli olan nokta, içerisindeki yağ yakıcı bitkisel enzimlerin yok edilmediği doğal elma sirkesi kullanmaktır.

Elma Sirkesi+Bal+Su Yöntemiyle Zayıflama Deneyimleri için tıklayın !!!

Diyet yapmayı düşünen ya da diyete başlayan çoğu bayan önce bir ön çalışma yapar ve araştırır.zayıflamaya etkisi olan besinler, nasıl çabuk kilo verilir, kilo verirken sarkmamak için ne yapmak gerekir vs..biz de sizler için bilgeis kadınca olarak bir araştırma yaptık ve en çok kullanılan yöntemlerden elma sirkesi ve elma sirkesinin etkilerini ele aldık.bu yazımızda elma sirkesi hakkında merak ettiğiniz herşeyi öğreneceksiniz.

Öncelikle şunu öğrenelim elma sirkesinin faydaları nelerdir ?
Elma sirkesi, doğal bir yaşam iksiridir!

Bileşim: Kalsiyum, fluor, potasyum, magnezyum, sodyum, fosfor, silisyum, A vitamini, Beta-carotin, B1, B2, ve B6 vitaminleri, C vitamini, sirke asitleri, meyve asitleri, pektin, doğal aroma maddeleri.

Yaşlılığımızda da sağlıklı olabilmek için hareketli bir yaşam ve sağlıklı bir beslenme biçimi oluşturmaya özen göstermeliyiz.. İşte burada elma sirkesi seçiminin değeri ile karşılaşıyoruz. İçerdiği çok değerli ve çeşitli maddeler nedeniyle, en sağlıklı sıvılardan biridir o. Elma sirkesi, bedenimizi içten ve dıştan tedavi edebileceğimiz olağanüstü bir doğal ilaçtır. Burada size, bedeninizi genel anlamda güçlendirmek, çeşitli hastalık belirtilerini hafifletmek ve gerekli cilt bakımını yapmak için elma sirkesini nasıl kullanabileceğinizi anlatmak istiyorum.

Kullanım biçimleri: Doğal elma sirkesinin en etkili kullanım biçimi, çiçek balı ile karıştırılarak oluşturulur:

*1 bardak su

*1 tatlı kasığı dolusu elma sirkesi

*1 tatlı kasığı dolusu çiçek balı

Hepsi iyice karıştırılır ve sabahları aç karnına küçük yudumlarla içilir. Sürekli kullanım sayesinde, öncelikle bedenin bağışıklık sistemi güçlenecek ve sizi pek çok hastalıktan koruyabilecektir. Bu enerji kokteyli ayrıca size canlılık ve güç kazandıracak ve ileri yaşlara kadar sağlıklı ve mutlu kalmanıza önemli katkılar sağlayacaktır. Ama burada çiçek balını da yakından tanımamız gerekiyor:

Çiçek balının bileşimi: Seker: %32 üzüm şekeri (glikoz), %39 meyve şekeri, %7 malt şekeri. 100g balda mineraller: Sodyum 7 mg, potasyum 45 mg, kalsiyum 5 mg, fosfor 20 mg, magnezyum 3 mg, demir 1mg. 100g balda vitaminler: B1 0,03 mg, B2 0,05 mg, Niacin 0,1 mg, C 1mg.

Sabahları aç karnına içtiğiniz bir bardak elma sirkesi-bal kokteylinin içindeki müthiş zenginliği öğrenmiş bulunuyorsunuz artık.
-bedenimiz güçlenir ve bedensel uğraşlara ve strese karşı koyabilecek dayanıklılığı kazanır. Sirkenin içerdiği yüksek orandaki potasyum sayesinde, kalp kasları dahil olmak üzere tüm kas yapısı da güçlenecektir. Kramplara karşı, kokteylinizi maden suyu ile hazırlayabilir ve her öğünde 1 bardak içebilirsiniz.

-Sık sık grip, soğuk algınlığı veya üst solunum yolları iltihabına yakalanan kişiler, bağışıklık sistemleri sirke-bal kokteyli sayesinde güçleneceği için, bu tür sıkıntılardan büyük çapta kurtulmuş olacaklardır. Ama bu tedaviyi aşağıdaki plana göre uygulamakla kalıcı sonuçlara ulaşabilmek mümkün olacaktır.

-Soğuk algınlığı ve grip zamanlarından önce, 4 haftalık bir sirke-bal kokteyli kürüne başlayın ve günde 3 bardak için.

-Sirke-bal kokteyli nezleye karşı da bedeni güçlendirecektir. Nezleye karşı ayrıca, 1 ölçü elma sirkesi 2 ölçü suya karıştırılır, kaynama derecesine kadar ısıtılır ve inhalasyon tedavisi uygulanır.

-Boğaz ağrısı ve ses kısıklığında, 1 ölçü elma sirkesi ile 3 ölçü ılık su karıştırılır ve saat başı derin gargaralar yapıldıktan sonra tükürülür. Bu gargaraların adaçayı ile dönüşümlü yapılması etkiyi daha da arttıracaktır.

-Öksürüğe karşı, 4 yemek kaşığı dolusu akışkan balla 3 tatlı kaşığı elma sirkesini iyice karıştırın. Öksürük gıcığına karşı yarım tatlı kaşığı alın ve yavaş yavaş yutun. Ayrıca, bolca kekik çayını balla tatlandırın ve yudumlayarak için.

-Yüksek kolesterole karşı, günde pek çok kere elma sirkesi-bal kokteyli içilir. Salatalarda öncelikle elma sirkesi kullanılır.

-Varise karşı, elma sirkesiyle ıslatılan bir bez baldıra sarılır ve 20 dakika etkilemeye bırakılır.

-Gaz şişkinliğine karşı, her öğünden yarım saat önce 1 bardak elma sirkesi-bal kokteyli içerek, sağlıklı bir bağırsak florasının temelini atın. Bu kokteyle rezene veya frenk kimyonu çayı da ekleyebilirsiniz.

-Kabızlığa karşı, günde pek çok kere, 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyerek için. Ayrıca, 4 litre ilik suya 1 su bardağı dolusu elma sirkesi ve 2 tatlı kaşığı tuz ekleyerek ayak banyoları alın. Banyo süresi 10 dakikadır.

-Yaraların çabuk iyileşmesi için, günde 3 bardak elma sirkesi-bal kokteyli için. İltihaplanmayı önlemek için, elma sirkesiyle ıslattığınız bir pamukla günde pek çok kere yarayı nemlendirin.

-Ergenlik sivilcelerine karşı, her yemekten yarım saat önce, içine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi eklenmiş 1 bardak su için. Yüzünüze buğu banyoları uygulayın: 1 litre kaynar derecede sıcak suya 4 yemek kaşığı elma sirkesi ve 2 yemek kaşığı dolusu mayıs papatyası ekleyin, 1-2 kere karıştırın ve başınızı büyük bir havluyla örterek 5- 10 dakika gözlerinizi yumarak bekleyin. Yüzünüzü suya çok yaklaştırmayın!

-Güneş yanığına karşı, inceltilmemiş elma sirkesi, kızarmış olan bölgelere dikkatle sürülür veya 3 yemek kaşığı elma sirkesi eklenmiş soğuk bir banyo alınır. Banyo süresi 10 dakikadır. Elma sirkesinin pH değeri(asit derecesi), derimizin pH değeri ile hemen hemen eşit düzeydedir. Dolayısıyla, derimizin asidik koruma örtüsünün güçlendirilmesinde elma sirkesinin kullanımı önemle önerilmelidir.

Uyarı: Elmanın ve elma sirkesinin bilinen hiçbir yan etkisi yoktur

Diyet ve elma sirkesi:

Osmanlı Zamanında akşam yemekten sonra misafirlere sunulan içecek varmış hem hazmı kolaylaştırıp hem de fazla yağları eritiyor.

FORMÜL:

4 YEMEK KAŞIĞI SİRKE
4 YEMEK KAŞIĞI BAL
4 SU BARDAĞI SU

BUNU 1 LİTRELİK CAM ŞİŞEYE KOYUN VE İYİCE ÇALKALAYIN HER YEMEKTEN SONRA YARIM SU BARDAĞI İÇİN 1 AY SONUNDA FARKI GÖRECEKSİNİZ.

Kepekli Saçlar İçin Elma Sirkesi
Saç bakımı ve saçınızdaki kepekler için saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama suyuna yani 1 litre suya 1 çay bardağı elma sirkesi koyun ve saçlarınızı bu su ile durulayın. Bu işlemi bir süre her saçınızı yıkadığınızda uygulayın. Saçlarınız kepekten arınacak ve parlaklaşacaktır.

Sivilceler İçin Elma Sirkesi
1 çay bardağı elma sirkesine yarım çay bardağı su ekleyin ve bir parça pamuğu bu karışıma batırıp sivilce üzerine bir süre kompres yapın. Faydısı olduğunu göreceksiniz.

Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi
Bir kaba yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi koyup kaynatın. Daha sonra bu su ile yüzünüze buhar banyosu yapın. Ayrıca yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü 3-4 günde bir silebilirsiniz. Cilt lekeleri için oldukça faydalı.

Fazla Kilolar İçin Elma Sirkesi
Bir bardak suyun içine 1-2 tatlı kaşığı elma sirkesi koyun. İçine 1 tatlı kaşığı bal ekleyip sabahları düzenli olarak aç karnına için. Fazla kilolarınıza faydası olduğunu göreceksiniz.

Varisler İçin Elma Sirkesi
Yumuşak bir havluyu elma sirkesinin içine batırıp sıkın ve havluyu bacaklarınızın varısli olan bölgesine sarın. Bacaklarınızı yüksek bir yere kaldırarak yaklaşık 45 dakika kadar dinlendirin. Bu işlemi mümkünse sabah akşam tekrarlayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

202 Yorum

 1. elma sirkesi bende 12 parmak ülseri yaptı faydası var ama midem mahvoldu.yan etkisi mide vb organlarda hasar yaratıyor.

 2. arkadaşlar yaklaşık 10 gün önce başladım… iki kilo verdim ve basen gibi zor eritilen bir bölgeden :) mide sorununuz yoksa kullanın… yediklnze az dikkat ederseniz tamamdir unutmayn hiç bir güzel yemek aynadaki goruntunuzden daha güzel olamaz… çevrede sizi yadırgayan insanlar size hayranlıkla bakacaklar… Azimle güzel sağlıklı günlere… sevgiler!!

 3. bende bir haftadır içmeye başladım ama içine bal koymuyorum ve sadece sabahları içiyorum zayıflatır mı acaba

 4. Arkadaslar ben ictim bir kac gün önce bisey olmadi ama sonra mide agisnidan ölücektim sakin ac karninisla icmeyin benden size tavsiye.
  Ama benim yasim daha kücük belki ondandir.
  Buarada 17 yasindayim unutmayin bir adam sirke icerek midesi delinip öldü coooook dikkat etmek lazim böyle seylerde.

 5. ben 10 dündür içiyorum aç karnına 2 kilo vermişim.ayrıca birtatlı kaşığı içiyorsun ılık suya karıştırıp kimsenin midesi delinmez.candan hanımın başka bi rahatsızlığı varmıştır yada ona dokundu.deneyin

 6. bir tatlı kaşığından insanın midesimi delinirmiş çok ta güzel zayıflatıyo arkadaşlar denenyin pişman olmıyacaksınız bir şişeyi ac karnına tepe dik diyen yokya bir talı kaşığı oda bir bardak suya hiçç bişey olmaz için

 7. ben elma sirkesini içiyorum fakat hiç kilo veremiyorum 75 kiloyum 150 metre boyundayım ne yapmalıyım?

 8. Fatma Gül hanim az yemek yiyin :) ben 103 kilodan 98’e dustum 3 haftada ama çaydan şekeri,yemeklerde ekmeği kestim.Basenlerden ve göbekten gidiyor önce,tavsiye ederim.Bende ülser var ancak zararını görmedik.Saygılar

 9. Merhaba Arkadaslar,
  ben 4 günden beri günde üc kere iciorum fakat 2 yemek kasigi elma sirkesi katiorum dogrumu acaba?
  Bazi sayfalarda öyle yazior, ve kilo verdimi nezaman fark ederim? tek karnim gidi kilom hala aynii :(

 10. Ben elma sirkesini kullandım kilo verdim bir beden düştüm ama 3 4 gun ara verdim göbek geri cikti ne yapmalıyım arkadaşlar

 11. Lütfen yardım edin kilo almak istemiyorum tekrar sabah lar i ve akşam yemekten önce aç içtiğim de oldu yemekten sonra içtiğim de oldu . Ama bi kaç gun içmeyin ce neden rahatsız hissetm . Aç karma mi içmem gerek tok mu her yerde farklı yazıyor

 12. Aç karna mi tok karna mi lütfen cevap verin yemekten önce mi sonra mi içilecek

 13. Ben 2 defa ac karna ictim yemek yiince midem bulaniyo bende tok karna iciyorum insallah ise yarar 11 gundur iciyorum daha bisey yok ama devam…

 14. arkadaşlar bn bugün başladım bi 5 kilo kadr fazlam var..sabah aç karna içtim..akşamda yemekten yaklaşık bi saat öncesi yani birazdan içicem işe yarar mı..5 kilo için bunu ne kadr sürede içmm lazım..bu arada tadı iğrençç :)) tşk

 15. arkadaşlar elma sirkesini düzenli kullanıyorum çok faydasını gördüm hiçbir yan etkisi olmadı Fakat benim kullandığım sirke hazır marketlerde satılan değil turşucudan aldığım el yapımı sirke ve su falanda katmayın tüketimi de çok kolay içersiniz çünkü harika yumuşak tadı var özellikle sabah aç için akşam yatmadan acıkında için spora gitmeden için müthiş terleme yaptırır .

 16. zayıflamak çok kolay arkadaşlar az yiyeceksin afrikadakilerde ne basen ne göbek var :) şunu yersem zayıflarmıyım bunu içersem zayıflarmıyım yersen zayıflamazsın çokmu karışık birşey bukadar basit ve zayıf olmak kadar güzel birşey yok

 17. acaba fazla tüketımı zarar verırmı yanı bı pardak suya 2 3 kaşık sirke konulsa zararlı olurmu

 18. arkadaslar kılo vermek ıstıyorsanız elma sırkesı ıcın faydası var fazlası zarar arkadaslar neyın fazlası zarar degılkı suyun bıle fazlası zarar degılmı bende faydasını gordum ama bunun yanı sıra en önemlısı gunde 2 veya 2.5 lt su ıcın kesınlıkle ekemege veda edın cayınızı sekersz ıcın eger gercekden kılo vermeyı kafanıza koyduysanız ılk once ben yapabılırım deyın kesınlıkle en önemlısı sız ınanacaksınız basaracam dıye yururyus yapın haraket edın sureklı mesela gunluk hatyatımızda hem eglencelı hemde kolay egzersızler var onları yapın ınannın 1 hafta hamlarsınız ama vucud 1 hafta sonra kendı alısıyo arkadaslar ınsallah kılo verırsınız saglıklı gunler dılerım hepınıze

 19. Ben bal kesnlkle sewmiorm peki sadece suyla karstrsam zayflatrmi yoksa zarari olurmu bi adam da olmus ya

 20. Peki nasl kullanilir sabah ac karnina ictik yemklerdem sonrda iclse fayda edermi?

 21. Merhaba hanimlar bn 75 kiloyum sezeryanla dogum yptim 1.5 sene oldu gobek kaldi. Acaba bu yontemi denesem gobegi eritebilirmiyim ?

 22. bn 1 haftada etkısını gordum 71 kılodan 67 ye dustum gnde 2 defa ıcıyorum

 23. yaklasık bır bucuk haftada etkısını gordum 71 kılodan 67 ye dustum gnde 2 defa ıcıyorum ılk baslarda etkısı yokmus gıbı gelıyo ama sonradan bellı oluo

 24. arkadaşlar üç gündür sabahları elma sirkesi ve su içiyorum bal karışımı yapmadım akşamlarıda 1 tatlı kaşığı limon 1 tatlı kaşığı sirke ve 1 tatlı kaşığı tarcın karıştırdım içiyorum henüz bi etkisini görmedim ama bu günden itibaren sizin tavsiye ettiğiniz gibi yapacağım. işalllah hepimizde fayda görürüz. nalan hanım gerçekten 1 haftada 4 kilomu verdiniz bunun yanında diyet falanda yaptınızmı ekstralarınız oldumu?

 25. arkadaşlar inanmadan başlayıp ve sonuç aldığım ilginç bir durum sabahları bir çay kaşıgı çörek otu ve elma sirkeli su …sabah aç karna iki yemek kaşığı elma sirkesi katılmış ılk su içiyorum ardınadan sonra bir çay kaşığı çörek otunu alt dudağımın altından yavaş yavaş çiğneyere k tüketiyorum..sonuçmu.bir hafta oldu .tabiki yemegede dikat ediyorum ama pek özensiz.bir haftada 1 kilo..bu kimseye tavsiye değil sadece kendi kendime uyguayıp sonuç aldığım bir kür.tek sorun çörek otu sabahları çekilmez geliyor ama alışıyor insan .sevgilerle.

 26. Merhabalar.ben bu karisimi 1 bardak sicak suyun icine 1 limon suyu,1yemek kasigi elma sirkesi,1tatli kasigi bal diye duymustum.sabah ac karnina iciliyomus.iki gundur yapiyorum insallah olumlu sonuc alirim.tabiki yediklerime dikkat ediyorum.ayrica elma sirkesi yerine uzum sirkeside olur mu

 27. nalan hanım ve tubulans100 nasıl beslendiniz ve spor olara ne yaptınız detaylı bilgi verebilir misiniz 10 kilo fazlam var elma sirkesi de içtim dikkat etmeye çalışıyorum h.sonu spor yapıyorum (başka vaktim yok) ama boğazı tam olarak hizaya sokamadım tavsiyelerinize ihtiyacım var yazabilirseniz çok sevinirim gerçekten :):):) şimdiden çok teşekkür ederim

 28. meyvelı yogurt yedım 2 hafta boyunca .baska bırsey yemedım bırde gunde 3, 4 adet elma yedım ama elma sırkesı ıcmıyorum artık cunku mıdeye zarar verıyormus

 29. slm arkadaşlar ben 78 kiloydu 2 haftadır elma sirkesi kürünü yaptım. ve bugün tartıldım sonuç çok iyi 4 kilo vermişim çok iyi aynen devam

 30. Gercekten yararını görmek istiyorsanız marketlerden asit dolu 3 liralık sirkelerden degil lokman hekimlerde satılan gercek elmasirkesi kullanmalısınız

 31. Arkadaşlar ben bugün kullanmaya başladım ama içerisine bal koymuyorum yine de aynı etkiyi gösterirmi

 32. Sabah ac karniniza ictikten 15 -20 dk sonra mutlaka kahvalti izi yapin .yoksa mideye zararli olabilir .ben ictikten sonra 2 saat kadar bekledim ve karnimda ,midemde acayip sislik yapti .mideme zarar vermesinden, korkup icmeyi biraktim

 33. merhaba.acaba çiçek balı yerine çam balı kullansak olur mu yanlışlıkla çam balı almışımda? birde sirke yerine limon sıkasak olur mu :)

 34. Bende yeni başladım aşırı derece bağırsaklarımı çalıştırdı galiba etkisi olucak

 35. slm arkadaşlar elma sirkesini ac karnına sabah akşan icin ve hergün 1 saat spor yapın yediklerinize dikat edin 1 ayda 10 kilo garanti gidiyo azim gerekiyo birazda :)

 36. Ben yeni başladım ama inanıyorum sirke yi peygamber Efendimiz sofrasında her zamn olurmuş

 37. arkadaşlar slm, elma sirkesini balsız içince bir zararı oluyor mu? Burda bal koyun denmesindeki amaç nedir? Ben bugün rejime başladım ve bal yememem lazım :D

 38. sabah 2 tatlı kaşığı elma sirkesi 1 bsu bardağına ekle, 1 yemek kaşığı polen ve 1 yemek kaşığı öğütülmüş siyah üzüm çekirdeği ye bunlar bedeni ayakta tutar, günde 1 kez az yemek yiyin her gün belirli bi saat ayarlayın her gün aynı saatte yiyin, bide zayıflayacağınıza dair inanmalısınız inanmak başarmanın yarısıdır..

 39. Arkadaşlar sakin market şirketlerinden icmeyin onlar asit saten lokman hekimlerden alacaksiniz sirkeyi.hadi yaz gemiyi herkese iyi zayiflamalar.

 40. Arkadaslar onemli olan hizli kilo vermek degil yavas kalici saglikli kilo vermek ben oyle yaptim canan karatay yontemiyle

 41. Arkadaslar elma sirkesi bakkalda markette satilan elma sirkesi olmaz 2-3 liralik elma sirkeleri midenizi deler sirke alacaksaniz piyasa degeri 20-25 arasi degisen gerçek elma sirkesi almanız lazim bu cok onemli sagliginizdan olmayin digeri aside basilmis elma.

 42. ben 105 kiloyum ama bir türlü zayıflayamıyıorum neden bikmiyom yardım edin

 43. midesi zayıf olanlar veya gastiriti olanlar içinde kullanılabilir bir tarifmi?

 44. Hem yemekten önce icsem hem de yemekden sonra osmanlı döneminde yapılan karışımı içsem zararı olur mu?

 45. 105 kilioyum ve diyet yapiyirum 1 haftada 3 kilo verdim bunu icsem daha fazla kilo verebilirmiyim

 46. arkadaşlar yemekten önce sabah akşam uygularsanız hızlı şekilde kilo verirsiniz ama mideniz sağlam olması gerekir biz yarım çay bardağı sirke yapıyoruz bir gün için

 47. Harika .. Ben 5 gün içersinde 4 kilo verdım sporda yaparsanız sonuc mukemmel … gercekten harıka bısey bu baslarken bende korkmustum ama korkacak bısey yk.

 48. Yapmayin boyle bu sadece kilo vermeye yardimci bir yontem tek basina bir ise yaramaz. Az yiyeceksiniz ve biraz spor yapacaksiniz. Cok bu zor bu . Her insanin yapisi ve metobolizmasi farklidir , herseye aynin tepkiyi vermez.

 49. Bugün başlıyorum içmesi kolay bakalım sonuç ne olucak paylaşıcam ;)

 50. anlamadım biri aç karna biride yemeklerden sonra içilsin anlamadım hangisi doğru beni aydınlatırsanız iyi olur

 51. mrb arkadaslar. benimde boyum 172 kilom 93. Hamilelikte 20 kilo aldim. 105 kilo ile doguma girdim. hala 15 kilo fazlam var. on gundur sirkeli su iciyorum yediklerime dikkat ediyorum ve gunde iki bardak da tarcin iciyorum bir kilo falan anca verebildim. belki daha cok erken sonuc beklemek icin ama artik bunun ise yaramasini istiyorum. galiba benim vucudum cok yagli:( umarim herkes istedigi sonucu alir. bu konudaki deneyimlerinizi yazarsaniz sevinirim.

 52. Bence kilo vermek yas ve metobolizmayla ilgili yasin gencse hemen kilo verirsin birde metobolizman hizli calisiyorsa. Ben 41 yadindayim. 1.60 boy 58-59 kiloyum 2.5 aydir iciyorum sabahlari ac karnina ilik sirkeli suyu yemegi de axalttim. Abur cuburum yok . 1 kilo veriyorum. Sonra bakjyorum 1 kilo aliyorum. Yanliz gobegim bayagi bir eridi. Sabir ediyorum. İcmeye devam :)

 53. Ben elma sirkesini sıcak suyun içine döküp öyle içiyorum Zayıflamak için size bir faydası olur mu

 54. Merhaba elma sirke bende denicem arkadaşım yapmış faydasını gördü ama günlük 1 litre mi oluca gunluk tazemi teşekkür ederim size

 55. 3. günüm 1 kilo gitti 2 kilo daha verirsem çok iyii bence zayıflamada etkisii var…..

 56. Bende başladım bi hafta oldu ama kilo verdim mi bilemiyorum tartilmadim. 1 ay olsun tartilcam zayiflarsam supriz olur :) 64 kiloyum 55e dusersem cok iyi olur. Sonuç alırsam yazarım size arkadaşlar umidinizi yitirmeyin :)

 57. canım sabah akşam aç karnına içeçeksin taze olarak hazırlayacaksın ben öyle yapmıştım…

 58. Ben 13 yasindayim 45 kiloyum, spor yapiyorum. Yarismalarim icin zayiflamam lazim.Ve bugun buna basliyorum! Umarim ise yarar.*+*

 59. 3 hafta yapmayı düşünüyorum bugün 3. günüm4kilo versem çok iyii..işallah zayıflarım allah herkeze yardım etsin kilo büyük dert…

 60. Öncelik le nasil kilo veririm değil nasil alman ma bakin kuru yemiş pirinç patates muz beyaz ekmek cip kola nisastali yiyeceklerenden uzak durun yemek tan önce 2 3 bardak su için bel be görmek yağlarını eriterek spor yyapin faydası olacaktır birde kafaya noktalayin pes etmeyin

 61. ben 37 yaş 152 boy 86 kg yum bugun 21 .08 .2014 başlıyorum bakalım faydası olacakmı

 62. ama bnce spor kesınlıkle bırakılmamalı bn yuruyus yaparken poset gıyıyorum acayıp terlıyorum tavsıye ederım:))))))

 63. sirkeli su içmek haftada 1 kilo verdirir süper bişee kesinlikle denemelisininz ama ekmegi hayatınızdan çıkartın …

 64. Hicbir ise yaramadı ekmek yemiyorum herseyi azalttm ama kilom yine ayni 64 ve 17 bucuk yasindaym yani biraktim tamamen sirkeli suyu falan

 65. slm arkadaşlar bende sabahları aç karnına sıcak suya elma sirkesi ve bal koyup içiyorum kesinlikle işe yarıyo ben bir aydır sadece sabhları içtiğim halde 76 dan 71 e düştüm akşam yemeklerini yemiyorum ya bi meyve yada bi kase yoğurt yiyorum biraz sabrederseniz oluyo midem alıştı artık akşamları acıkmıyorum ama ben kemal kukrerin organik elma sirkesini aldım 12 tl falan ama güzel tavsiye ederim.

 66. sirkeli suyu hergün düzenli içildiği zaman birazda yemegi azaltıgımız zaman gerçekdende zayıflamaya etkisi oluyo.. ben 3 hafta hergün içtim düzenli şekilde yemegimide azaltım 4 kilo verdim ama ondan donra bıraktım rahatsızlandım amaa tekrar yapmayı düşünüyorum….

 67. bidaha asla içmem idrarımda yanma yaptıı korktum bıraktımm gergi yok böyle şeylerin…..

 68. yorumların çoğunu okudum ..sanırım tek kişi bahsetti . 1 kilo=7000 ckal arkadaşlar önce iştahınızın neyin aşdığını iştahınızın neyin kapattığını bilin.. ayrıca kalori hesabı yapmayı alışkanlık haline getirin.. ve kararlı olun .. ve sporu hayatınıza sokun… sizi motive edecek şeyleride tespit edin..vücudunuzun neye ihtyacı olduğunu proteinn ne olduğunu karbonhdratları yağları bunların yakım sıralarını neye yaradıklarını bilin.ve düzenli spro yapın…bunlar klasik bnm yaptıklarım ve yapılması gerekenler..ben her hafat bir kilo atıyorum.. hergün 8 km koşuyoruma rdından herün 2.500 ip atlıyorum altına düşmmeye çalışıyorum..dün 5000 ip atladım..koşudan sonra.ve bunla beraber 1.5 lt su bityor..bu sporum. sabahları ekmeği kısmak şartıyle şekeride tabi ne istyorsan ye ama abartmadan kalori hesabı yaparak .. öğlen de karnını doyur saat 3 4 gibi sonra 7 kpşuya git… spor yap zaten o yprgunluktan iştah kesildiğini hssedecksn baktın acıkıorsun dayan yoğurta istersen mürdün eriğ fean iştah kesti bende sizin iştahınızı kesen meyveyi bulun sarımsaklı çaçıkda olur. diyet yok.. yemeğe alışkanlığnda değişim var.. ve kilo kaybı banko… sporun hakkını verin.. ben verdiğime inanıyorum..iszde inanck şeklde yapın. bu şekilde istediğin kadar kilo verirsn ben sirke içmedim. ama faydası varsa onuda içerim..bu yöntemi uygulamak istyene daha ayrıntılı destek vereblrm.. Allah yardımıcınız olsun.. inan ve motivasyonun yüksek tutu. olacak inşlh…

 69. bende deneyyeceğim arkadaşlar elma sirkesinin gercekten faydası var mı

 70. arkadaşlar, elma sirkesi için önerebileceğiniz kaliteli bir marka var mı?

 71. senelerdir içiyorum. yatmadan önce ılık bir bardak suya bir tatlı kaşığı kadar elma sirkesi… yemekten hiç bir şey kısmıyorum..1.60 boy 51 kilo üniverstiteye giderken de aynı kilodaydım..şimdi 40 yaşındayım.. tanıdığım herkese tavsiye ediyorum ben

 72. ben 3 ayda 22 kilo verdim hemde çok sağlıklıyım.doktor kontrolü filan sürekli yaptırıyorum.Bilgi almak isteyen mail atabilir.

 73. Benimde 15 gün oldu elma sirkesi çiçek balı ve su karisimim midemi rahatlattı sabah ac karnına içiyorum 1 bucuk litre alkali su suanda 60 kilo yum bakalım sonuc ne olucak alkali su ile 2 ayda 4 kilo verdim tavsiye ederim

 74. Arkadaşlar ben bu diyeti yapalı tam 1 hafta oldu ama ben bal koymadan yaptım 1 haftada 5 kilo verdim. Çok mutluyum tabi sıkı bi diyet yanındada spor iyi sonuçlar sizi bekliyor. Ben biraz daha yapacam :)

 75. zayıflamaya kesinlikler etkisi var ben diyet yapmadıgım halde 3 kilo verdim tabi az yemekde gerekiyor herkeze saglıklı zayıflamalar……..

 76. Bende yeni baslicam allahim issallah veriririm vermem lazim esimle iddaya girdik 10 kg vermem kaxim

 77. Benimde doğum dan 13Kilo fazlam var 76 Kiloyum 63è düşmem lazım şimdilik. 3ay oldu doğum yapalı elma sirkesi suyu nu bende içebilir miyim

 78. Elma sirkesinin gercgerçeğini bulmak önemli evet. .istanbulda olup yer belirtecek olan var mı şurdan alabilirsin dye..

 79. arkadaşlar ben anlamadım bazıları aç karna diyo bazıları tok hangisi doğru ??

 80. Herkeze meraba gercekten elma sirkesi muthis bisey elma sirkesine baslayali 1 ay oluyo diyetede basladim ama kendi kafama gore gerci bi ara pek uymadim cikolata,krizleri :) yedim ama elma sirkemi hic aksatmadim sabah aksam yemekten once ve ya sonra hic farketmiyo bnm icin ve 1 ayda 74.40 olan ben 69.20 olduumm hemde hic kasmadan ben fersaninkini,kullaniyorum ama balla yapmiyorum cunku ben bali hic sevmiyorum limon sikiyorm icine midemde hic bi problem olmadi biraz kabizlik sorunu yasadim onada yardimci oluyo saolsun elma sirkesi :) midesinde problem olmayanlar denesin bi zamandan sobra vazgecilmez oluyoo

 81. Zayifliyanlar kendileri evde yapilmis asitsiz sirkemi yoksa magazadan alinan sirkeyimi ictiniz

 82. Bakkal sirkesiyle zayıflayan yok mu ya ? Ben yarın başlamayi düşünüyorum umarım olumlu sonuç alırım .

 83. 22.12.2014 bu tarihden itibaren sabahları aç karnına elmalı sirke,akşamları yogurt ,2 günde 1 koşu sonuçlarını yazacam 2 ay sonra .şuan 86 kiloyum…

 84. Arkadaşlar merhaba ben 18 yaşında ilk doğumunu yaptım 20 yaşında ikinci doğumunu yaptım daha birinci hamilelikten kalan kiloları veremeden ikinciye hamile kaldım evlendiğinde 46 kiloydum hamile kaldığında 49 kiloydum birinci doğumdan çıktığında 63 kiloydum ikinciye 67 kiloyla hamile kaldım 82 kiloyla doğurdum ve şu anda 91 kiloydum yani hiç zayıflamadım hep aldım bekarkenki halimden eder kalmadı hiç bisey yakistirmiyorum kendine psikolojim bozuldu iyice..Bu gün başlıcam elma sirkeli karışıma umarım faydası olur..gelişmeleri yazarım.

 85. Dogal cicek bali evimde yok onu alana kar icine katmasam yada toz seker katsam olurmu

 86. Bende bu karışımı bugün Yaptım tam aynı tarifteki gibi Yaptım hatta balı 3 Kaşık koydum biraz tatlı gibi oldu normal mi acaba ?

 87. Bende yarın başlayacağım gunes lekeleri ıcın ve gözenekleri ıcın gercekten dogru tavsiye ediyoru. .

 88. Suan 67 kiloyum giydiqim hic bi seyi yakıstirmiyorum kendime hedeff 50 hatta dahada dusuk olabilir

 89. Ben de bir haftadir deniyorum ama sonuc alamadim.sabahlari ac karina ve yatarken iciyorum ilik bir bardak suya 1 yemek kasigi sirke ve kasigin ucuyla bal katiyorum. :(:(

 90. Bu gun tam 1 hafta oldu bu gun 4 kilom gitti elma sirkesi diyet cok haraket ve bol su bize inanmayan kocalara inat savasalim kizlarbu arada 98.800den96ya dustum

 91. Bende bir haftadir iciyorum yemekten biraz kistim cok haraket etmeye cabaliyorum mesela ev temizligi ve 98.800den96olmusum hersey azim meselesi istemeliyiz bize inanmayan kocalara inat zayiflayalim kizlar

 92. Yahu 39 yasindayim 4 dogum yaptim 58 kiloyum biraz dikkat edin gencler yaslaninca napcaniz metebolizma yavasliyo

 93. Hanımlar yok sirkeli su yok elmalı su butarz şeylerle zayıflayamazsınız çoğunuz yorumlarda doğum sonrası kilolarımı veremedim yazmıssınız 1 hafta sirkeli suyla yada 3 günlük sok diyetlerle zayıflayan ile değin izi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz biz bayanların sorunu doğum sonrası sütüm olsun bebeğim aç kalmasın bahanesiyle dadandıgımız kuru meyveler çerezler yemekler bebeklerimizi emzirmeyi bırakırız ama sutumuz olsun diye edindiğimiz yeme düzenini birakmayiz hayır boyle birşey yok ben ilk çocuğumu kucağına aldığımda kayınvalidem ve annem kızım aman sunu ye bunu ye dediler ben önerdikleri hiçbirşeyi demedim eşime her hafta semt pazarından bol bol taze yeşillik aldırıyordum ve kahvaltıda bile yiyordum kızımı 1.5 yaşına kadar emzirdim sütümde hic azalma olmadı 57 kiloyla hamila kaldım 65 kiloyla doğum yaptım ve şuan 56 kiloyum size önerim hayat duzeninizi değiştirin evinizde sadece siz değil herkes ekmeyi azaltsin günlük 1 saat koşun yürüyün imkânı olan spor merkezlerine gitsin evinize pirinç değil bulgur alin margarin değil tereyağı kullanın bakliyat ve sebze tuketin göreceksiniz bunlar hepsinden daha etkili

 94. 39 yaşında 4 çocuk mu yok artık bu devirde.

  hem o kadar çocuğun peşide koşmaktan zayıflanır normal yani ekstra bi mucize yaratmamışşınız sonuçta övünecek ne var

 95. Kullandığınız sirkenin markasını ve nerden temin edebileceğimi yazar mısınız??

 96. İki haftadır kullanıyorum bu karışımı. Günde iki öğün. İştahımı kesti. Bol su içiyorum, zaten yemeğide istesemde yiyemiyorum. Yaklaşık 3 kilo verdim. Ayrıca çok sağlıklı. Tavsiye ederim

 97. evet ben 3 gundur butun ıctıgım sulara karıştırıyorum elma sırkesını hemen farketti sabah aksam işe yürüyerek gidip geliyorum 20 şer dakika memnunum bağırsak problemimede iyi geldi

 98. Merhaba ben de yaklasik 10 gündür elma sirkeli su iciyorum sirkeden nefret ederdim kokusuna dayanamazdim bile..alisana kadar birkaç gün bal koyarak kullandim.simdi bal koymuyorum doğum sonrasi kilolarimi vermeye calisiyorum bende, su on günde yaklasik 2.5 kilo verdim tavsiye ederim arkadaşlar en guzel yani da tok tutmasi :)

 99. Bende 9aylık anneyim ilk bebeğim. 62ile hamile kaldım73ile doğum şuam 68

 100. Bende başlayacağım zaten şu ara spor yapmaktayım bol su, hareket çok önemli göbek atıyorum

 101. Arkadaşlar selam. Ben 2 aydır her gun sabah aç karna ve gece yatmadan önce içiyorum sadece açlık hissimi kaldırıyor o da 1-2 saat yani bi faydası yok denemeyin

 102. 69 kıloyum her gun yarım kaşık ısrke ıcıp uzerne su ıçıyorurum bakalım fayas olacak mı

 103. 17 yasindayim 70 kiloyum spora gittigim halde veremedim. bu seferde sirkeye baslayacagim insallah bu sonuc cikar eger ondanda bi sonuc gormezsem yemeyi birakcam

 104. SABAH TEK DEİL ! SABAH KAHVALTİDAN, OGLE YEMEKTEN VE AKSAM YEMEKTEN YA HEMEN SONRA YA DA ONCE !BEN SONRA İCİYORDUM.

  Ben anneme tavsiye etmistim ve o da elma sirkesi alio denemek istedi. Bende ki de heves tabii :D annemin haberi olmadan gizli gizli iciyodum. Ama surekli deil. Bi gun iciyodum bi gun icmiyodum. Yaklasik 3 hafta ictim sanirim. Su 3 hafta icinde icmedigim gunleri cikarirsak 1.5 hfta icmisimdir :D 2 kilo verdim. Yasim 15.5 kilom 58di 56 oldu. Sonra calismaya basladm 1 kilo daha gitti 55 oldum :D hala 55 kiloyum. Bugun yarin tekrar baslayacam ins.

 105. Sabah aç karnına su,elma sirkesi ve bal işe yarıyor.evet ama şekeri ve şekerli gıdaları şekerli içecekleri hayatınızdan çıkarmadan.günlük egzersizlere devam etmeden hamur işi,pasta börek,makarnayı hayatınızdan çıkarmadan yaptığınız elma sirkesi,su ve bal işe yaramayacaktır.yazdıklarımı aynen uygulayın. bir ay sonra aynada kendinizi taniyamayacaksınız.

 106. Selam canlar gene ben evet azimle devam ettim ve yaklasik iki bedenim uctu gitti bu arada yesil cay ve yesil kahvede ictim tavsiye ederim hadi inatla devam hep beraber yilmak yok

 107. Yaşım 22 kilom 67 istediğim kilo 55 yada 50 ne kadar sürede kullanırsam kilo verebilirim?? çünkü sirke sevmiorm şuan denedim ama hala alışmak için çabalamama rağmen zor olacağını düşünüyorm ama sağlık için bu şart

 108. Suresini bilmiyorum derya ama cok saglikli oldugunu dusunuyorum.benki her kis gripten kirilirken bu kis hic hasta olmadim ve kendimi cok dinamik hissediyorum.tavsiyem bir yemek kasigi sirke bir cay kasigi bal katip ic birazcikta yediklerinedikkat et ama rejim psikolojisine girme zaten kur seni tok tutacak goreceksin ayda en az bes kilo verirsin benim troid problemim ve pko problemim var yinede ise yaradi tadina cok takilma dik kafaya gitsin tartilinca bana yaz hadi bol azimler

 109. Merhaba 17 yaşındayım 80 kiloyum kilo vermem lazım elma sirkesinin bi zararı varmı acaba bilen varmı

 110. Ben bunu ameliyat olduktan sonra göz çevremdeki morluklar için içmeye aç karnına başladım ama ben bir buçuk tatlı kaşığı sirke bir su bardağı suya döküyorm içiyorum aç karnına sonra kahvaltı yapıyorum bir haftadır içiyorum bnm kilo sorunum yoktu zayıftm zaten bugün kotumu giyince şoka girdim kot rahat iki beden genişlemiş belim çocuk beli gibi inanamadim bunun zayıflama etkisi var mı yoksa hastamiyim diye baktım bu yazıyı gördüm ve yarın itibariyle bırakıyorum ama kilo problemi olanlar içsin arkadaşlar ama zayifsaniz bnm gibi şoka girebilirsiniz tavsiye etmiyorum

 111. 3 yaşında ve emzirmeyi bıraktuktan sonra kilo aldım 69 kiloyum 180 boyum var ama kendimi kilolu hissediyorum vermeliyim kiloları işe yarıyormu gerçekten

 112. ve benim bala alerjim var bal katmadan suya sirke katsak olur mu bilen varmı

 113. ben bal kullanmadan içtim.
  diyet yapmadım.
  akşam yemekten yarım saat önce bir su bardağı su bir tatlı kaşığı elma sirkesi
  gece yatmadan bir su bardağı su bir tatlı kaşığı elma sirkesi şeklinde kullandım. su soğuktu ılık değildi. Bir ayda 3 kilo verdim. ama cilt lekelerime bir faydası olmadı :/

 114. Merhaba arkadaşlar..Ben kendi yyöntemimle 2 ayda 11 kilo verdim..Şuanda kilo vermem durdu tabi vücut alıştı onun için farklı bişey denemeye karar verdim ve elma sirkesi aldım..Ama bu öyle bakkallarda marketlerde satılan keskin kokulu kimyasal sirkelerden değil %100doğal arkadasımın bahçesi var kendisi yapıyor..sabah akşam bal ile direk yarım çay bardağı içebiliyorum..başlayalı 2 gün oldu 500 gram gitti metabolizmam hızlandı hiçbir zararıda yok zaten.aksine faydası var vücudun direncini arttırıyor☺

 115. Mrb arkadaslar bende yeni dogum yaptim su an 80 kilodan 76 kiloya düstüm sebebi ise her sabah ac karnina ictigim ilik suyun icine limon ve elma sirkesi kattigim icin ben bal koymadim onun yerine limon sıkıyorum..kesinlikle tavsiye ediyorum

 116. 22 yaşındayım bir alıyorum bir veriyorum ama şuan hiç veremedim inş işe yarar ben sabah akşam içiyorum dün başladım sonuçları yazarım

 117. üç ayda 6 kilo aldım kıyafetlerim olmuyor çok moıralim bozuk 66 kiloyum :(

 118. birde ben marketten aldım ballı elma sirkesi kavaklıdere diye hiç keskin değil kokusu rahat içiyorum olur mu acaba :(

 119. 10 gün oldu bugün tartılmaya çekiniyorum ama iştahım çok azaldı incelmişim gibi de hissediyorum ik hafta sonra inş tartıya çıkıcam

 120. Bende yarin deneyecegim hadi hayirlisi getsin kilolar sinir bozucu bir haldeyim

 121. Kızlar merhaba bende bugün ogrendim araştırdım basladim insallah hayırlısı olur ama cok araştırdım elma sırkesının hıc zararına rastlamadım sacma sapan ilaclar kulanmaktansa faydalı enazından durmak yok yola devam hadi hayırlısı

 122. Ama evde spor yapmalısınız yada disarda yuruyus bende iki cocuk var mecbur evde yapıyorum Hee bu arada yedıklerınızede dikkat ederseniz daha saglikli verirsiniz yok Öyle ıkı cocuk oldu diye salıvermek asıl simdi sagligi iz ıcın cocuklari iz ıcın gayret

 123. Kızlar Merhaba. İki senede iki doğum yaptım. 63 kilodan 86 kiloya çıkmıştım. Depresyon dönemlerimi hatırlamak bile istemiyorum. Tesadüfen elma sirkesi kürüne rastladım kadınlar kulübünde. Bu kürü hiiiic aksatmadan yaptım. 8 ayda 48 bedenden 36 bedene düştüm. Cildim güzelleşti ve kışın hiç grip olmadım. Ki gripten haftalarca yatan bir insanım. Sabah aç karnına ve akşam yatarken bir su bardağı sıcağa yakın suya 2 veya 3 yemek kaşığı elma sirke ve çay kasiginin ucunda bal koydum. Çoğu zaman öğleleri de içtim. Püf noktaları su sıcak olursa sirkenin fermantasyonu bozuluyor. Soğuk olursa da kabızlık yapıyor işe yaramıyor yani. Ilıktan biraz daha sıcak olCak su. Diğeri balsz mide zarar görüyor bal kesinlikle ÇİÇEK balı olacak diğerleri olmaz. Ben balparmak kullanmıştım. ve sirkeniz kesinlikle elma sirkesi olacak. Benim kayinvalidem yapıyor doğal ve keskin. Gerçi fersan marka veya kemal kukrerin doğal sirkelerini kullanıp memnun kalanlards varmış. Ben iki yıldır kullanmıyorum ve tekrar 44 beden oldum bile. Yarın ramazan bu sahurda tekrar bu küre başlayacağım. Haydi herkese kolay gele

 124. Merhba bende bu diyeti uyguluyordum ramazandan once yalnz elma sirkesi ve limonla 3 kilo vermstm 1 ayda ama ramazan baslaynca birktm aksattm oruc malum aksam da yemehi fazla kaciriyorum haliyle sahurda bi bardak icmeye basladm insallh faydasi olur

 125. Mrb . Bn 63 kiloda 80 kiloya ciktim bir yasinda oglum var dogum dan snra kilolarimi vermk yerine uzerine ekledim. Corek otuyla 4 kiloo vardim tatil donusu fazlasiyla aldim . Yani sirke kesin cozummu bilemedim tok karnina icsek bi faydasi olmazmi bi yardm edermisiniz daha 20 yasindayim bu yasta esime kotu gorunmek istemem

 126. Arkadaşlar bi hafta oldu başlayalı öyle böyle yemedim denedim ama sonuç mükemmel sabah ve akşam iki kaşık sirke bi su bardağı su şimdi tartıldım ve bi kilo gitmiş olduğunu gördüm sadece tatlı yemedim bilginize

 127. Elma sirkesi nin fazla kullanıldığında anne sütünü kestiğini duymuştum. Emzirirken içen ve sütü etkilenen var mı? 5 aylık bebeğim var ve ben zayıflayacağım diye bebeğim sütten kesildi istemem. Deneyimi ve bu konu da bilgisi olanlar cevap verirlerse sevinirim.

 128. Canlar sisman ve mutsuz insanlar size deneyipte guzel sonuclar aldigim bi seyi paylasmayi bir borc bilirim.kadin dogum doktorum oyle bir konuztuki kafama dank etti.eger zayiflamazsam bu yasta menepoza girecegimi kemiklerimin eriyecegini cabuk yaslanacagimi soyledi ve ben buna cok uzuldum hemen birseyler yapmam gerektigini dusunup ise koyuldum.canan karatay hocanin yazilaeini okudum yapmam gereken okadar basittiki hemen uygulamaya basladim sonuc inanilmaz cunku ben hipo troid haatasiyim ve 10gunde bes kilo bizim gibi hastalar cok zor kilo veriyor inanin cok guzel bir beslenme duzeni ne olur deneyin en azindan denemek icin deneyin goreceksiniz cok mutluyum cok allah canan hocadan razi olsun inanin halsizligim yok oldu kendimi cok iyi hissediyorum tatli ve ekmek gercektende bizzim en buyuk dusmanimizmis ne olur sizde deneyin ozetle ekmek yok tatli yok aksam altidan sonra yemek yok sizde okuyun hocanin yazilarini ve baslayin sizlerden haber bekliyorum hadi rast gele

 129. Bende 70 kiloyum 10 kilo vermek istiyorum bu elma sirkesini kullanırken ayrıca diyette yapıyomusunuz

 130. Slm bende doğum yaptım 64 kilodan 76 kiloya çıktım psikolojim bozulmuştu sonra bir arkadaşın önerisi ile yeşil kahveyi denedim iki ayda 7 kilo verdim sabahları 1 saat yemekten önce içtim bir tatlı kaşığı kahve bir kahve fincanı şu karıştırın kaynamiyacak kaynamaya yakın hemen alın ekmek hiç yemedim tatlı hamur işleri de yemedim şimdi 69 kilouum en sağlıklı olan da bu vücudu dengeleyip yağı yakiyor

 131. Ben daha 15 yasindayim 1.60 boyum var 48 kiloyum bacaklarimi sevmiyorum bileklerim cok ince baldirim cok kalin baldirdaki yaglarimi eritme icin baslamayi dusunuyorum ama bilemedim yardimci olabilecek var mi ???

 132. 22 yaşındayım hamile kalmadan önce 57 kiloydum doğumu 61 ile yaptım. Bebeğimiz 1 ay küvezde kaldığı için eski kiloma dönmüştüm bebeğimiz eve gelince kilo almaya başladım şimdi 80 kiloyum boyum 1.70 spor falan yapıyorum ama henüz elle tutulur bir sonuç yok. Bugün sabah elma sirkesine başladım sonucu merak ediyorum inşallah faydası olur

 133. Ben cok faydasi oldugunu bilyorum sirkenin.ben bir bucuk senedir icyorum sadece sabahlari.ama tabikide sadece sirke ile olmaz cok hereket edersin yemegine dikat edersin.yoksam sirkeyi ic otur olmaz.bide sunu soyleyim.ilk sirkeyi ictigim gunlerde.mide agrisi oldu ama ginede devam ettim.hicte delinmedi sapa saglamim cok sukur.sonradan alisti.artik hayatimiz sirkesiz olmiyor.kilo verdim cok iyi hemde.ama hereket yemegime dikatle sirkeyle hepsi var bu arada.ama yemegi dipten kestim.yesemde haftada bi kere istedigim yemegi yedim.baska gunlerde kek filan atistirma ile.tatli seker kilo aldirirmis diyorlar ama ben inanmam bu lafa cunki ben yemegi kestim hep tatli sekerli seyler atistirdim.ama ben cok guzel bi fizige ulastim.goren insan hayranda kalyordu.simdiye kadar bu kural ile devam ediyorum.artik alistim bile.yeseniz bile herekette cok bulunacan yoracan kendini her gun.o zaman istediginiz bi fizige ulasabilirsiniz.

 134. He bide bu yazdiklarimin yaptigimin sonucunu soylim ben 89 kilonu gormustum uc ay icersinde bu yaptiklarimin etkisiyle 58 kiloya inmisim.boyum 1.75 artik ne yag kaldi nede baska.iki cocuk annesiyim.gorenler simdi kiz sanyorlar 35 yasimdayim.ama 27 gosteryorum.demek zayif olmanin fantaziyalari cokmus.her keze basarilar ve saygilar.

 135. Arkadaşlar elma sirkesino evde yapmayı deneyin yapımı çok kolay onternetten araştırın dışarda doğalını bulacağım diye uğraşmayın markettende almayın onlar işlemden geçe geçe sirkelikten çıkıyor.Her türlü elmadan yapabilirsiniz tarifi veriyorum yaptım çok güzel oldu 5litrelik kaba yarıya gelecek şekilde elmaları iri iri doğrayın üzerine 1 yemak kaşıği bal 1 tatlı kaşığı tuz 1tatlı kaşığından az fazlada şeker koyun 2 yemek kaşığıda elma sirkesi ekleyebilirsiniz 1 ay boyunca karanlık bir yerde ağzını bir tülbentle kapatın kapakla kapatırsanız mayalanmaz hava alacak.Arada yüze çıkan elmaları alta bastırı 1ay sonra süzdürün dibine tortu birikmesi normaldir hakiki sirke olduğunu gösterir

 136. Yatmadan once 1 su bardagina 1 cay kasigi sirke ekleyip icin faydasi vardir

 137. Arkadaşlar ben iki ay kullandım 1 kilo bile veremedim ama çok kararlıydım devam ettim sonrasında kilo verme ye başladım 105 kilodan 95e kadar düştüm 1,5 ay için de azimli ve istekli olun ama kararınızdan hemen caymayın benim hedefim 1 sene boyunca bunu yapmak tekrar yazarım

 138. Bir aydır güzel diyet uyguluyorum. Tabi arada illaki bir iki defa kaçamaklarım oldu. Elma sirkesini her gün mutlaka içiyorum. Yeşil çayımı ihmal etmiyorum hiç. Akşamları yoğurt kürümü yiyorum. Limonlu ılık suyunu mutlaka içiyorum. Sadece spor yapamıyorum. Bir ayda topu topu 3 kilo verdim.. Bunca şeyi yaptım ama az verdim die düşünüyorum. Biraz moralim düşük aslında. Metobolizmam yavaş çalışıyormuş muhtemelen o yüzden. Biri bana metobolizmamı hızlandıracak bir formül söylesin ?

 139. Yani ilk ay vermeyip sonraki ay mı vermeye başladınız? Aslında ilk bir ay verilir sonrasında yavaşlar ama sizde durum tam tersi olmuş. Umarım bendede öylr olur. İkinci ayımdayım diyetimin umarım ilk aydan daha fazla veririm.

 140. Bende 29 yasindayim 80 kiloyum yarin baslicam bakalim sonuc ne olcak

 141. selam , ben elma sirkesini 1 haftadır deniyorum.bir tatlı kaşığı elma sirkesini 1 su bardağına ekleyip sabah kalkarkalkmaz için .üzerine 4-6 bardak arasında su için ama. ve bunu içtikten sanra 1 saat bişi yemeyin ben 1 haftada 1,7 kg bence denemelisiniz..tabi bu arada ekmeği ve aburcuburu kesin

 142. Aç karna içilmez yemekten sonra içilir . Ben her yemekten sonra 3 normal kaşık elma sirkesini bi su bardağına katıyorum sirke kadar da su katıyorum . Tabikide yemeklerimede dikat ediyorum . Benim bacaklarım ilaçlardan dolayı biraz şişman onun için içiyorum göbek hiç yok ..

 143. Arkadaşlar balı mutlaka kullanın bal elma sirkesinin asidik özelliğini dengeleyerek midenize zarar vermesine engel olacaktır ayrıca balın da ılık suyla karıştırıldığında zayıflama etkisi var

 144. Evet elma sirkesi bal ve bir tutam tarcin tadi igrenc ama etkiliymis bir kac gundur basladim hedefim 15 kilo vermek suan 82 yim bakalim ne kadar etkili olcak

 145. Merhaba arkadaşlar bu formülü benim kardeşim denemiş 1 ayda 6 kilo verdiğini söyledi bende 3-4 gündür içiyorum gerçekten faydası oluyor hepimiz bel çevresi yağlardan ve ayva göbeklerden kurtuluruz inşallah :) şuan 85 kiloyum 80 kilo olsam yeter boy 1.80 :)

 146. Merhaba bende 76 kilo olan 35 yasinda olan biriyim 3gun oldu elma sirkesi ve bal karisima baslayali daha bisey yok evde azbucuk spor yapiyorum yemekle aram yok acikinca az az yemesini seviyorum ama turk kahvesi cok tuketiyorum cok sey denedim ama kilomu veremedim sanki ustume yapisti bu son sansim gibi sabirla bekleyeceğim

 147. Slm arkadaşlar elma sirkesi ile gercekten işe yarıyou bu yazanların aslı varmı ne olursnz ciddi anlamla faydasını gören varsa yazsın eşim zayıflamamı çok istiyo 🙁 Ama zayıflayamıyorum

 148. selamün kawlen :) öncelikle bi deneyimden bahsetmek istiyorum. gecen yaz günde 4 su bardagı sıcak su içerek 2 haftada 74 kilodan 70’e düştüm. ama sonrasunda devam etmediğim için kiloları fazlasıyla aldım geri. bugün bu küre başladım. sabah ac karnına 1 su bardagına 1 yk sirke 1 ck bal koydum.ılık su olcak. kahvaltı yapmadım. ama hâla tokum..masa bası calısıyorum.bu saatte şekerimin düşmüş olması lazımdı :D 😄 sirkeyi de marketten aldım. doğanay marka. bnce doğal olması şart değil. iştahı gerçekten ksiyor. tadı harika. 1 ay uyqulicam. sonucu yazarım .

 149. Nalan hanımcım allaşkına gercekten bır haftada dort kılo verdınızmı neolur soleyın bende hemn aksam başlayacağım

 150. Bende bircok seylere karsi allerji var.En az iki gun de bir ilac kullanmazsam allerjim tetikliyor. Elma sirkeli suyu icmeye basladigimdan beri hamdolsun ilac icmiyorum. Gunde bir iki bardak iciyorum.Ayrica bir kac rahatsizliklarima da iyi geldigini farkettim. Tavsiye ederim.Bir bardak suya bir tatli kasigi dokuyorum.Ayrica limon da sıkıyorum.icilmesi daha rahat oluyo

 151. organik sirkeyi buldum ustunde %100 fermante yaziyodu cam sisede.ben normalde diyet yapiyorum 2 gundurde sabah aksam elma sirkesi ictim 2 gunde yarim kilo gitmis..bi arkadasin.arkadasi bana zamaninda onermisti arkadasim bu yontemle 15 kg verdi demisti.gercektende etkiliymis

 152. İnşallah canım ya hemen başladım bakalım nolcak sonucu alıcam inşallah

 153. Sıcak suyun içine bal zehir etkisi yapıyormuş ılık kullaanmak daha sağlıklı olur

 154. Arkadaslar ben 5 gundur kullaniyorum baslarken 65.7’ydim bugun 64.5 oldum ekmegi silin kafanizdan gerisi çok kolay 😊😊

 155. Bu arada belki yanlış oluyo ama ben market sirkesi kullandim 5 gün boyunca ama benim midemle alakali hiç bi problemim yok çok sükür o yuzden ben markettekilerden kullandim sağliğim bozulursa cok üzülücem 😰

 156. Ark.110 kiloydum 83 kiloyum şuan 2 bucuk ayda bu kiloları verdım .elma sirkesi mucize dir inanın birde akşamları 8 den sonra acıkırsanız birkase yogurta bir yemek kaşığı sumak ekşisi ve pul biber atın karıştırın çiğnemeden yutun bakın ozaman yağlar idrarınızdan nası çıkıyor.şişko olmak kötü ;)

 157. Öncelikle sirkeli suyu 2 aydır kullanıyorum 100 kilodan 92 kiloya düstüm.enginar sirkesi ve elma sirkesi içtim karacigerimdeki yağlanmada yok diyecek kadar azaldı tavsiye ederim.

 158. Iki ayda diyet ile birlikte mi kullanıyorsunuz..? Karaciğer Yağlanması için extra diyette yaptınızmı yada sadece nelere dikkat edilmeli

 159. Sirkenin kesinlikle doğal olması lazım arkadaşlar 1 buçuk litre suya bir yemek kaşığı sirke koymanız yeterli önemli olan ise sabah kahvaltıdan yarım saat önce bir su içmek yeterli olacaktır. Tabiki diyet yapmadıktan sonra çok bir faydası olmaz şekeri tuzu yağı unlu mamulleri hayatınız dan çıkardıktan sonra kesinlikle herşey yoluna girecektir.

 160. Merhaba arkadaslar kalcalarim ve gobegim var 5 kilo vermem lazim sizler nasil kullaniyosnz elma sirkesini

 161. fazla abartılmadığı sürece sağlığa veya organlara hiçbir zararı olmayan mükemmel bir mucizedir elma sirkesi. bir bardak suya 1 tatlı veya yemek kaşığı sirke koymanız yeterli ve oldukça basit bir yöntem. Fakat fazla yiyen biriyseniz buna da dur demeniz ve normal bir insanın yapması gerektiği kadar günlük egzersizler, hiç yoktan en 30dk yürüyüş yapmalısınız. Sadece zayıflamak için değil , sağlığınızı korumak için bunu yapmalısınız. Dışarı çıkacak imkan ya da durum yoksa evde müzik açıp rastgele dans etmek bile bir şeyler katacaktır size. Sağlıcakla kalın …

Başa dön tuşu
Kapalı