Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Bebeklerde Cilt Kuruluğunun Sebebi Nedir? Bebeklerde Cilt Sorunları

bebeklerde_cilt_sorunlari_bakimi_kuruluk_alerji.jpg
Bebeklerde cilt kuruluğu sorununun aşılması için muhakkak doğal yağlara bir göz atılması gerekmektedir. Bu süreç içerisinde bebeğinizin bu yapa...
Yazar Puanı:
4.5/5,
 1. Editor
  Bebeklerin ciltlerinde farklı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu süreç içerisinde sorunsuz bir biçimde bebeğinizi sağlığına geri kavuşturmak istiyorsanız sizin için yağlar olmazsa olmaz özelliktedir.

  Bebeklerde cilt kuruluğu sorununun aşılması için muhakkak doğal yağlara bir göz atılması gerekmektedir. Bu süreç içerisinde bebeğinizin bu yapa alerjik bir bünyesi olup olmadığını da kontrol etmelisiniz.

  Alerji Testi: Bebeğinize yapı uygulamadan önce sadece el bileğinin iç kısmına çok az bir oranda bu yağdan damlatabilirsiniz. Bu şekilde bebeğinizin vücudunda herhangi bir reaksiyon meydana gelirse, uygulamaktan vazgeçmelisiniz. Alerji testi uygulamadan bu tür doğal ürünleri kullanmamalısınız. Bebeklerde alerji sorununun büyük sağlık sorunlarına sebebiyet verebileceği de unutulmamalıdır.

  [​IMG]

  Bebeklerde Cilt Kuruluğunun Sebebi Nedir?

  Bebeklerde cilt sorunları denildiği zaman akla ilk olarak gelen kuruluğun sebebi bulunduğunuz yerin havası ya da bebeğinizin yeterince su içmemesi olabilir. Anne sütünden faydalanan bebeklerdense yeterince süt içmeme ihtimalini de göz önünde bulundurmalısınız.

  Bebeklerde d vitamini ve su faktörü cilt sağlığı ile direkt olarak ilişkilidir. Çocukların günün belirli saatlerinde dışarıya çıkması gerekmektedir. Tabi ki kontrolsüz bir biçimde değil. Koruyucu kremler ile cildini koruma altına aldıktan sonra güneşlenmeye başlamalısınız.

  Hem Gaz Sorununu Çözün Hem de Cildi Nemlendirin
  Acı elma yağı bebeklerde nasıl kullanılır sorusunun yanıtı gaz sorunu ile yakından ilişkilidir. Bebeklerin mide kısmının bu acı elma yağı ile ovulması gaz sorununun büyük ölçüde aşılmasını da beraberinde getirecektir. Aynı zamanda bebeğin cildinin de daha nemli bir hale getirecektir.

  Bebeğim Hangi Cilt Tipine Sahip? Bebek Cilt Tipi Nasıl Öğrenilir? Tıklayın !

  Yeni doğan bebekler için cilt bakımı için Tıklayın !

  Bebeklerde Sivrisinek Isırığı Nasıl Geçer? Tıklayın !

  Bebeklerde Tedavi Gerektiren Cilt Problemleri Tıklayın !

  Bebek gibi bir cilde sahip olmak için öneriler Tıklayın !

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!