Yağ Yakan Diyet Nasıl Yapılır?

Klinik beslenme uzmanı Jay Robb tarafından hazırlanan yağ yakan diyet listesi kan şekeri seviyesini dengeleyip açlıkla mücadele üzerine kurulu bir diyettir.
Dr. Jay bu diyet listesini kilo verdirme amaçlı değil, uygulayanların enerjilerini artırmak için yayınladığını, enerjinin yükselmesinin kilo vermeyi de beraberinde getirdiğini bildiriyor.
Diyetisyen, düşük karbonhidratlı diyetlerin kişiyi halsiz bıraktığını ve uzun vadede sağlık sorunlarına yol açtığını bu nedenle kendi diyet listesinin düşük karbonhidrat ve yüksek karbonhidrat günlerinden oluşan dengeli bir diyet olduğunu ifade ediyor.
Yağ yakan diyet listesi günde 3 kez yemek yemeğe dayanan bir diyettir.
Haftada bir gün 1 öğün istediğiniz şeyi yemekte serbestsiniz.,
Dr. Robb yanlış karbonhidrat seçiminin kişide yorgunluk halsizliğe yol açtığını bu nedenle doğru karbhonhidratlarla beslenmenin çok önemli olduğunu vurguluyor.

Tavsiye edilen karbonhidratlı gıdalar tatlı ve beyaz patates, kahverengi pirinç, makarna, mısır, kepekli ekmek ve meyvelerde bulunur.
Yüksek kaliteli proteinin ve yağın beslenmede büyük rol oynadığını, her öğünde protein alınımının kan şekeri seviyesini stabil tutmak ve gün boyu yeterli için gerekli olduğunu Dr Robb’un kitabından öğrenebiliriz.

Düşük Karbonhidrat Günü
Kahvaltı

Kaşar peynir ve yumurta beyazı omleti

Öğle yemeği
Orkinos ve avokado ile sebze salatası

Akşam yemeği
– brokoli , yağsız sığır eti ve fıstık ezmesi

Yüksek Karbonhidrat Günü
Kahvaltı
Meyve salatası ve yoğurt
Bal ile kepekli tost

Öğle yemeği
Pişmiş tatlı patates ile hindi göğsü
Yeşil salata

Akşam yemeği
Tavuk göğsü, tam tahıllı makarna ve kabak

Tatlı
taze meyve

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Kadınlar Kulübü’ne aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Kadınlar Kulübü tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.