Reklam
Diyet

Vücuda Streç Sarmak Zayıflatır mı?

Zayıflamak için özellikle bayanların denemediği yöntem kalmamıştır diyebiliriz. İşte bayanların zayıflamak için icat ettiği yöntemlerden biri de vücuda poşet sarmaktır. Çöp poşetini bir giysi modelinde kesip giyerek yürüyüş yapan bayanlar zayıflayacaklarına inanırlar. Peki vücuda poşet sarmak gerçekten zayıflatır mı? Bu şekilde zayıflamak sağlıklı mıdır? Bu soruların yanıtını Doktorum programından aldık. Doktor Aytuğ Kolonkaya ve Dilara Koçak vücuda poşet sarmanın zararlarından bahsetti…

Vücuda poşet sararak zayıflamaya çalışmak çok yanlıştır diyen uzmanlar, sebebini şu şekilde açıklıyor. Vücuda poşet sardığınızda oluşan aşırı terleme ile vücut su ve tuz kaybeder. Vücudun aşırı su kaybetmesi pekçok hastalığa da davetiye çıkartır. Ani Mineral ve su kaybı olur, zira bu çok tehlikelidir. Bayılmalar ve sağlığınızda bozulmalar olabilir. Ayrıca vücuda poşet sarmak zayıflatmaz. Siz vücudunuza poşet sarıp yürüdüğünüzde kilo verdiğinizi zannedersiniz, oysa ki vücutta eksilen yalnızca sudur ve kısa sürede geri gelir. Vücut poşet içerisinde kapalı kalıp sürekli terlerken hava alamaz ve serinleyemez bu durum cilt hastalıkları gibi çeşitli hastalıklara neden olabilir.

Zayıflayıp güzel olalım derken sağlığımızdan olmak istemeyiz değil mi bayanlar. Üstelik zayıflatmıyor ki bu yöntem. Uzmanlara kulak verelim ve vücudumuza poşet sarmak gibi ilkel zayıflama yöntemlerini kullanmayalım.

 

Streç Film Sararak Zayıflama Deneyimlerimiz

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ben 50 yaşında 61 kiloyum bel bölgemdeki kilolardan şikayetçiyim. Daha önce de streç film sararak zayıflama yöntemlerini denedim hatta streç film sarmadan önce zayıflatan yağlarla masaj yapıp streçİ öyle sardım ama pek bir etkisini göremedim ama yine internette gördüğüm zencefil ve vücut losyonu ile yapılan kremi sürüp sonra streçlediğimde inanılmaz derece de sürdüğüm yerlerde yanma hissi oldu ayrıca bunu sardıktan sonra 30 dk koşu bandında yürüdüm sonrada bel bölgemi çalıştıran hareketler yaptım. Yanma hissinden dolayı bunun işe yaradığını düşünüyorum . En az 4 saat sonra açacağım ve bir ay en az bunu uygulamayı düşünüyorum. Bir ay sonra sonucu sizlerle paylaşım.

Başa dön tuşu
Kapalı