Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Alüminyum içeren deodorantların zararları

aluminyum_iceren_deodorantlarin_zararlari.jpg
Parfüm ve deodorantlar kullanımda içerisindeki maddeler önem kazanır. Paraben ve alüminyum içeren deodorantın zararları nelerdir? Sağlık açısından...
Yazar Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Deodorantlar doğrudan cilde temas eder ve üzerine giysi giydiğinizde deriniz hava alamaz hale gelir. İçerisindeki maddelerin deri altına işlediği düşünüldüğünde doğal içeriklere sahip olan ürünleri kullanmanız önem kazanmış olur.

  Alüminyum, sülfat, paraben gibi ürünler kullanıldıkları ürünlerin daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Deride daha fazla kalan ürün birçok kişi tarafından daha fazla tercih edilme nedenidir. Sağlık açısından incelendiğinde ise bu maddeler cilde doğrudan uygulanır ve tekrar duş alana kadar derinizin altına işlemiş olur. Kanserojen maddeler içerebilen bu maddelerden uzak durulması gerekir. Uzun süreli kullanımında dokuda hasara neden olabilir. İçerisinde bu maddelerin olmadığı doğal ürünleri tercih etmeniz gerekir.

  Cildinizde kullandığınız ürünlerde alüminyum içeren ürünleri tercih etmek zorunda kalıyorsanız mutlaka koltuk altı peelingi uygulayın. Derinize işlemiş olan kimyasal maddelerden uzaklaşmak için karbonat ve sirke içeren derinlemesine temizlik sağlayan doğal ürünler ile peeling yapın. Koltuk altına peeling uygulamak bakteri oluşumunu en aza indirir ve kötü kokularında önüne geçmiş olursunuz. Banyo sırasında doğal süngerden üretilmiş bir kese ile cildinizi keseleyebilirsiniz.

  Koltuk Altı Kararmasından Kurtulma Yolları Tıklayın !

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!