Ev Dekorasyonunu Yenileme Fikirleri

Dışarısı içeri
Sokaklarda gezerken gördüğünüz ve hiç umursamadığınız objeler bir anda sizin dekoratif unsurunuz olabilirler. Kopmuş ağaç dallarını evinizin genel rengine uygun boyayabilir, süsleyerek kullanabilirsiniz. Hazır olarak satılan dalları da kullanabilirsiniz.

Sıkıcılıktan uzak
Evinizi sıkıcı ve sıradan şeylerden uzak tutmanın yolu, görüntülere farklılık getirmektir. Değişik desenler ve renkler, evinizin durağan ve klasik tavrını bir anda değiştirerek, bambaşka bir yer olmasına yardımcı olacaktır.

Renkleri kullanın
Evinizin dekorasyonunda en sık ve rahat kullanabileceğiniz dekoratif öğe boyamaktır. Değişik renkleri kullanmaktan çekinmeyin.

Yastıklar
Yastıklar dekorasyonun önemli ayrıntılarıdır. Üstelik dilediğiniz renk ve desende size dekoratif bir unsur olarak kullanım sağlayabilirler.

Mobilyaları kaplayınArtık eskidiği için kullanmadığınız mobilyaları yeni yüzler ve örtülerle kaplayarak kullanabilirsiniz. Mobilyaları değiştirip yenilerini almaktan daha ucuza gelecek bir yoldur.

GirişEvinizin girişi, eviniz ve sizin hakkınızda bilgi veren önemli bir alandır. Evinizin girişini ferah bir hale getirirseniz, enerjiniz de değişir.

KoleksiyonEğer bir koleksiyonunuz varsa bunu sergilemek de, dekorasyona bir katkı sağlayacaktır. Hobilerinizi dekoratif bir unsur olarak sergileyebilirsiniz.

Mevsimin katkısı

Mevsime uygun bazı dekoratif öğeler kullanabilirsiniz. Baharda masa üstüne çiçekler veya kışın meyveleri rahatlıkla dekorasyon öğesi olarak kullanabilirsiniz.