Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Aşkınız Toksik İlişkiye Dönüşmüş Olabilir

toksit_iliski.jpg
Devam eden ilişkininizde mutsuzluk ve kendinizi özgüvensiz hissediyorsanız aşkınız toksik ilişkiye dönüşmüş olabilir. Zaman ve emek harcadığınız...
Yazar Puanı:
3.5/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
 1. Editor
  Toksik ilişki kavramı son dönemlerde sık kullanılan bir kavramdır. Bir ilişkide kendinizi umutsuz, mutsuz ve kendi kararlarınızı sürekli sorgulayan biri olarak tanımlıyorsanız toksik ilişki yaşıyor olabilirsiniz. Bu türde bir ilişkiyi en kısa sürede noktalamak sonrasında daha kolay normale dönmenizi sağlar. Toksik ilişki devam ettiğinde kopması daha zor olur. Kişi kendine olan özgüvenini kaybedeceği için ayrılık kararını veremeyecek duruma gelebilir.

  Hayatınızın aşkını bulduğunuzu düşünüp mantığınızı devre dışı bıraktığınızda sağlıklı kararlar alamayabilirsiniz. İlişkide yaşadığınız bazı sorunların normal olduğunu düşünmeye başlarsınız.
  Hayatınızdaki kişi ile mutluğu paylaşmak için bir araya gelmiş olsanız bile devamlı sorunlar çıkar. Birlikte keyifli vakit geçirmek yerine tartışmalar ilişkinin ana gündem maddesi haline gelir. Mutsuz bir ilişkiyi devam ettirmek, devamlı olarak bunun dönemsel bir durum olduğuna inanmak istemek, istemediğiniz ithamlarla karşılaşmak toksik bir ilişkide olduğunuzu gösterir.

  Toksik ilişkide sevgilinizin size olan saygısı zaman içerisinde azalır. Sizden sürekli onun planlarınıza uymanızı ister yada planları her zaman sizden bekler. İlişkinizle alakalı sorunları kabul etmez ve çözüm yollarına kapalı olur, kendinizden şüphe duymanıza neden olacak söylemlerde bulunur. İlişkinizde bu sorunları yaşar hale geldiyseniz toksik bir ilişkidesiniz demektir.En kısa zamanda gerekli çözümü bulmazsanız sonraki dönemlerde ayrılık ve ayrılık sonrası dönem sizin için sancılı geçebilir.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. Evremx
  Galiba bizde toksik ilişki yaşıyoruz