Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Başsız ve Kör Sivilceler Nasıl Geçer?

kor_sivilce.jpg
Deri altında olan acı ve kaşıntıya neden olan sivilcelerden doğal yöntemler ile kurtulabilirsiniz. Başsız ve kör sivilceler nasıl geçer? Bitkisel...
Yazar Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Deri altında yağ kanallarının tıkanması ve bakteri üremesine bağlı olarak sivilceler oluşabilir. Kaşıntı ağrı ya da acı gibi şikayetlere neden olan ve görsel olarak hoş olmayan sivilcelerden kurtulmanız için öneriler hazırladık. Doğal yöntemler ile evde birkaç uygulama ile sivilcelerinizi yok edebilirsiniz.

  Siyah Çay

  Siyah çayın içinde bulunan tanin maddesi iltihaplanmayı azaltır. Cildinizde sivilce oluşumu hissettiğinizde siyah çayı pamuk ile cildinize sürebilirsiniz.

  Süt Tedavisi

  Ilık su ve sütü eşit miktarda karıştırın. Pamukla cildinize uygulayın. 1 saat kadar beklettikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz.

  Sirke

  Saf elma sirkesi sivilceler üzerinde etkili bir maddedir. Antibakteriyel ve antiseptik özellikleri ile bakteri oluşumunu engeller. Hassas cilde sahi olan kişiler sirkeyi suyla inceltip kullanabilir. Pamuk ile günde birkaç kez uygulamanız gerekir.

  Karbonat ve Limon

  Büyük sivilce sorunu olan kişilerin uygulayabileceği etkili bir yöntemdir. 1 çay kaşığı karbonatı limon suyu ile karıştırın. Macun kıvamına gelen karışımı cildinize uygulayın ve 20 dakika beklettikten sonra yıkayın.

  Çay Ağacı Yağı


  Ciltteki fazla yağın azaltılmasını sağlar. Antiseptik özelliği ile cildin rahatlamasını sağlar ve bakteri oluşmasını engeller. Birkaç damla çay ağacı yağını cildinize uygulayıp bekletebilirsiniz.

  Bal

  Bal cilt yüzeyindeki ölü derileri temizler ve bakteri oluşumunu engeller. Sivilce çıkmakta olan bölgeye biraz bal uygulayın ve bekletin. Cildinizi ılık su ile temizleyebilirsiniz.

  Makaleyi Paylaş

  Hatice_92 bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!