Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Banyodan Sonra Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

banyo_sonrasi_sac_bakimi.jpg
Saçınıza banyo ve sonrasında uyguladığınız bakımlar ve sonrasındaki işlemlerin sıralaması önemlidir. Banyodan sonra saç bakımı nasıl yapılmalıdır?...
Yazar Puanı:
4.25/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
 1. Editor
  Saçınıza banyo öncesinde uyguladığınız bakımların etkisini görebilmeniz için banyo sonrasındaki bakımı öğrenmeniz gerekiyor. Duştan sonra hassas ve kırılgan olan saçlarınızı doğru adımlar ile kurutup, şekillendirdiğinizden emin misiniz?

  Banyodan Çıktıktan Sonra Saç Bakımı

  Havlu Seçimi

  Saçlarınızı sert bir havlu ile sarmayın. Havlunuzun yumuşak olmasına özen gösterin. Yaz aylarında fazla nemi almak için pamuklu bir tshirt kullanabilirsiniz. Saçınızdaki fazla suyu alın. Ancak sert bir şekilde ovuşturmayın.

  Tarak

  Saç tipinize uygun olan tarak ya da fırçaları seçmelisiniz. Saç Tipine Göre Fırça Nasıl Olmalıdır?
  Ayrıntılı bilgi almak için göz atabilirsiniz.

  Saç Kremi ve Saç Açıcı Spreyler

  Çabuk açılmayan saçlarınız varsa taramadan önce mutlaka saç açıcı sprey uygulamanız gerekir. Saçlarınızın zorladığınızda kopmalar ve kırılmalar olabilir. Saç spreyleri ve kremleri saçı çabuk yağlandıracağı için az ürün kullanın.

  Fön Makinası

  Saçınızı doğal hali ile kurutmak her zaman en iyisidir. Kurutma makinası kullanmanız gerektiğinde ise iyon özellikli ve saçta kabarmalara neden olmayan aletlerden seçim yapabilirsiniz. Saç kurutma işlemini en az 20 cm uzaktan yapmalısınız.

  Kurutmadan Sonra

  Saçlarınızın daha sağlıklı görünmesi ve çabuk kırılmasının önüne geçebilmek için kuru saç yağlarından faydalanabilirsiniz. Saç diplerine uygulamak çabuk yağlanmaya neden olabilir. Saç uçlarına daha yoğun uygulamalısınız.

  Makaleyi Paylaş

  Cadaloz Kedi bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!