Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Bebeklerde Grip Nezle Nasıl Geçer? Tedavisi

bebeklerde_girip_tedavisi_nasil_gecer.jpg
Akut solunum rahatsızlığı olarak bilinen grip, genellikle bahar ve kış aylarında hem yetişkinlerde hem de bebeklerde görülen bir rahatsızlıktır....
Yazar Puanı:
4.25/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
 1. Editor
  Bebeklerin bakım ve temizliği ihmal edilmemeli, düzenli ve steril şekilde yapılmalıdır. Çeşitli nedenlere bağlı olarak bebeklerde soğuk algınlığı veya grip oluşmuş ise mutlaka doktor muayenesi gereklidir. Enfeksiyon riskinin önlenmesi ya da var ise tedavisi mutlak gereklidir.

  Bebeklerde Grip
  Akut solunum rahatsızlığı olarak bilinen grip, genellikle bahar ve kış aylarında hem yetişkinlerde hem de bebeklerde görülen bir rahatsızlıktır. Grip, A, B ve c virüslerinden dolayı yaşanan bir hastalıktır.

  Bebeklerin bağışıklık sistemi henüz gelişmediği ve güçlenmediği için gribe karşı hassastırlar. Gribal virüslerin yayılması ise yine bağışıklık sistemiyle alakalıdır. Bebeklerde görülen grip genellikle B virüs çeşididir.

  [​IMG]

  Hem solunum yollarını hem de mide ve bağırsak sistemini etkiler. Genellikle öksürme, hapşurma, konuşma ya da bebekleri öpme ile bulaşır. Havada bulunan en minik damlalar ile kolay şekilde bulaşan virüs türüdür.

  Bebek ve çocuklarda grip ortalama olarak 1 hafta, yetişkinlerdeyse 5 gün sürer. Bebeklerde belirtileri; öksürük, aksırık, ses kısıklığı olarak gözlemlenir. Grip hastalığında bunlara ek olarak yorgunluk ve halsizlik, baş ağrıları, boyun ve bacak ağrıları görülür.

  Bebeklerde Grip Tedavisi
  Özellikle yenidoğan ve emen bebeklerde en iyi tedavi, anne sütüdür. Antikorlara sahip anne sütü, bebeğin bağışıklık sisteminin güçlenmesini ve hastalığa neden olan virüslerin yok edilmesinde etkilidir. 4 ayda itibaren ek gıda alan bebeklere bitki çayları verilebilir.

  Bebeklerde Öksürük Nasıl Geçer? Tıklayın !

  Çocuklarda Nezle Nasıl Geçer?

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!