Ev & Yaşam

İstanbul “Loft” konseptini sevdi…

• İstanbul’da loft konseptiyle inşa edilen ilk dönüşüm projesi Levent Loft’un devamı olan “Levent Loft Bahçe” satışa sunuldu.

Eski fabrika ve depo binalarının yaşam mekanına dönüşüm projesi olan “loft” konseptinin Türkiye’deki ilk ve tek örneği olan Levent Loft projesinin ikinci etabı satışa sunuldu. Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve Yıldız Holding bünyesindeki Sağlam İnşaat tarafından hayata geçirilen projenin mimari konsepti ve detay projesi Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından gerçekleştiriliyor.

İstanbul’da, merkezi iş alanı olarak gelişen Maslak-Levent aksında, loft konseptiyle inşa edilen ilk dönüşüm projesi Levent Loft’un devamı olan Levent Loft Bahçe, bu kez “soft loft” konsepti ve iç bahçeleriyle şeffaf bir konut bloğu olarak Büyükdere Caddesi’nde yerini aldı. 82 adet loftdan oluşan Levent Loft Bahçe’nin teslimatları yapılmaya başlandı ve yaşam başladı.

Tasarımın bir parçası olarak saklanmadan bırakılan tesisat, kolon ve kirişleri, brüt beton tavanı ile geleneksel loft yerleşim planında tasarlanan Levent Loft Bahçe, yükselerek kazandığı manzaradan optimum yararlanmak üzere tabandan tavana uzanan tek parça geniş camlarla, katlar arasında yer alan iç bahçeleriyle yeni ve liberal bir loft ve yaşam anlayışı sunuyor.

Dinamik bir kent olan İstanbul’da, yüksek teknoloji ve yeniliklere yönelmiş kent yaşamının belirlediği gereksinimler bu konsept içinde çözülüyor. Yüksek tavanlar, kesintisiz alanlar, mümkün olduğu kadar az kullanılan duvarlarla, ana yapı strüktürünün ve hatta altyapının gizlenmediği, loft ruhunu taşıyan uygulamada özenli bitişler konutlara farklı bir tarz kazandırıyor.

Doğa-dostu çözümlemelerle insan ölçeğini koruyarak 22 kat yükselen yapı, Boğaz ve kentin panoramik görüntüsünü kapsayan geniş bir İstanbul manzarasına sahip. Çeşitli büyüklük ve tiplerde loft konutlardan oluşan blokta, bireysel olarak değerlendirilebilecek bahçeler ile açık hava / peyzaj mekanları oluşturuluyor.

İstanbul’un en değerli caddelerinden Büyükdere Caddesi’nde bulunan Levent Loft Bahçe, bir yandan yaşam keyfi ve prestij sağlarken, değeri sürekli artan bir bölgede güçlü bir yatırım fırsatı da sunuyor.

Levent Loft Bahçe’de, büyüklükleri 100 m² ile 210 m² arasında 16 farklı seçenek bulunuyor. Fiyatları 500 bin USD’den başlayan loftlara sahip olabilmek için Garanti Bankası’ndan YTL olarak kredi almak da mümkün.

Levent Loft Bahçe’de her daire için ayrılmış kapalı otopark ve depo alanı, çok amaçlı kullanıma uygun salon ve toplantı odaları, Lounge&Bar ve Concierge, 24 saat hizmet veren resepsiyon, 700 m²’lik SPA& Fitness ve yazın yarı açılabilen kapalı havuz, güneşlenme terası ve bar bulunuyor. SPA alanı Türk Hamamı, sauna, steam, masaj, personal training odaları, kuaför ve Fratelli La Bufala restorandan oluşuyor.

Levent Loft nerede?

İş hayatına, eğlence dünyasına, alışveriş merkezlerine yakın, sosyal yaşamın tam ortasında, kenti avucunun içinde tutan bir konuma sahip olan Levent Loft, Maslak – Mecidiyeköy – Beşiktaş üçgeninin tam ortasında, şehrin merkezinde yer alıyor. TEM otoyoluna, E5’e, Barbaros Bulvarı’na, Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi köprülerine, merkez plazalara ve tüm toplu ulaşım araçlarına olan yakınlığı sayesinde yaşama zaman katıyor.

www.leventloft.com

İstanbul “Loft” konseptini sevdi... | 1İstanbul “Loft” konseptini sevdi... | 2

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu