Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak

Aksesuarları Doğru Seçin ..!

aksesuar_secimi (1).jpg
Zarif bir görüntü oluşturabilmek için sadece kıyafetler yeterli değildir. Şıklığınızı tamamlayan aksesuarları doğru seçin. Kıyafetlerinizin doku,...
Yazar Puanı:
4.75/5,
Kullanıcı Puanı:
4.8/5,
  1. Editor
    Şıklık bir bütündür. İster pahalı istersenizde ekonomik fiyatlarda giysiler tercih edin doğru aksesuarları seçmediğiniz de zarif bir görüntü oluşturamazsınız. Sizin için aksesuar seçimleri ve nasıl kullanılması gerektiğini araştırdık.

Doğru aksesuar seçimi nasıl olmalıdır?
    aksesuar_secimi (1).jpg

En Fazla 3-4 Aksesuar Kullanın
    Büyük aksesuarları tek bir kıyafette birleştirmek mümkündür, ancak bunların 3-4'den fazlası olmamalıdır. Stil ve üretildikleri materyal açısından birbirleriyle eşleşmelidirler.
    aksesuar_secimi (2).jpg

Büyük Yakalarda Eşarp Kullanmayın
    Büyük yakalar yeterince dikkat çekicidir. Eşarp kullanmak göz yorulmasına ve karışıklığa neden olur.
    aksesuar_secimi (3).jpg

Büyük Yada Küçük Aksesuarlar Aynı Boyuta Olmalıdır
    Aksesuarların boyuları eşit olmalıdır. Küpe ve kolyelerin eşit olmasına dikkat edin.
    aksesuar_secimi (4).jpg

Çanta ve Ayakkabılar Aynı Renkte Olmak Zorunda Değil
    Değişen moda ile değişen bir kural daha var. Ayakkabı ve çantaların aynı renk olması eskide kalmış bir akım.
    aksesuar_secimi (5).jpg

Tercihinizi Yapın
    Parlak giysi, büyük aksesuar hangisini seçeceğinize karar verin. Dikkat çeken bir çok detay olması göz yoracaktır.
    aksesuar_secimi (6).jpg

Gece Elbisesi İle Saat Kullanılmaz Demeyin
    Şık bir saat ile gece elbiseleri son derece uyumlu olabilir. Göze hoş gelen bir detay oluşturacaktır.
    aksesuar_secimi (7).jpg

Geniş Yüzükler Uygun Olmayabilir
    Geniş yüzükler çok ince ellere sahip değilseniz uygun olmayacaktır. İnce yüzükler ise parmaklarınızın daha ince ve uzun görünmesini sağlar.
    aksesuar_secimi (8).jpg

Eldiven Seçimi
    Doğru eldiven seçimi için ayakkabı, kemer ve ruj renginizide dikkate almanız gerekiyor.
    aksesuar_secimi (9).jpg

Pastel Tonlar ve Siyah Ayakkabılar
    Pastel tonlarda giysi tercihi yaptıysanız aynı tonlarda ayakkabı tercih etmelisiniz. Siyah ayakkabı görüntünün aksine sert bir görüntü oluşturur.

Makaleyi Paylaş

Semiraaa, tuceenur ve kontesella bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. dilarabalci
    Güzel bir makale olmuş, elinize sağlık. Ben genelde şu kuralı uyguluyorum; kıyafetim sade ise takı konusunda biraz abartmayı seviyorum, kıyafetim ön planda ise takılarımı sade tutuyorum.
  2. tuceenur
    Çalıştığım için çıkıp aksesuar alışverişi yapacak vaktim olmuyor , aksesuar konusunda çok takıntılıyım hatta keşke bütün arkadaşlarım bana aksesuar alsa da beni bu dertten kurtarsa :)) Bende işin kolayını buldum kutu kutu moda diye bir yerden aylık aksesuar kutusu sipariş ediyorum. Her ay farklı konseptlerde çok ponçik ürünler geliyorr beğenmediğim oluyorsa da kardeşime kakalıyorum hahahah
  3. biriiicik
    Pastel tonlar ve siyah ayakkabi gercekten dikkate alinmali :)
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.