Perwoll da tıpkı sizin gibi modaya tutkun!

Perwoll da tıpkı sizin gibi modaya tutkun!

Doğru cevap veren şanslı 10 üyemiz Persil Ürünlerinden oluşan hediye Paketi kazanıyor !
Bu yarışma sona erdi. Bu yarışmanın şanslı kazananları aşağıda listelenmiştir.
İpek kıyafetlerinizi yeni gibi koruyun !
İpek kıyafetlerimi nasıl korumalıyım ?Yıkamadan önce renklileri ayırmak kesinlikle gereklidir, çünkü çamaşırlarınız renk verebilir. İpekli giysilerinizi yıkamak için en yüksek 30 °C’de yün programını ya da özel ipek programını seçin. Eğer bakım talimatları sadece elde yıkamaya izin veriyorsa, giysiyi çitilemeden ve sıkmadan nazik bir şekilde içinde Perwoll Yünlüler & İpekler'in bulunduğu köpüklü suda yıkamalısınız. Ardından da açık havada kurumaya bırakın, aşırı güneş ışığı ve sıcaklığa maruz bırakmamaya dikkat edin. Ütüleme sırasında ipeğin daima biraz nemli olması gerekir. Genellikle, hassas ipek kıyafetler için Onarıcı Etkili Perwoll Yünlüler & İpekler mükemmel bir hassas sıvı deterjandır.


Keten kumaşlarınızı yeni gibi koruyun!
Keten kumaşlar nasıl yıkanır?


Keten için en fazla 40 °C’de hassas programını seçin ve onarıcı etkili Perwoll Yünlüler & İpekler'i kullanın. Yıkama sonrasında keten giysinizi gerin ve açık havada kurumaya bırakın fakat doğrudan güneş ışığına maruz bırakmamaya dikkat edin. Ütülemek için ise keten giysinizi ters çevirin ve ütülemeden önce biraz nemlendirin!

Sentetik giysilerinizi yeni gibi koruyun!
Sentetik giysilerimi nasıl korumalıyım?


En fazla 40 °C’de hassas programı seçin ve çamaşır makinenizin içini en fazla 1/3’üne kadar doldurun. Yıkama sonrasında sentetik giysilerinizi asarak kurumaya bırakın - kurutma makinesinde kurutmayın. Bu kumaşlar hala ıslakken de ütülenebilir. Birkaç yıkamadan sonra grileşen beyaz sentetikler için Perwoll Yenilenen+ Beyazlar kullanarak yeniden bembeyaz görünmelerini sağlayabilirsiniz. Siyah sentetikler için Perwoll Yenilenen+ Siyahlar ya da renkli sentetikleriniz için Perwoll Yenilenen+ Canlı Renkler kullanarak giysilerinizin renklerini ilk günkü gibi koruyabilirsiniz!

Spor kıyafetlerimin temiz ve yeni gibi görünmelerini nasıl sağlayabilirim ?

Pek çok fonksiyonel kumaş nemi uzaklaştıracak şekilde tasarlanmaktadır. Yani siz egzersiz yaparken vücudunuzu kuru tutmak için ter kumaşın dışına çekilir. Ancak nem dışarı çekilirken koku kumaşın içinde kalır ve oraya derinlemesine yerleşir. Spor kıyafetlerin çoğunluğunun yapıldığı sentetik kumaşlar (örneğin, triasetat, poliamid, likra) için tavsiye edilen düşük yıkama sıcaklıkları (genellikle 40 °C sentetik programı) da sorunu artırır, çünkü gerçekten temizlenmelerini sağlamak için bu giysileri yüksek ısıda yıkamamanız gerekir.

İşte bu yüzden spor kıyafetlerinizi giyip çıkardıktan sonra olabildiğince çabuk yıkamanız gerekir. Giysileri ılık sıcaklıkta Perwoll Sport & Active konmuş suda yaklaşık bir saat kadar bastırarak bekletin. Talimatlara göre yıkayın (bu genellikle en yüksek 40 °C, soğuk durulama, kısa kurutma demektir) ve çamaşırsuyu kullanmayın. Sentetik kıyafetinizin renklerini ilk günkü gibi korumak için Perwoll Yenilenen+ Canlı Renkler, Perwoll Yenilenen+ Siyahlar ya da Perwoll Yenilenen+ Beyazlar kullanın. Doğal şekilde kurutun ve gerekiyorsa giysinizi ters çevirerek ütüleyin.

Tüylü kıyafetlerinizi yeni gibi koruyun!
Tüylü kıyafetlerin bakımını nasıl yapabilirim?


Tüy son derece elastiktir ve ağırlık yapmadan ısıtma fonksiyonu sayesinde yatak takımları ve kış giysilerinde tercih edilmektedir. En yüksek 30°C'de yünlülere özel yıkama programını kullanarak Onarıcı Etkili Perwoll Yünlüler & İpekler ile yıkayın. Ardından, açık havada kurumaya bırakın ya da kurutma makinenizde çok düşük derecede kurutun.

İç çamaşırlarınızı ve çoraplarınızı yeni gibi koruyun!


Eğer yıkama talimatlarında elde yıkama tavsiye ediliyorsa, hassas çamaşırlarınızı birkaç dakikalığına Perwoll Yünlüler & İpekler ile hazırladığınız köpüklü suya bastırın ve bekletin. Ardından durulayın ve kurulamak için bir havlunun üstüne koyun. Eğer yıkama talimatları makinede yıkamaya izin veriyorsa, Perwoll Yünlüler & İpekler kullanarak yıkayın, çünkü toz deterjan çamaşırınızda istenmeyen lekeler bırakabilir.

Çamaşırınızın şeklini korumak için "Hassas" programınızı en fazla 40 °C sıcaklıkta kullanın. Sonra da çamaşırınızı ıslak haldeyken asın ve açık havada gölgede kurumaya bırakın. Küçük bir tavsiye: Çamaşırlarınız makinede yıkanırken daha fazla koruma altına almak için bir yıkama torbası ya da filesi kullanın.


Yünlü giysilerinizi yeni gibi koruyun!
Yün neden keçeleşir?


Yünlerin dokusu, dış yüzeyi birbiri üstüne binen tırtıklı pullardan oluşur. Yüksek yıkama sıcaklıkları veya uygun olmayan deterjanlar tırtıklı pulların birbirine takılmasına neden olur, bu yüzden yün keçeleşir ve çeker. Bu tür sorunları engellemek için Onarıcı Etkili Perwoll Yünlüler & İpekler kullanın; Perwoll Yünlüler & İpekler giysilerinizin dokularını korur – hem de her yıkamada.

Yünlü giysileri makinede yıkayabilir miyim?

Giysi etiketinde "makinede yıkanabilir yün" yazıyorsa, giysilerinizi makinede yıkayabilirsiniz. Yün için yıkama programını seçin ve giysileri yaklaşık 20 saniyeliğine suda bekletin. “Yün için elde yıkama” özel yıkama programını seçerek hassas giysilerinizi de makinede yıkayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Perwoll Yünlüler & İpekler kullanmak. Özel köpüğü yünlü ya da hassas giysinizin etrafını sarar ve zarar verici mekanik işlemden korur. Böylece, yünlü ve hassas giysileriniz yeni gibi kalır.

Yünlü giysileri kurutmanın en iyi yolu nedir?

Kurutmak için giysinizi düz bir yüzeye serin, gerekirse şeklini düzeltin ve doğrudan güneş ışığına ve sıcağa maruz bırakmadan kurumaya bırakın. Kurutmak için asmayın, çünkü asmak dokuların emdiği suyun ağırlığı nedeniyle yünlü kumaşın uzamasına neden olur. Not: Yünlü giysiyi asla kurutma makinesine koymayın. Yüksek ısı, sürtünme ve basınç bileşimi giysinin çekmesine neden olur.

Spor kıyafetlerinizi yeni gibi koruyun!
Spor kıyafetlerimi nasıl korumalıyım?


Birçok spor kıyafet, nemi uzaklaştıracak şekilde tasarlanmaktadır. Yani siz egzersiz yaparken vücudunuzun kuru kalması için ter, kumaşın dışına çekilir. Ancak nem dışarı çekilirken koku, kumaşın içinde kalır ve oraya derinlemesine yerleşir. Spor giysilerin çoğunluğu için düşük yıkama sıcaklıkları (genellikle 40 °C sentetik programı) tavsiye edilir, çünkü yüksek sıcaklık bu tür hassas kumaşlara zarar verebilir ve problem oluşturabilir.

İşte bu yüzden spor kıyafetlerinizi kullandıktan sonra olabildiğince çabuk yıkamanız gerekir. Spor kıyafetlerinizi yıkamadan önce ters çevirin, fermuarlarını ve kopçalarını kapatın. Kumaşlarının lifleri yıkadıkça zarar görebilir. Spor kıyafetlerinizin nefes alma ve nem dengeleme gibi özelliklerini korumak için mutlaka Perwoll Sport & Active gibi özel sıvı deterjanlar kullanın. Ayrıca, çoğu spora özel kıyafetlerin kurutucuda kurutulmaması ve ütü yapılmaması gerekmektedir. Ek olarak, kıyafetinizin yıkama talimatlarını mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Yarışma kazananları

 1. SELEF

  Aktif Üye
  • Mesajlar
   53
  • Emoji Skoru
   62
  • Puanlar
   33
 2. hannesli

  Desert Rose
  • Mesajlar
   5.856
  • Emoji Skoru
   9.862
  • Puanlar
   178
 3. mesudd

  Guru 35
  • Mesajlar
   123
  • Emoji Skoru
   16
  • Puanlar
   288
 4. bassak

  Üye 34
  • Mesajlar
   0
  • Emoji Skoru
   0
  • Puanlar
   5
 5. hazal_diren

  lafa bakarım laf mı diye
  • Mesajlar
   4.094
  • Emoji Skoru
   609
  • Puanlar
   438
 6. carmenares

  Popüler Üye
  • Mesajlar
   1.762
  • Emoji Skoru
   2.118
  • Puanlar
   148
 7. ozgulsarac

  Yeni Üye 36
  • Mesajlar
   0
  • Emoji Skoru
   0
  • Puanlar
   0
 8. Krew

  Popüler Üye Isparta
  • Mesajlar
   2.023
  • Emoji Skoru
   1.929
  • Puanlar
   198
 9. brcntkrr

  Aktif Üye İstanbul
  • Mesajlar
   42
  • Emoji Skoru
   0
  • Puanlar
   76
 10. pelindaldal

  Yeni Üye 34
  • Mesajlar
   0
  • Emoji Skoru
   0
  • Puanlar
   0