Diyet

Pamuk Yiyerek Zayıflama

Pamuk Yiyerek Zayıflama Yeni bir diyet çeşidi model dünyasını ele geçirdiğinde pek de şaşırtıcı olmuyor. Bu güne kadar Master Cleanse (Limonata) Diyetinden, Tenya (bağırsak solucanı) Diyetine kadar her şeyi deneyen modeller yemek konusunda gözlerini karartmaya niyetliler.

Pamuk Yiyerek Zayıflama

Ancak ünlü oyuncu Eddie Murphy’nin model kızı Bria Murphy bazı modellerin gün içinde sıfır kalori tüketmek adına pamuğa batırılmış portakal suyu yediklerini açıkladığında, tüm sektör karıştı. Modellerin üzerindeki inanılmaz baskıyı anlatan Bria, özellikle moda haftası boyunca modellere hiçbir şey yememeleri konusunda uyarı verdiklerini açıkladı.

Tüm bu söylentilere uzmanlık alanından bir açıklama getiren Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı Marissa Lippert; son zamanların yeni beslenme modasını değerlendirdi.

Sunucu: Pamuk toplarını yemeden önce portakal suyuna batırmakta herhangi bir besin değeri kazanma durumu oluyor mu?
Marissa Lippert: Hayır, hiçbir besin değeri kazanmıyorlar. Portakal suyuna batırılmış pamukta hiçbir lif yoktur ve kalori almak yerine besleyici kaynakları kullanma durumu da söz konusu değildir. Sadece kendilerini kısa sürede doymuş hissetmek için pamuk yiyorlar ve portakal suyunun tek amacı ise tadının daha çekilebilir olmasını sağlamak.

S: Peki, sadece portakal suyuna batırılmış pamuklu topları yiyen modeller, enerji seviyelerini nasıl koruyorlar?
M.L: Benim tek tahminim, kafein ve/veya diğer takviyeleri devam ettirmeleri… Ancak bunun da çok uzun bir süre sürebileceğini düşünmüyorum. Yemek yemediğiniz zaman kan basıncınız çok düşer ve tansiyonunuz size sıkıntı çıkarır. Bu anlarda ise muhtemelen ağızlarına portakallı pamuk topları atarak enerjilerini yükseltiyorlar. Yemek yemedikleri için mideleri o kadar küçülüyordur ki günde 500-800’den fazla kalori tüketebileceklerini düşünmüyorum.

S: Pamuk topu diyetinin olası yan etkileri nelerdir?
M.L: Kötü beslenme onları sağlıksız bir bağışıklık sistemine sürükler. Bunun yanı sıra vücut hep aç kaldığı için devamlı açlık ve kıtlık modundadır. Bu da elde kalan tüm yağ ve kasın yakılması demektir. Sonuç olarak metabolizma bozulur ve birçok hastalık meydana gelir.

Artı olarak, pamuk sindirim amaçlı değildir, özofagus ve bağırsak kanalları için zararlı olabilir. Müshillere muhtaç kalacakları bir kabızlık yaşamaları da muhtemeldir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı