Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Bebek Beşiği Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

dogru_besik_secimi.jpg
Doğum öncesi annelerin hazırlık sürecinde seçmekte zorlandıkları konulardan biri de bebek beşiğidir. Peki doğru bebek beşiği nasıl seçilir? Bebek...
Yazar Puanı:
3.5/5,
 1. Editor
  Hamilelik döneminde aileler yeni doğacak bebekleri için en iyisini seçmek isterler. Kullanışlı, bebeğin rahat edebileceği ve uzun dönem kullanılabilecek bebek beşiği nasıl olmalıdır? Özellikle ilk çocuğunuz için beşik seçiminde neler olması gerektiğiniz araştırıyorsanız, size ideal bebek beşiğinde olması gerekenleri sıraladık.
  bebek_besigi.jpg

  Kullanışlı ve Güvenli Bebek Beşiğinde Olması Gerekenler
  • Beşiğin üzerinde dönence yada oyalanması için süs varsa bebeğin uzanamayacağı kadar yüksekte olmalıdır.
  • Karyolanın yapısının ahşap ve kurşun içermeyen boya ile boyanmış olmasına dikkat edin.
  • Ayarlanabilir bebek beşiklerini tercih etmelisiniz. Bebeğiniz hızla büyüyeceği için oturmaya başladığında ayarlanabilir olması gerekiyor.
  • Karyolanın varsa parmaklıkları arasındaki boşluk bebeğin kolu, bacağı yada başının sıkışmasına engelleyecek aralıkta olmalıdır.
  • Kullanacağınız bebek beşiğin baş kısmında herhangi bir sallantıda başına obje yada aparat düşmeyecek şekilde tasarlanmış olmalıdır.
  • Karyolanın içine alacağınız yatağın bebek beşiği ile tam uyum sağlamasına dikkat etmelisiniz. Aralarda boşluk kalmamasına dikkat edin.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!