Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Arkadaşlık İlişkilerinde Samimiyet Sınırı Ne Kadar Olmalı?

arkadaslik_iliskilerinde_basarili_olamanin_yontemleri.jpg
Arkadaşlık ilişkilerinde de samimiyet, dürüstlük en önemli unsurlar arasındadır. Sosyal ilişkileri pekiştiren, hayatın daha eğlenceli geçmesini...
Yazar Puanı:
4.25/5,
 1. Editor
  İnsan ilişkilerinin temeli samimiyettir. Özellikle Türkiye coğrafyasında samimiyet, iklimsel bir kazanç niteliğindedir. Ülkenin her bölgesinde sıcaklık, samimiyet doğuştan kazanılan bir faktör niteliğindedir.

  Arkadaşlık ilişkilerinde de samimiyet, dürüstlük en önemli unsurlar arasındadır. Sosyal ilişkileri pekiştiren, hayatın daha eğlenceli geçmesini sağlayan ve mutlu paylaşımların yapıldığı arkadaşlık, karakteristik özelliklere göre hızlı sirküle ya da uzun yıllara dayanan dostluklar niteliğinde sağlanır.

  [​IMG]

  Uzun Süreli Arkadaşlıklar

  İlkokul, ortaokul, lise veya üniversite arkadaşlıkları, iş arkadaşlıkları, asker arkadaşlığı, mahalle arkadaşlığı, yazlık arkadaşı gibi pek çok kategorisi bulunan insan ilişkisi kategorisidir.

  Arkadaşlık edinmek, alışkanlık edinmek gibidir. Pozitif alışkanlıklardan biridir. Arkadaşlık tamamen kişilerin karakteristik özelliklerine bağlı olarak belirlenir. Kimisi ikili takılmayı severken kimisi çoklu arkadaş gruplarından hoşlanır. Kimisi flörtiz arkadaşlıklar edinirken kimi, dostluk perçinler. Bu tamamen, kişinin arkadaşlık anlayışına ve çocuklukta zeminini kurduğu arkadaşlık paylaşımlarına bağlıdır.

  [​IMG]

  Hızlı Sirküle Arkadaşlar

  Kimi hızlı yenilenir kimi daha yavaş değişir. Hayat ilerlerken bazıları daha tez canlı oldukları için yeni ortamlar keşfetmeyi, yeni insanlar tanımayı ve yepyeni dostluklar kurmayı alışkanlık edinir.

  Bazıları ise yıllar boyunca aynı arkadaşlarla görüşür. Hızlı sirküle arkadaşlıklarda şayet olumsuz şekilde bitmeden yeni arkadaşlıklar başlıyor ise kişinin sosyalliği, çevre ile yoğun etkileşimiyle alakalıdır. Olumsuz biten ve sürekli yeni başlayan arkadaşlıklarda ise ya kişinin arkadaşlıklar kurmayı beceremediği ya da karakteristik özelliklerine bağlı olarak kuralcı olduğunu gösterir.

  Arkadaşlarımdan Dolayı Derdim Var Diyorsanız Tıklayın !

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!