Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Antibakteriyel Sabunlar Bebeğe Zarar Verir Mi?

antibakteriyel_sabun_bebege_zarar_verir_mi.jpg
Hijyen sağlanması açısında kullanılan antibakteriyel sabunlar bebeğe zarar verir mi? Bebek ve çocukların bu sabunları kullanması uygun mudur?
Yazar Puanı:
4/5,
  1. Editor
    Antibakteriyel sabunlar yıllardır kullanılan klasik sabunlardan farklıdırlar. Antibakteriyel sabunların içeriğinde Triclosan maddesi bulunur. Güçlü bir temizleyici olan bu madde cilde zaman içerisinde zarar verebilir. Deride toksin birikimine neden olabilir. Egzama, kuruma ve şiddetli kaşıntılara neden olabilir.

    Antibakteriyel sabunlar zararlı bakterilerin yanında yararlı bakterilerinde yok edilmesini sağlar. Dirençsiz hale gelen vücut hastalanmaya yatkın hale gelebilir. Hormon dengesizliği ve kansere kadar ulaşan ciddi hastalıklara nede olabilir. Küçük bebeklerde kullanılması ise bebeklerin bağışıklık sistemini zayıf hale getirebilir. Hassas ciltlerinde tahrişe neden olabilir.

    Küçük çocukların temizliğinde doğal ve kalıp sabun kullanmak iyi bir seçim olabilir. Saf zeytin yağı sabunu ciltlerinin korunmasına ve temizlenmesine yardımcı olacaktır. Bebek eşyalarını yıkarken kullandığınız temizleyicilerinde de doğal içerikli ve cilde zarar vermeyen özellikte olmasına dikkat etmelisiniz.

    Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!