Cam tuğla uygulaması ev dekorasyonu

Genelde ofis dekorasyonunda karşılaşılan cam tuğla uygulamasına evinizin çeşitli odalarında da yer verebilirsiniz. Evinizin havasını tamamen değiştirecek bir uygulama için dekorasyonunuzda cam tuğlalar kullanabilirsiniz. Cam tuğla, kısmen şeffaf bir görünüm sunar. Işığı geçirmesi sebebiyle ortama ferah bir hava verir. Fakat görüntüyü geçirmez, bu sebeple dekorasyonunuzda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Cam tuğla uygulaması ev dekorasyonu

Yatak odasından mutfağa, salondan mutfağa, banyodan çocuk odalarına kadar pek çok alan cam tuğla kullanabilirsiniz.

Banyoda Cam Tuğla Uygulaması

evde_cam_tugla_uygulamasi
Cam tuğla uygulaması

Görsel: John M Reimnitz Architect PC

Özellikle küçük bir banyonuz varsa, ortamın daha ferah ve büyük görünebilmesi için cam tuğla kullanabilirsiniz. Pencere kenarlarında ya da duşakabin çevresinde kullanacağınız cam tuğla banyonuzun daha aydınlık olmasını sağlayacaktır.

Mutfakta Cam Tuğla Uygulaması

mutfakta_cam_tugla_uygulamasi

Görsel: John Lum Architecture, Inc. AIA

Az ışık alan mutfaklarda dekorasyonun en önemli sorunlarındandır. Dışarıya cephesi olan tezgah aralarında cam tuğla kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra açık mutfaklarda, mutfak ile salonu ayırmak için cam tuğla kullanılabilir.

Oturma Odası ve Salonda Cam Tuğla Uygulaması

cam_tugla_ev_dekorasyonu

Görsel: Contemporary Living Room

Oturma odası ve salonlarda birden çok ve büyük pencerelerin kullanılması bir yandan iyi bir yandan da dezavantajlı bir kullanımdır. Pencereler ortamın daha çok ışık almasını sağladığı gibi ısınmasını da güçleştirir. Bunun için salon ya da oturma odasının ışığı daha iyi alabilmesi için cam tuğla kullanabilirsiniz.

Yatak Odasında Cam Tuğla Uygulaması

cam_tugla_uygulamasi_ev_dekorasyonu

Yatak odalarında mahremiyet önemlidir. Fakat cam tuğla mahremiyeti engellemez. Karanlığı pek sevmiyorsanız, gece lambası işlevi görmesi için cam tuğla kullanabilirsiniz. Yatak odanızın bir duvarının bir kısmında cam tuğla kullanarak gece ay ışığından faydalanabilirsiniz.

Koridorda Cam Tuğla Uygulaması

ev_dekorasyonu_cam_tugla

Görsel: Bill Fry Construction – Wm. H. Fry Const. Co.

Koridor ve antre doğrudan güneş ışığı alamadığından loş yerlerdir. Buradaki ışık kaynağınız cam tuğlalar olabilir. Giriş kapısının yanına cam tuğla koyarak bu alanların daha aydınlık olmasını sağlayabilirsiniz.

Merdivenlerde Cam Tuğla Uygulaması

cam_tugla_uygulamasi

Görsel: Cantoni

Merdivenlerin daha hoş ve aydınlık görünmesi için cam tuğladan faydalanabilirsiniz. Merdivenlerin doğal ışıktan yararlanması evinizin de daha aydınlık olmasını sağlar.

Dekorasyonunuzda cam tuğlalara yer vererek evinizin hem daha aydınlık hem de şık bir yer haline gelmesini sağlayabilirsiniz.

Kaynak: evhayat.com