Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Alkol kilo aldırır mı?

alkol_kilo_aldirir_mi.jpg
Alkol kilo aldırır mı? uzmanlar uzun süreli alkol tüketiminin kilo aldırabileceği yönünde uyarıyor. Alkolün zayıflamaya etkisi nedir? sizde alkol...
Yazar Puanı:
3.75/5,
Kullanıcı Puanı:
3.5/5,
 1. Editor
  Alkollü içecekler içerisinde yüksek miktarda kalori barındırıyor. Ortalama olarak 1 gr alkolde 7 kalori bulunuyor. Bazı alkollü içeceklere ise üretim sürecinde ek olarak karbonhidratta eklenebiliyor. Biranın üretim sürecinde kullanılan arpa suyu yüksek oranda karbonidrat içeriyor.Şarap gibi alkollü içeceklerin bir kadeh içilmesi içerisindeki antioksidan bakımından öneriliyor. Ancak dikkatli tüketmekte yarar var. Bazı alkol türleri ise başlı başına içerisinde yağ barındırıyor. İçerisindeki yağı vücudun organik olan yağlara göre dışarıya atması oldukça zorlaşıyor.

  Bazı alkollü içeceklerin yanında tüketilen karbondioksit içermesinden dolayı doyumsuz hissi oluşturur. Uzun vadeli tüketildiğinde alışkanlık yaratabilir.

  Yemeklerden önce alkol tüketmek daha fazla acıkmanıza neden olabilir. İçtiğiniz alkolün türüne göre yanında tüketeceğiniz meze yada yemeklerde fazladan kalori almanız anlamına gelir. Alkol tüketirken daha fazla kalori almak istemiyorsanız en hafif mezeleri tercih etmelisiniz.

  Alkollü içecekler vücutta asetat olarak depolanır. Asetat, metabolizma hızınızın düşmesine neden olur ve yağ yakımını zorlaştırır. Alkolün diğer bir etkisi olan yorgunluk ise gün içerisinde daha az hareket etmenize neden olacaktır.

  Makaleyi Paylaş

  ciciakrep ve Mune bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. KedidirKedii
  Valla aldiriyor oyle bir aldiriyorki .. Biz tatile gidiyoruz az yiyoru, gundr 7-8 saat 3 bin palet vurarak yuzuyoruz ama aksam cinler tonikler mezeleri vs hop odem hop kilo .
   Diyet Canavari bunu beğendi.
 2. no_name_
  hem de nasıl aldırır...bol bol içer bol da kilo alır sonra da vereceğim diye uğraşır dururum, sonuç itibariyle, eve aldırır....
 3. Kardelen Nesibe
  İçmediğim için bilmiyorum.
 4. mavies
  Alkol kesinlikle kilo aldırır kanısındayım. Makale de bilimsel tarafları açıklanmış zaten. Şöyle bir durum var bira içen yanında patates kızartması,cips,tuzlu fıstık, bira tabağı vs şeyler tüketir ki hepsi oldukça yağlı ve kalorili. Şarap ve rakının yanında da mezeler iyi gider. Bunlar klasik alkollü içecekler artık. Diğer alkollerde de aynı durum söz konusu bence..