Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Banyo Cilt Bakım Rutini

vucut_bakimi.jpg
Güzellik denilince akla ilk olarak yüz gelse de vücut güzelliğiniz ile bütünleşmesi gerekir. Banyo cilt bakım rutini bu konudaki ilk adım...
Yazar Puanı:
3.75/5,
 1. Editor
  Cildinizin parlaması için banyoda uyguladığınız adımlar önemlidir. Parlak bir ten için ihtiyacınız olan önerileri sizinle paylaşıyoruz.

  Banyo Güzellik Önerileri

  Banyo suyunuzun çok sıcak ya da çok soğuk olmaması gerekiyor. Soğuk su cilde canlılık veriyor olsa da damarlarda büzüşmeye neden olabilir. Ilık su ile duş alın.

  Duşa girmeden önce at kılı fırçası ile cildinizi derinlemesine fırçalayın. Kan akışınızın hızlanmasına yardımcı olacaktır. At kılı fırçasını kullandıktan sonra o gün peeling uygulamayın.

  Tüm vücudunuzu ıslattıktan sonra haftada bir defa derinlemesine peeling uygulayın. Pratik yöntemler için hazır cilt peelinglerini kullanabilirsiniz. Ev yapımı peeling uygulamak istiyorsanız şeker ve Türk kahvesi gibi malzemeleri kullanabilirsiniz.

  Tüm vücudunuza kese yapın. Kullandığınız kesenin doğal malzemelerden olması daha iyi bir etki almanızı sağlar.

  İyi durulandığınızdan emin olun. Sonrasında duşta kullanılan vücut nemlendiricisini uygulayın.

  Cildinizi çizmeden sadece fazla suyu alan havlular tercih edin.

  Duşta nemlendirme işlemini atladıysanız, yoğun nemlendirme özelliği olan bebe yağı ile tüm vücudunuzu nemlendirin. Özellikle kış aylarında cildinize iyi bir koruma sağlamış olursunuz.

  Makaleyi Paylaş

  Neruda88 bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!