Diyet

Zayıflama ilaçları kullanımı

Kilo vermeyi amaçlayan birçok birey yemeği kesmeden, yediği yiyeceğin miktarını azaltmadan kolayca kilo vermenin peşine düştüğü için zayıflamaya yönelik diyet destekleyicileri cazip ve etkileyici olmaktadır.

internette,eczanelerde ve birçok marketlerde artık ‘hızlı kilo verme’ diye başlayan cümleler ile sanki mucizeymiş gibi içinde doğal ,zararsız ve sadece bitkisel olarak masum gösterilen zayıflama ilaçları görme şansımız yükselmeye başladı. Kontrolsüz olarak üretilen ve içerisindeki etken maddelerin ne olduğu dahi çok iyi bilinemeyen bu ürünlerle zayıflamak isteyenler sağlıklarından olabiliyor. Uzun dönem çalışmaları olmadığı için ileride böbreğe mi, karaciğere mi olumsuz etki edecek bilemiyoruz.

Kişide yaşam tarzı, beslenme alışkanlığı ve fiziksel aktivite düzeylerini değiştirmediğimiz sürece kalıcı ve sağlıklı bir zayılama sağlayamıyoruz.

Etrafımızda ‘bu ürünü kullandı çok iyi kilo verdi’ konuşmalarını maalesef çok sık duymaktayız. Unutmayınız şişmanlık vücutta kilo fazlalığı değil, yağ fazlalığıdır. Piyasadaki ürünler aşırı miktarda su kaybettirerek ve dışkılamayı arttırarak vücutta kilo verimini sağlamaktadır, YAĞ KAYBI olmamaktadır. Yani kilo verirken en önemli kriter yağ oranınızın azalmasıdır. Bu ürünlerle verdiğimiz kilolar sağlıklı olmamakla birlikte kısa sürede geri alnımaktadır.

Sadece estetik kaygılarla hareket edildiğinde giden kilolarınız değil sağlığınız ve paranız oluyor.

Sağlıklı zayıflamak mı istiyorsunuz;

-Haftada 0,5-1 kg vermeyi hedefleyin
-yeterli ve dengeli beslenin
-spor yapın
-günede en az 2 lt su için
-sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyin.
-Bir diyetisyene başvurun.

Diyetisyen Duygu Baydur

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Mrb ben 15 yildir hep kilolarimla savaşiyorum zayiflamak icin her seyapiyorum malesefki ginede kilo aliyorum zayiflamiyorum hergun 5km yuruyorum 3litre su tukatiyorum surekli sebze turu yiyorum hetkesin yedihi kadar yemem sma halla 117km artik piskolecim bozuldu kanim baktirdim hersey iyi diyorlar peki hersey iyide ben neden kilo aliyorum bunca mucadelede halla zayifliyamiyorum 42beden elbise giymeyi ozledim yanlizim mutsuzum ginede kiloluyum ne olur bana yardim edin lutfen

 2. Ben 87 kiloydum emtea ile tanışmadan önce şuan 78 kiloyum ve kullanmaya devam ediyorum
  Açlık hissini azaltıyor
  Bol su içmenizi sağlıyor
  Enerji veriyor
  Istesende yiyemiyorsun
  Vücut daki şu oranından yada kas oranından vermiyorsun
  Tamamen yağdan gidiyor
  İlaç olarak değil gıda takviyesi olarak geçiyor
  Tarım Bakanlığı onaylı
  Çevremde şuan 10 kişi kullanıyor ve zayıflamayan yok

Başa dön tuşu
Kapalı