Diyet

Samandağ biberi ile zayıflama yöntemi

Samandağ biberi ile zayıflama yöntemi, Bitkilerin faydaları ile zayıflamak artık daha kolay ve alternatifi bol. Antakya samandağa özgü olan biber zayıflamayı tetikliyor.
Antakyalılar kahvaltıda, diğer öğünlerde her zaman bu biberi yiyor. Samandağ biberi, ilk olarak ağızda yanma hissi bırakıyor. Sonrasında metabolizmayı çalıştırıyor ve enerji veriyor.

HER ÖĞÜNDE YENEBİLİR

Çok acı yemenin yan etkisi yok. Mide hastalıklarına ve boşaltım sistemine iyi geliyor. Metabolizmayı hızlandırıyor. Kalbe de yararlı ve yağları da yakıyor.

Her öğünde yenebiliyor. Mevsimi dışında bulamayabilirsiniz. Bu durumda bulabildiğiniz yeşil ve acı biberleri yiyin. Tansiyon korkusu olanlar abartmadan yemeli. Kahvaltıda üç-dört tane yiyebilirsiniz.
Biber taze, salça, toz haliyle kullanılıyor.Acı yemeyi başaramayanların Samandağı biberini, zeytinyağı ve kekikle karıştırarak tüketmesi de mümkün.

ANTİOKSİDAN ÖZELLİĞİ BULUNUYOR

Her biber Samandağ biberi değil. Samandağ biberi hapı olarak satılan ürünleri de kullanmakta oldukça tehlikeli. Samandağ biberi Haziran ve Temmuz ayında Samandağ’da yetişiyor. Ağustos ayında güneşin etkisiyle rengi kırmızıya dönüşen Samandağ biberinin antioksidan özelliği bulunuyor. Biberin en büyük özelliğinin etli, acı ve iri

Etiketler

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı