Diyet

Sağlıklı atıştırmalıklar

Gece geç saatlerde yemek yemenin iyi bir şey olmadığını çok iyi biliyoruz. Ancak bazı zamanlar karnımızın gurultusunu durduramıyoruz. Böyle zamanlarda yapılacak en güzel şeylerden biri düşük kalorili, masum atıştırmalıklar tüketmek. Geç saatte yenebilecek birkaç masum atıştırmalığı bir araya getirdik. Hepsi çok lezzetli ve düşük kalorili!

Bitter çikolata:

%70 oranında kakao içeren bitter çikolatanın şeker oranı da oldukça düşüktür. Geç saatlerde sütlü çikolata yemek yerine, bir parça bitter çikolatayı tercih edin.

Kuru incir:

Eğer karnınız çok acıkmışsa bir parça peynir ve 2-3 adet kuru inciri birlikte tüketebilirsiniz. Dilerseniz bir adet elma ve bir parça peynir ile yiyebilirsiniz.

Patlamış mısır:

Çok az yağda patlatılan mısırlar geç saat atıştırmalığı için iyi bir alternatiftir. Mikrodalga fırınlar için hazırlanan paket patlamış mısırları alırken, içeriğindeki yağ, şeker, tuz ve vanilya oranlarına dikkat edin.

Süzme yoğurt:

Süzme yoğurtta yüksek oranda protein vardır ve şeker oranı oldukça düşüktür. Dilerseniz süzme yoğurdun içine meyve dilimleyerek yiyebilirsiniz.

Taze meyveler:

Taze mevsim meyvelerini porsiyonlarınıza dikkat ederek tüketebilirsiniz. Özellikle şeker tutkunuysanız, sizin için en sağlıklı atıştırmalık bir porsiyon meyve olacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı