Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Akustik Asma Tavan Nedir?

akustik_asma_tavan (1).jpg
Kullanışlı ve görsel olarak avantaj sağlayan akustik asma tavan nedir? Evdeki kablo gizleme, ısı yalıtımı, kolay aydınlatma imkanı sağlayan...
Etiketler:
Yazar Puanı:
3.5/5,
 1. Editor
  Akustik asma tavan, hazır haldeki tavanın üzerine farkı malzemeler ile tekrar bir tavan oluşturulmasıdır. Amaç ısı yalıtımı, kablo gibi malzemelerin gizlenmesi ve çok yüksek tavandan rahatsız olanların istediği alçak tavanın yaratılmasıdır. Asma tavanların diğer önemli bir özelliği ise ortam rahat hava akışı sağlamasıdır.

  Akustik tavanları sadece estetik amaçlı da tercih edebilirsiniz. Evinizde ses yalıtımı sağlamanıza yardımcı olabilir. Evinizde akustik tavan kullanmayı düşünüyorsanız malzeme seçimine dikkat etmelisiniz. Ahşap malzemelerin küf ve rutubet oluşumunu engelleyen özel malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Ahşap tasarımları renkli olarak istediğiniz şekilde dekore edebilirsiniz. Uzun yıllar kullanıma uygun olacaktır. Kolay boyama özelliği ile her yıl farklı bir rengi deneyebilirsiniz.

  akustik_asma_tavan (2).jpg

  Alçıpan şeklindeki akustik asma tavanlar suya ve yangın gibi istenmeyen durumlara dayanıklıdır. Güvenlik konusunda size yardımcı olur.

  Ofislerde akustik asma tavan tercih etmek kabloların görsel açıdan sorun oluşturmaması ve güvenlik sorunu yaratmaması için önemlidir.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!