Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Arka bacak kaslarını çalıştıran egzersizler

alt_bacak_kaslari_icin.jpg
Kaslarınızı güçlendirmek için yaptığınız egzersizlerden istediğiniz etkileri alabilmek doğru egzersizleri yapmanız gerekir. Arka bacak kaslarını...
Yazar Puanı:
4.25/5,
 1. Editor
  Kaslarınızı güçlendirmek için yaptığınız egzersizlerden istediğiniz etkileri alabilmek doğru egzersizleri yapmanız gerekir. Arka bacak kaslarını çalıştıran egzersizler nelerdir? Günlük olarak yapabileceğiniz bacak çalıştırma egzersizleri selülit oluşumunu da engelleyecektir.

  Arka bacak kaslarını çalıştıran egzersizler

  Bacak kaslarının çalıştırılması daha ince görünmenize yardımcı olabilir. Kan akışının hızlandıran bu egzersizler selülitleri ortadan kaldıran en etkili sporlar arasında yer alır.

  Bacak Kası Egzersizleri

  dambil_kullanin.jpg


  Dambıl Kullanın

  İki elinize eşit ağırlıkta dambıl alın ve yürüyün. Bu egzersizi kas yapınıza uygun olarak 2 ya da 3 dakika tekrar edebilirsiniz. Kalçanız içinde faydalı bir egzersizdir.

  alt_bacak_kaslari_icin.jpg

  Alt Bacak Kasları İçin


  Ayaklarınızı omuz genişliğinde tutun, topuklarınızı kaldırın ve aşağı indirin. Etkisini arttırmak için dambıl kullanabilirsiniz. Vücudunuzun yukarıya veya geriye doğru bükülmemesi için yukarı doğru hareket ettiğinden emin olun.

  merdiven_cikin.jpg

  Merdiven Çıkın

  Bacak kaslarınızın sıkılaşması için yapabileceğiniz en kolay egzersizlerden biridir. Asansör kullanmak yerine merdiven çıktığınızda daha fazla kalori harcayabilirsiniz.

  denge_durusu.jpg

  Denge Duruşu


  Ellerinizi omuz seviyesine ve zemine paralel tutun. Bir bacağı kaldırın ve vücudunuzu yönetebildiğiniz kadar indirin. Diğer bacağı çalıştırın.

  bacak_acma_egzersizleri.jpg

  Bacak Açma Egzersizi

  Ön bacağınızın 90 derecelik açıya sahip olduğundan emin olun. Geri adım atın ve bacaklarınızı değiştirin.

  agirlik_kaldirin.jpg

  Ağırlık Kaldırın


  Kol ve bacak kaslarınızı birlikte çalıştıran bir egzersizdir. Dambılı göğüs seviyenize çekin ve oturur pozisyona geçin. Nefes alıp tekrar dik pozisyona geçin.

  ipte_yurume.jpg

  İpte Yürüme

  Parmak uçlarınızın altında ip olduğunun düşünün ve bu şekilde yürümeye çalışın. Bir dakika süre ile bu egzersizi yapabilirsiniz.

  agirlik_tasiyin.jpg

  Ağırlık Taşıyın

  Kol ve bacak kaslarının çalışması için etkili yöntemlerden biridir. İki elinize eşit ağırlık alın ve bu şekilde bir dakika yürüyün.

  ip_atlama.jpg

  İp Atlama

  Kalori yakmanızı ve bacak kaslarınızı çalıştırmak için etkili bir egzersizdir. Bu egzersizi birkaç dakika tekrarlayabilirsiniz.

  bacak_acma_egzersizleri.jpg

  Bacak Çekme Egzersizi


  Yere paralel uzanın ve bacaklarınızı karın çizgisine çekin. Bu hareketi hızlı bir şekilde tekrar etmeniz gerekir.

  Ek Bilgi

  esneme.jpg

  Esneme

  Bacak egzersizlerine başlamadan önce esneme hareketlerinizi tamamlamayı unutmayın. Esneme hareketleri kasların ısınmasını sağlar ve kas kramplarını engeller.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!