Ev & Yaşam

Beyaz Renk Salon Dekorasyonu 2019

Beyazın Asaleti ile Uyumlu Renkler

Salon dekorasyonunu beyaz yapmak temizlenmesinin zor olması nedeniyle fazla tercih edilmemekle birlikte, son dönemde yeni evlenenlerin tercihi bu yönde olmaktadır. Masumluğu ve saflığı temsil eden beyaz renk, uygun renklerle birlikte kullanıldığında eve farklılık ve kalite katar.

Beyazın Asaleti ile Uyumlu Renkler

Beyaz salon takımı kombinleri özellikle ahşap rengi ile kullanıldığında oldukça hoş ve içten bir görüntünün elde edilmesini sağlamaktadır. Bunun yanında altın rengi ile kullanılması salona lüks ve zenginlik havası verir. Yemek odası ayrı bir odada değilse, salonun bir köşesi yemek bölümü olarak kullanılıyorsa burada da doku bütünlüğünün sağlanması için beyaz renk kullanılmalıdır. Ton farkları salonun genel havasında olumsuzluklara neden olacağından dikkatli bir seçim yapılmalıdır. Koltuk takımları ve orta masa mutlaka beyaz olmalı, odaya koltuk üzerlerindeki kırlentler, biblolar ve oda aksesuarları ile renk verilmelidir.

Zıtlıktan Gelen Güzellik

Son zamanlarda beyaz renk çokça tercih edilse de genellikle süt beyaz verine kırık beyaz salon takımları tercih edilmektedir. Bu renk, çoğu zaman koyu bir tonla birlikte kullanılarak odanın havası istenen şekle getirilir. Siyah- beyaz ikilisi ile ciddi, mavi- beyaz ikilisi ile huzurlu, sarı- beyaz ikilisi ile cıvıl cıvıl ve lüks bir görünüm elde edilebilmektedir. Bunun yanında beyaz salon takımı dekorasyonu yapılacaksa oda büyüklüğü göz önüne alınarak birlikte kullanılacak renk seçilmelidir. Büyük odalarda aşırı koyu renkler kullanılabilirken, küçük salonlarda beyaz ile ikinci renk arasındaki ton farkı, odayı daha da küçük gösterecektir.

Salon Dekorasyon Fikirleri 2019 Tıklayın !

2019 Ev Dekorasyonu Renk Trendleri Tıklayın !

Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu Tıklayın !

Beyaz Renk Mutfak Dekorasyonu 2019 Tıklayın !

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı