Uyurken Kilo Verme, Zayıflama İçin Neler Yemeli?

Doğru gıdalar tüketmek, yani kalorisi düşük, besin oranı yüksek yiyeceklere yönelmek kilo verme hedefinize ulaşmakta çok önemlidir. Uykuda zayıflama, kilo verme için neler yemeli? makalemizdeki gıdalar içerdiklerinden daha fazla kalori yakımı potansiyeline sahiplerdir ve siz uyurken de yağ kütleleriyle savaşıp, zayıflamanızı sağlarlar.

Uyurken Kilo Verme, Zayıflama İçin Neler Yemeli?

Narenciyeler (portakal, mandalin, greyfurt, limon vb), yağ yakıcı özelliği ile bilinen lif ve C vitamini depolarıdır. “Fat Free Kitchen”‘a göre, C vitamini, içeriğindeki karnitin amino asit sayesinde, vücudunuzun yağ işleme kapasitesi konusunda önemli bir rol oynar.Bu besin, yağ seyreltilmesi sürecini hızlandırır ve daha sonra vücudun bunu ortadan kaldırmasını sağlar. Metabolizmayı artırmak ve yağ yakmak için lif ve C vitamini açısından zengin turunçgiller sofranızdan eksik olmasın. Greyfurt, guava, limon, misket limonu, portakal, mandalina, papaya ve domates en bilindik narenciye çeşitlerindendir. Bu meyvelerden yapılan meyve sularını içmek de aynı işi görecektir.uykuda_zayiflama_kilo verme_icin_neler_yemeli (1)

Baklagiller, size bitkisel kökenli yağsız protein sağlarlar. “Fat Free Kitchen”‘a göre proteinin sindirimi uzun sürer, böylece daha fazla kalori yakmanızı sağlar. Akşam yemeği için fasulye çorbası yemek ya da piyaz yemek, uyku saatlerinde kalori yakmanıza yardımcı olabilir. Önemli baklagiller arasında, mercimek, bezelye ve fasulye çeşitleri yer alıyor.

Yine “Fat Free Kitchen”‘a göre, süt ve süt ürünleri içeren besinler de, yağ hücreleri ile savaşarak hızlı kilo vermenizde önemli rol oynarlar. Yapılan bilimsel araştırmalar, kalsiyumun yağları parçaladığı gerçeğini ortaya çıkarmıştır. Süt ise en zengin kalsiyum kaynaklarındandır. Yağ yakıcı özelliklerinden yararlanmak için, günlük 1,300mg 1,200 arasında tüketmek gerekir. Süt aynı zamanda, kompleks karbonhidrat deposu olan bir içecektir. Kompleks karbonhidratlar insülin seviyesini düşük bir seviyede tutmak için etkilidirler. Düşük insülin seviyesi ise metabolizma hızının artırılması ve kalori yakmaya yardımcı olur. Kaymağı alınmış süt içmek gereksiz kalori eklemeden yağ yakmanızı sağlayacaktır. Yağ yakma özelliği olan diğer kalsiyumdan zengin süt ürünleri, sert – yumuşak peynir ve yoğurttur. Gün boyu 3-4 porsiyon süt ürünü tüketerek sütün uykuda da yağ yakma potansiyelinden yararlanabilirsiniz. Kalsiyum takviyesi haplar almak, bu yiyecekleri tüketmekle bir değildir, süt ürünleri ile beslenmek doğrudan metabolizma üzerinde uyarıcı etki gösterir. uykuda_zayiflama_kilo verme_icin_neler_yemeli (2)

“New York Daily News”‘e göre, kepekli tahıllar, insülin seviyesini düşük tutan, yağ yakıcı besin öğeleri içerirler. Kepekli tahıllar, her ikiside metabolizma uyarıcı özelliğe sahip olan, karbonhidrat ve lifin mükemmel kaynaklarıdır.Kepekli tahıllar arasında, tam buğday, arpa, kahverengi pirinç, quinoa, buğday kepeği ve buğday tohumu sayılabilir. Sabah 1 kase yulaf ezmesi ile kahvaltı etmek sizi, hem uzun süre tok tutar hem de güne enerjik başlamanızı sağlar.
Keza akşamları atıştırmalık olarak da yoğurtlu veya meyveli yulaf ezmesi tahıl gevreği tüketmek de, uyurken zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Kadınlar Kulübü’ne aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Kadınlar Kulübü tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir