Ev & Yaşam

Mobilyalardaki Yapıştırıcılar Nasıl Çıkarılır?

Duvardaki yada mobilyalardaki yapıştırıcılar nasıl çıkarılır? Çocukların yapıştırdığı yada yanlışlıkla yapışmış olan yapışkanlar çıkarırken büyük zorluk çıkarır ve leke bırakır. Bu sorundan kurtulmak için neler yapılabilir.

Mobilyalardaki Yapıştırıcılar Nasıl Çıkarılır?

Duvara, mobilyalara, halılara yapışmış olan yapışkanlardan bazı basit püf noktaları ile kurtulmak aslında çok kolaydır. Çirkin bir görünüm oluşturan yapışkanlardan kurtulmak için öncelikle nemli bir bez ile alanı silmelisiniz. Bu bez mobilyaları yada duvarı çizmeyecek bir bez olmalıdır.

Mobilyalardaki Yapıştırıcılar Nasıl Çıkarılır?
Mobilyalardaki Yapıştırıcılar Nasıl Çıkarılır?

Krem Temizleyeciler

Krem temizleyecileri nemli bir bezin üzerine sürün. Çok şiddetli ovamayın. Bu çizilmelere neden olabilir.

Sirke

Çok inatçı lekelerde doğal ev sirkesi kullanabilirsiniz. Ev sirkesini hafifçe sürün ve biraz sürün sonrasında dairesel hareketler ile ovun.

Vazelin

Vazelin bir çok alanda kullanıldığı gibi leke çıkarma konusunda da başarıyla kullanılabilir. Özellikle mobilyalarda kullanıma uygundur. Vazelin ile hafifçe ovun.

Türk Kahvesi

Kahverengi yada koyu renk moibilyalardaki yapışkanlardan kurtulmak için üzerine biraz sirke ve türk kahvesi dökün. Ovarak temizleyin. Bu mobilyalarınız için doğal bir cila özelliğine de sahiptir.

Açık Renk Duvarlarda

Duvarda kullanılacak ürünlerden biri de talk pudrası olabilir. Önce talk pudrasını dökün ve sonra sürün. Sonrada duavrdaki boyayı etkilemeyecek bir bez ile yavaşça silin.

Sabun

Mobilyalarda sabunlu bir bez hazırlayarak silin. Bu işlemi birkaç defa yenilemeniz gerekebilir. Ancak duvarlar için en sağlıklı yapışkan çıkarma yöntemlerinden biridir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı