Diyet

Limonlu Su Zayıflatır Mı Faydaları Nelerdir?

Kilo Verdiren Limonlu Su Tarifleri

Limonlu su ile zayıflamak için günlük diyetlere limonlu su eklenmesi yeterli olacaktır. Limonlu su içeriğinde bulunan C vitamini ve mineraller sayesinde kilo verdirmenin yanı sıra sağlık için oldukça faydalı olan gıdalar arasında bulunur. Limonlu su içerek kilo vermek sadece limonlu su tüketimi ile sağlanabilir. Böylece düşük kalorili diyet uygulaması yapmak zorunda kalmadan kolaylıkla kilo verilebilir.

Limonlu Su Ne Zaman İçilir?

Limonlu su diyeti uygulayan kişilerin limonlu suyu tüketmeleri gereken zamanlar şu şekilde sıralanır;

  • Her sabah kahvaltı öncesinde aç karnına içilmelidir.
  • Spor yapılan süre içerisinde tüketilir.
  • Öğle ve akşam yemeğinin yemden önce tüketilir.

Kilo Verdiren Limonlu Su Tarifleri

Hazırlaması oldukça kolay ve pratik olan C vitamin deposu limon suyu hazırlanırken uygulanabilecek tarifler şunlardır;

  • Limon ve Su: 1 limon ılık 1 bardak su içerisine sıkılarak karıştırılır. Bu tarif limonlu su ile zayıflayanlar için uygulanması çok kolay olan tariftir.
  • Limon ve Bal: 1 limonu ılık 1 bardak su içerisine sıktıktan sonra 1 tatlı kaşığı bal eklenerek karıştırılır. Limonlu su faydaları yanında bal da kilo verdirmeye yardımcı olacaktır.
  • Limon ve Tarçın: 1 tatlı kaşığı tarçın bir bardak suya eklenerek bir gece boyunca bekletilir. Sabah su seviyesi yarım düzeye inene kadar kaynatılarak soğutulur. Soğuduktan sonra süzülen tarçınlı suya 1 adet limonun suyu eklenerek iyice karıştırılır.
  • Limon ve Pul biber: 1 bardak ılık su içerisine katılacak olan yarım tatlı kaşığı pul biber ve 1 limonun suyu iyice karıştırılır. Birçok sağlık sorununa iyi gelen pul biber limonlu su ile birleşimi zayıflamaya yardımcı olacak etkiye sahiptir.
  • Limon ve Nane: 6-7 yaprak nane ezilerek bir bardak limonlu su içerisine karıştırılır. Yağ yakımıza yardımcı olma özelliği bulunan nane limonlu su ile birleşerek kilo vermekte etkili olmaktadır.

Tarçınlı süt ile kilo verme Tıklayın !

Metabolizmayı Hızlandırma İçecekleri Tıklayın !

Yoğurt Limon Pul Biber Kürü ile Zayıflama Diyeti Tıklayın !

Günde 1 cm Karın Yağlarını Eriten Detox İçecek Tıklayın !

Etiketler

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı