Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Akne Yapan Beslenme Alışkanlıkları

akneye-neden-olan-beslenme-1.jpg
  1. BenNese
    Farkında olmadan sık yediğiniz bu besinler ve beslenme alışkanlıkları akneye neden oluyor. Neler mi bunlar? Hemen açıklıyoruz..

En sık karşılaşılan deri hastalıklarından biri olan akneler biz kadınların baş belası. Akneler sadece genç yaşta değil her yaşta ne yazık ki görülebiliyor. Peki ya bu akneler neden oluşuyor dersiniz? İşte cevabı..

Akneye neden olan şeyler arasında beslenme alışkanlıkları yatıyor. Sadece bu yüzden sevdiğiniz besinlerden vazgeçmek zorunda kalabilirsiniz hanımlar.

akneye-neden-olan-beslenme-2.jpg

Akne Yapan Beslenme Alışkanlıkları

Karbonhidrat Ağırlıklı Beslenme

Eğer yoğun bir şekilde karbonhidrat ağırlıklı beslenme alışkanlığınız varsa üzgünüz ki akneleriniz kaçınılmaz olur.

Aşırı süt tüketimi ve şeker

Aşırı süt tüketimi ve şeker tüketimi vücuttaki bazı hormonları etkilendiğinden dolayı akne oluşumunu tetikliyor.

Akne sorunundan kurtulmak için Omega-3 ve Omega-6 oranı yüksek bir beslenme alışkanlığını benimsemelisiniz. Yani öğünlerinizden balık yağı, deniz ürünleri, keten tohumu, semizotu, ceviz, fındık, badem ve yeşil sebzeleri eksik etmeyin.

Makaleyi Paylaş

eceben ve dogatay bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. zeyzey0101
    Aşırı peynir tüketimi de sivilce yapar mı acaba
  2. praying angel
    ne zamandır canım bir balık istiyo ki anlatamam hafta sonu da hazır gelmişken bi balık keyfisi yapmalı
      Lale1986 bunu beğendi.
  3. morpencere
    çikolata bağımlılığı için tarçın tüketmek haricinde önerisi olan var mı :dondurma:
    1. zeyzey0101
      Bitter hem kilo yapmaz hem de tok tutar üstelik sivilce de yapmaz
      morpencere bunu beğendi.
  4. eceben
    sütün sivilceye neden oldugunu ilk kez duydum ben cok icerim eyvah:KK43:
    1. praying angel
      aynen bende çok içiyordum iki haftadır falan çok içmiyorum onun yerine yoğurt yiyorum svilceler kuru gibi oldu. bi de her akşam kahve içmeye kahve telvesiyle 2 günde bir maske yapmaya özen gösteriyorum çok fark ediyor inanki
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.