Ev & Yaşam

Hamam Böceklerinden Kurtulmanın Kesin Yolları

Hamam böceklerine çare arıyorsanız doğru yerdesiniz :) Hamam böcekleri kesinlikle kurtulunması gereken böceklerdir. Fakat ne yazık ki bir kez kendilerine bir yer edinirlerse onlardan kurtulmak çok zor olabilir. İşte Hamam böceklerinden kurtulmanın yolları…

Hamam Böceklerinden Kurtulmanın Kesin Yolları

Hamam böceği zararları şunlardır:

  • Hamamböcekleri yiyecekleriniz atıştırabilir,
  • Hamam böcekleri duvar kağıdınıza, kitaplarınıza ve evdeki elektronik eşyalarınıza zarar verebilir.
  • Evdeki yiyecekleri aletleri ve yüzeyleri de kirleterek hastalık yapıcı patojenleri yayabilirler. Bu zararlılardan kurtulmak amacıyla sizin için en uygun olan yem, böcek ilacı, tuzak veya uygun bulduğunuz farklı bir yaklaşımı seçin ve geri gelmelerini önleyin.

 

Hamam Böceklerini Uzaklaştırmak İçin Öneriler

Böceklerin evinizden gitmesi ve geri gelmemesi için yapabilecekleriniz şunlardır:

  • Su Kaynaklarını Kesin

Hamam böcekleri su bulamasın. Bu böcekler yapıları itibariyle ortam sıcaklığına ve kendi büyüklüklerine bağlı olarak 1 ay boyunca hiçbir yiyecek yemeden yaşayabilirler. Ancak susuzluğa en fazla 1 hafta dayanabilirler. Evinizdeki tüm su sızdıran yerleri bulun ve onarın. Su kaynakları tükendiğinde sizin sunmuş olduğunuz jel bazlı yemleri yemeye daha çok ilgi göstereceklerdir.

hamam böceğinden kurtulma ilacı
  • Evinizi İyice Temizleyin

Temiz bir eviniz olması hamamböceklerini uzak tutmanız için bir anahtar sayılabilir. Başlangıç için ilk öneride bulunacağımız yer mutfaktır. Bulaşıklarınızı ortada bırakmayın. Yemeklerden hemen sonra yiyecekleri buzdolabına kaldırın. Kırıntı ve döküntüleri vakit kaybetmeden temizleyin. Unutmayın hamam böceklerinin en sevdiği şeyler mutfak yağlarıdır.

hamam böceklerinden kesin kurtulma yolları yöntemleri
  • Yemeklerinizi Açıkta Bırakmayın

Yemeğinizi saklayın. Yiyecek kaplarını kapalı tutun ve yiyecekleri uzun süre dışarıda bırakmayın. Özellikle kirli bulaşıkları gece boyunca dışarıda bırakmayın. Meyveleriniz tezgahta kalmasın.

hamam böceklerinden kurtulma yolları
  • Zemini Düzenli Olarak Paspaslayın

Yerleri sık sık paspaslayın. Zeminde kırıntılar ve yapışkan noktalar kalmasın. Etrafın nemli kalmamasına dikkat edin. Unutmayın en çok ihtiyaç duydukları şey sudur.

hamam böcekleri
  • Hamam Böceği Zehiri Kullanın

Hamamböceği yemi kullanın. Hamam böceği ilacı çocukların ulaşamayacağı bir yere yerleştirilir. Jel olarak da uygulayabilirsiniz. Hamamböceği yemi çekici bir yiyecekle karıştırılmış zehir içerir. Bu yolla bütün hamam böceklerini öldürebilirsiniz. Hamam böceği yemi kesin çözüm için uygulanmalıdır.

Hamam Böceğinden Kurtulma İle İlgili Makaleler;

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı