Reklam
Diyet

Hindistan cevizi yağı ile kilo verme

Yağ ile nasıl kilo verilir diye düşünmüş olabilirsiniz. Tüm bu algınızı yıkacak bir besin maddesi hindistan cevizi yağı ile kilo verme sağlanabiliyor. Dikkatli ve doğru tüketim ile diyette hangi yağlar yenmeli sorusununda cevabınız bulmuş olacaksınız.

Hindistan cevizi yağı ile kilo verme

Hindistan cevizi yağı son dönemin en popüler yağlarından üzerinde araştırmalar hala devam ediyor. Bu yağ  cilt – saç bakımı, diyet hepsinde kullanılabiliyor.

Hindistan cevizi yağı ile kilo verme
Hindistan cevizi yağı ile kilo verme

Diyette Neden Hindistan Cevizi Yağı Tüketilmelidir

Hindistan cevizi yağında bulunan MCT’ler birçok açıdan kilo vermeyi teşvik edebilir ve metabolizmayı hızlandırmak büyük katkıda bulunur. Araştırmalar, bir yemek MCT’ler içerdiğinden, insanlarda çoğu bitkisel yağda bulunan  uzun zincirli trigliseridleri içerdiklerine kıyasla daha fazla kalori yakıyorlar. Eğer daha fazla kalori yakarsanız ve daha hızlı bir metabolizmaya sahip olursanız, kilo kaybı daha kolay hale gelecektir. Ayrıca, hindistancevizi yağı içerisindeki yağlar, diyetlerde kullanılan diğer yağlardan çok daha zor depolanıyor.

Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

Hindistan cevizi yağı ile kilo vermenin ilk adımı, kullandığınız diğer yağların yerine yemeklerinizde hindistan cevizi yağı kullanmanız ile olur. Diyette iken uyguladığınız programa göre 2 yada 4 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı tüketebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı İle Yemek Pişirme

Bu yağ ile yemek pişirmek için diğer bitkisel yağlarda kullanıdığınız tüm yağları kullanabilirsiniz. Normal hali katı bir yağdır. Mutfağınızda diğer yağlar gibi muhafaza edebilirsiniz. Bu yağı ister kızartma isterseniz sulu yemek yaparken istersenizde hamur işi yaparken kullanabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı ile kilo verme
Hindistan cevizi yağı ile kilo verme

Bilinmeyen Faydaları

Hindistan cevizi yağında bulunan MCT’lerin ayrıca genel sağlığınıza fayda sağlayabilecek diğer özellikleri vardır. Hindistan cevizi yağı, antibiotik ve diğer ilaçlarla sıkça karşılaşılan direnç yaratmadan vücudun bakteri ve virüslerle ve parazitlerle savaşmasına yardımcı olan anti-mikrobik özellikleri ile bilinir. Ayrıca, hindistancevizi yağı, kalp hastalıkları riskini düşürmede, iltihap azalması ve daha sağlıklı cilt ve saç tellerine sahip olmanızı sağlar.

Etiketler

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı