Diyet

Yağ Yakmayı Hızlandıran Yiyecekler

Diyet yaparken ya da diyet yapmak istemiyorsanız, beslenme çeşitleriniz arasına hızlı yağ yakan yiyecekleri ekleyebilirsiniz. Spor ve egzersizler ile hızlı şekilde kilo kontrolü sağlayabilirsiniz. Yağ yakımını hızlandıran yiyecekler şu şekildedir;

Yağ Yakmayı Hızlandıran Yiyecekler

  • Süt

Özellikle yağsız süt veya az yağlı süt tüketmek, yağ yakımını hızlandırır. Kalsiyum zengini süt, kemik ve iskelet sistemi için gereklilik arz ederken, hızlı yağ yakımı sağlar.

  • Avokado

Metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımını artırır. İçeriğindeki B6 ve E vitamini, potasyum ve magnezyum ile sağlıklı kilo verdiren formüllerden biridir. Avokado içerisinde Omega9 yağ asitleri oldukça yüksektir. Diyetinize takviye olarak veya sağlıklı yaşam formülü olarak her gün tüketebilirsiniz.

  • Deniz Ürünleri

Leptin hormonunun salgılanmasını hızlandıran balık ve deniz mahsülleri, uzun süreli tokluk sağlarken, yağ yakımını hızlandıran yiyecekler arasındadır. Yüksek protein değerleri, yüksek kalori ve vücutta hücre onaran, yenileyen özellikleriyle düzenli olarak tüketilmelidir. Balık içerisindeki Omega3 yağ asitleri, hızlı yağ yakımı sağlar.

  • Çerezler

Ceviz, Fındık ve Badem günlük olarak tüketilmelidir. Özellikle bel çevresindeki biriken yağların giderilmesinde oldukça etkilidir. Çiğ ve tuzsuz olarak tüketilen bu çerezler, vücutta hızlı yakımı sağlar. Özellikle kabuklu yemiş olarak almak ve kabuklarını kırarak taze bazında tüketmek, sağlık açısından daha faydalıdır.

Günde 30 gram civarında tüketilmesi, yağ yakımını destekler ve diyetinizi uygularken, enerjinizi yüksek tutarak size kuvvet verir.

Yağ Yakan Süper Besinler Tıklayın !

Yağ yakımı hızlandırma Tıklayın !

Yağ Yakan 5 İçecek Tıklayın !

Metabolizmayı Hızlandırmanın 7 Yolu Tıklayın !

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu