Karın yağlarından kurtulmanın 8 yolu

Bel ve göbek çevresindeki yağ yakımını sağlamak, fit, ince bele sahip olmak için evde uygulayabileceğimiz pekçok yöntem vardır. Ve bunların çoğu buzdolabınızda veya
kilerinizde mevcuttur:) Karın yağlarından kurtulmanın 8 yolunu sizle paylaşacağız.

Doğru beslenerek, beslenmemizde akıllıca seçimlerle karaciğerimize detoks uygulayabilir, metabolizmamızı hızlandırabilir ve karın bölgemizdeki yağlardan kurtulabiliriz.
Bel çevresi yağlanması, estetik görüntüden çok daha fazla anlam ifade eder. Bel çevresi belli cmden yüksek olanlar, kalp ve damar hastalıkları, diyabetle karşı karşıyadır.
Bugün sizlerle bel ve göbek çevresinde yağlanmadan kurtulmakta etkili yöntemleri paylaşacağız.

1-Karaciğerinizi yoran, metabolizmanızı yavaşlatan gıdalardan uzak durun ve günlük kalori alım miktarını azaltın.
Yorgun bir karaciğer yağ yakımını gerçekleştirmekte zorlanır. Best seller “The Fat Flush Plan” kitabının yazarı Ann Louise Gittleman kitabında diyor ki ” Karaciğeri yoranlar; işlenmiş gıdalar, çok fazla karbonhidrat alımı, tatlandırıcılar, her türlü şeker alımı, kafein, trans yağlar ve sodadır. Sağlığımız için mümkün mertebe bu gıdaları tüketmekten kaçınmalıyız.
Bu gıdalardan uzak durmak, karaciğerimizin sağlıklı işlemesini, yağ yakımının düzenli seyretmesini ve böylece bel çevremizde yağlanmanın engellenmesini sağlar.

2-Yaban mersini yemeğe veya suyunu içmeye devam etmelidir.
Yeni çalışmalar gösteriyor ki, beslenmesinde yabanmersinine yeraçan kişilerin,diğerlerine oranla karın bölgesindeki yağları yakma süresi hızlanıyor.
Beslenme uzmanları iki grup denek faresi arasında yaptıkları deneyde; gruplardan bir tanesine karbonhidrat diğerine ise karbonhidrat ve yabanmersini veriliyor.
90 gün sonra, yabanmersini ile beslenen fare grubunun karın bölgesindeki yağlanmada azalma olduğunu görüyorlar.

3-Omega 3 yağ asidi içeren gıdaları tüketin.
Uzmanlar bu yağların hedeflerinden birinin karındaki yağları parçalamak olduğunu bildiriyor.
Balık yağı, bu yağın en büyük kaynaklarından biridir. En azından hafta 2 kez balık yemeği alışkanlık haline getirin.Özellikle alabalık ve somon yüksek protein, antioksidan, kalsiyum deposudur, ayrıca hatırı sayılır oranda B vitamini içerir.

4-Diyetinizde muhakkak GLA ve CLA linoleik asitleri içeren gıdalar yeralsın.
GLA asidi yağ yakımını harekete geçirmekte aktif rol oynayan bir enzimdir.
Beslenme uzmanları, dünyada obezitenin devamlı olarak artmasını, son 30 yıldır CLA oranı düşük veya hiç CLA içermeyen gıdalardaki tüketimin artmasına bağlamaktadırlar. Yapılan araştırmalar CLA ve GLA’nın; vücuttaki kas ve yağ dengesini etkilediğini, depolanmış yağların azaltılmasında ve yağsız kasların arttırılmasında çok önemli bir rol oynadığını göstermiştir.

5-Tekli doymamış yağlar içeren gıdaları tüketmek zayıflatıyor!!
Ayçiçeği Zeytin, zeytin yağı, kolza yağı, fıstık yağı, kaşiv, badem, fıstık, diğer kuru yemişlerin çoğu,
avakado gibi tekli doymamış yağları kullanmak karın bölgesindeki yağ yakımını artırarak ince bele kavuşmanızı sağlıyor.

6-Sıcak suyun için limon sıkıp için!
Bu uygulama karaciğerinize hayat verecek, yağlarınızın biran önce yakılmasını sağlayarak idrarla atılmasını sağlayacak.
Yağ yakımında yeterli su içmekte çok önemlidir. Az su alımı karaciğerin susuz kalmasına neden olarak, yağ yakım yeteneğine darbe vurur. Bu da genelde yağların karın çevresinde
toplanmasına yol açar.

7-Karahindiba çayı içerek detoks yapın!
Günde iki kere karahindiba çayı içerek vücudunuzda biriken ödemi atabilirsiniz.
Uzmanlar karahindiba bitkisinin detoks yapanların listesinde muhakkak olması gerektiğini bildiriyorlar.
Bu bitkiyi çay olarak içmek vücuttan ödemi atar, şişkin davul gibi bir karın görüntüsünden sizi kurtarır.

8-Baharatlı Yiyin!
Baharatları günlük olarak yemeklerimizde çoğumuz kullanıyoruz. Yemeklerimize hoş kokusuyla lezzet veren baharatların aynı zamanda zayıflamanızada yardımcı olduğunu biliyor muydunuz?
Araştırmalar kırmızı biber, tarçın gibi baharatların metabolizma hızını dolayısıyla yağ yakım hızını artırdığını ve hızla kilo vermenize etki ettiğini gösteriyor.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Kadınlar Kulübü’ne aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Kadınlar Kulübü tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.