Ev & Yaşam

Genç ve çocuk odaları

Çocukların genç odalarında görmek istedikleri bir diğer görsel tema ise araba ve kamyon temalarıdır. Birçok çocuğun ilgisini kolay çekebilen bu unsurlar oda içerisinde nasıl kullanılabilir sorusuna gelin birlikte yanıt verelim.

Genç odası içerisinde araba veya kamyon olarak dizayn edilmiş bir eşyanın bulunması gayet hoş olurdu. O halde bu şekilde dizayn edilmiş yatak modellerini tercih etmelisiniz. Ya da bu unsurların kullanıldığı genç odası takımlarını satın alabilirsiniz.

Eğer kendi zevkinize göre bir genç odası tasarlamak istiyorsanız tüm eşyaları tek tek satın almanız faydalıdır. Oda renklerinde ise yatak rengine uyumlu koyu olmayan açık tonda renkler seçilmelidir. Yatağın hemen ön bölümündeki alana üzerinde yol resmi bulunan dar bir halı koymanız çocuğunuzun hoşuna gidebilir. Aynı zamanda odanın ahengi ile bütünleştiricidir.

Çalışma masası üzerine minyatür araba ve kamyon figürleri koymanız güzel bir fikir olacaktır. Çocuğunuz henüz okul çağında değil ise oyuna ayıracak vakti çok olacağı için oda da oyun araç gereçleri bulunması sakıncalı gözükmemektedir. Eğer arabalara ve kamyonlara özel bir ilgisi bulunuyorsa bütçeniz dahilinde oyuncaklar ile onu mutlu kılabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu