Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak

Basenlerden Kurtulma Yolları

basenlerden-kurtulma.jpg
  1. BenNese
    Kadınların en büyük dertlerinden biri de basenler! Peki basenlerden nasıl kurtulacağız? Sizler için derlediğimiz önerileri uygulayarak sizleri rahatsız eden görüntüden kurtulabilirsiniz hanımlar.

Basenlerden Kurtulma Yolları:

-Basenlerinizden kurtulmak istiyorsanız bol bol su tüketin. Çünkü su fazla yağları vücuttan dışarı atmak için azimle uğraşır.

-Yemek yiyeceğiniz zaman yangından mal kaçırır gibi hızlı yemeyin. Yavaş yavaş sindire sindire yemek yiyin. Bunu alışkanlık haline getirirseniz basen oluşumunu engellersiniz.

-Kahvaltı yapmayı geçiştirmeyin. Ara öğünleri de atlamayın. Yediklerinizi tekrar gözden geçirin ve geç saatlerde yeme dönemlerini geride bırakın. Basenlerinizden kurtulmak istiyorsanız sağlıklı beslenmeyi tercih etmelisiniz.

-Ve spor yapmayı eksik etmeyin. Uzun yürüyüşler yapın ki kan dolaşımınız hızlansın ve basenleriniz erimeye başlasın.

-İmkanınız oldukça bol bol yüzme aktiviteleri yapın. Yüzme bacakları harekete geçirmede oldukça etkili.

-Basenlerinden kurtulmak için en etkili spor dallarından biri de pilates. Birkaç pilates hareketiyle basenlerinizden kurtulmanız mümkün.

-Tüm bunları denediniz ama yine de etkisini görmediyseniz basenlerinizle yaşamaya alışmak durumundasınız. Sürekli basenlerinizi gizleyen kıyafetler almaktan vazgeçin!

Basenlerden kurtulmak için sizin önerileriniz neler?

Makaleyi Paylaş

damlaylmn bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. cerencimm
    Basenler tüm kadınların özellikle Türk kadınlarının baş belası maalesef açıkçası egzersizler sporlar yani bu basenler birkaç egzersizle sporla hemen pat diye gitmiyor ki yılarca düzenli olarak spor yapmak gerekiyor o da bize gelmiyor valla ben belli bir süreden sonra sıkılıyorum.Yani basenler kalıplaşan yağlar ve kolay kolay diyetle sporla gidecek şeyler değiller.Benim fazlasıyla basenim var ve artık daha da rahatsız olmaya başladım araştırıyorum durmadan ne yapabilirim diye diyete başladım spor yaptım aylarca o basenler yine de gitmedi sonra bir arkadaşım artık yattığın yerden basenini eriten teknolojiler gelişti dedi merak ettim cidden var mı diye baktım vücudundaki su oranından yağı bulup yakan teknolojiler yapmışlar temas etmiyorlarmış falan anaa dedim cidden doğru mu bu valla yıllardır hayal ettiğim şey helal olsun teknolojiyi bu aşamaya getirenlere dedim bakalım denemedim daha deneyen varsa yorum yaparsa sevinirim ama allah aşkına şu egzersiz çok iyi geliyo demeyin yahu yıllardır denemediğim spor dalı kalmadı yakında eskrim sporuna bile başlayacağım.
    1. melikecimbirsaniye
      Merhabalar o bahsettiğiniz yatarak incelme olayını ben de duydum ve aşırı merak ediyordum şimdi burada sizden de duyunca daha da merak ettim cidden dedikleri kadar etkili mi acaba en iyisi bir sormak bilene detaylı bilen var mı acaba ?
  2. Umutsuz ev kadini
    Meraba herkese iyi akşamlar benim de basen derdim var naapabilirim belim çok ince ama basenim sormayin
    1. yagmurdesenyeter
      Offf valla hepimizde aynı sorun gerçi benim belimde ince değil ama burda da durmadan yok kabak kürü ile zayıflayın yok yoğurt bilmem nesi olmuyor ki yok zayıflanmıyor erinmiyor arkadaş .Birisi yazmış yatarak incelme bilmem ne valla cidden o doğruysa bir araştırmak lazım.Detaylı bilen çıksa da yazsa
      Umutsuz ev kadini bunu beğendi.
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.