Reklam
Diyet

Nasıl hızlı kilo veririm?

Kilo vermek isteyen birçok insanın aklına ilk gelen, genellikle ‘Nasıl hızlı kilo veririm?’ sorusudur. Bu durum, hızlı kilo vermek isteyenlere yönelik yüzlerce diyet kitabı ve diyet listesinin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Fakat hızlı kilo verirken en çok dikkat etmeniz gereken şey, size uygun diyet listelerini uygulamak olacaktır; çünkü kilo verirken karşınıza çıkabilecek en büyük tehlikelerden biri de yanlış diyet tariflerini uygulamaktır.

Hızlı ve sağlıklı kilo verme sürecinde size yardımcı olacak püf noktalarından bazıları şunlardır:

Hızlı kilo vermek istiyorsanız yapılacak en iyi şeylerden biri, haftada en az 3 gün veya isteğinize bağlı olarak her gün spor yapmaktır.

Dü zenli olarak spor yapmak kilo vermenin ilk şartıdır. Spor yapmadan verdiğiniz her kilo kaslarınızın erimesine ve kaybettiğiniz kiloları geri almanıza yol açabilir.

Hızlı kilo vermenin etkili, sağlıklı ve lezzetli yollarından biri de taze sıkılmış meyve suları tüketmektir. Kahvaltı yapmaya başlamadan önce sıkacağınız meyveleri hazırlayın. Meyve sıkacağı kullanarak her sabah, markete gitmek zorunda kalmadan 5 dakika içerisinde taze meyve suyuna sahip olacaksınız. Meyve suları metabolizmanızı hızlandırarak hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır.

İradenize hâkim olmak, sizin için en zor şeylerden biri olabilir. Fakat irade konusunda kendinizi geliştirdiğiniz zaman, neleri yiyip yemeyeceğinize ya da ne kadar yiyeceğinize karar verebilecek ve daha mutlu olacaksınız. Kilo vermenin en önemli şartlarından biri de az yemek olduğu için iradenize hâkim olmadan hızlı kilo verebilmeniz mümkün değildir.

Hızlı kilo vermek istiyorsanız tuzu azaltmak da yapacağınız en önemli şeylerden biridir. Yemeklerde tuz kullanımını tamamen bitirmektense kullandığınız miktarın yarısını atmayı deneyebilirsiniz. Yemeklerde kullandığınız fazla miktarda tuz, vücudunuzun su toplamasına yol açar ve hızlı kilo vermenize engel olur.

Diyet Listeleri için tıklayın!

Hızlı kilo vermek istiyorsanız yemeklerde acı kullanmayı ve acı biber yemeyi ihmal etmeyin. Acı biber yemek sizi zayıflatırken vücudunuz için de faydalı olan vitaminleri almanızı sağlar.

Sabahları aç karnına içilecek bir bardak ılık su da hızlı kilo vermek için bilinen bir yöntemdir. Sabahları aç karnına sıcak su içmek zararı olmayan ve sizi rahatlatabilecek bir yöntem olduğu için onu da deneyebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı