Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Bacak ve popo sivilcesine doğal çözümler

popo_sivilcesi_nasil_gecer.jpg
Bitkisel yöntemler ile vücuttaki sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Özellikle üst bacak ve popo sivilcesine doğal çözümler ile ciltte hijyen...
Yazar Puanı:
3.75/5,
Kullanıcı Puanı:
1/5,
 1. Editor
  Bitkisel yöntemler ile vücuttaki sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Özellikle üst bacak ve popo sivilcesine doğal çözümler ile ciltte hijyen sağlayabilir ve büyük ve kırmızı sivilceleri yok edebilirsiniz.

  Vücutta sivilce oluşumunun birçok nedeni olabilir. Hormonal sorunlar, kan değerlerindeki değişiklikler, cilt temizliğine özen gösterilmemesi ilk nedenler arasındadır. Oluşan kırmızı ve iltihaplı sivilcelerden kısa süre içinde kurtulabilmeniz için önerilerimize göz atabilirsiniz.

  Kalça ve Bacak Sivilceleri Nasıl Geçer?

  popo_sivilce_peeling.jpg


  Sirke

  Doğal antiseptik özelliklere sahip olan sirke bakterilerin oluşumunu engeller. Su ile inceltilmiş sirkeyi sivilcelerinizin üzerine pamuk ile uygulayabilirsiniz.

  popo_sivilcesi_dogal_cozum.jpg

  Çay Ağacı Yağı

  Güçlü antibakteriyel özelliği ile ciltteki fazla yağ oluşumunu engeller. Düzenli olarak sivilcelerin üzerinde maske olarak kullanabilirsiniz. Ortama 10 dakika bekletmeniz yeterli olur.

  Sarımsak

  Akne tedavilerinde etkili bir çözümdür. Yüz ve boyun bölgesinde rahatsız edici kokusu nedeniyle sık kullanılmaz. Sarımsağı ezin ve sivilcenin üzerinde bekletin.

  Karbonat


  Sivilce tedavisinde en sık kullanılan yöntemlerden biridir. Bir çay kaşığı karbonat ve suyu karıştırın. Sivilcelerin üzerinde bekletin. Bu karışımı günde birkaç defa tekrarlayabilirsiniz.

  Bacak ve Popoda Sivilce Oluşmasını Engellemek İçin

  Yüzeye çıkamayan kıl köklerinde bakteri oluşması sonucu sivilce çıkabilir. Kıl dönmesini sorunu oluşmaması için özel kremler kullanabilirsiniz.

  Çamaşırlarınızı sık sık değiştirin.

  Kişisel bakıma ve hijyene özen gösterin.

  Cildinizde ölü deriler bakteriye neden olur ve akne oluşturabilir. Duşta düzenli olarak peeling yapın. Cildin çizilmesini engellemek için doğal yapılı süngerler kullanın.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!