Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak

Bir Erkek Neden Aldatır?

bir_erkek_neden_aldatir.jpg
Aldatılmak kavramı kadın ya da erkek fark etmeden yaşanabilecek en kötü tecrübelerden biridir. Bir erkek neden aldatır? Eşiniz ya da sevgiliniz...
Yazar Puanı:
3.75/5,
Kullanıcı Puanı:
4/5,
  1. Editor
    Aldatmanın birçok nedeni olabilir. Bazen ise bir anda ortaya çıkabilir. Beni neden aldattı? Hata bende miydi? diye kendinize sormadan önce bilmeniz gerekenler var.

Neden Aldatılırlar?

Birinin sizi aldatmış olmasından siz sorumlu olamazsınız. İlk olarak bunu kabul etmelisiniz. İlişkilerde hatalar karşılıklı olabilir ancak aldatmak tamamen aldatan tarafın sorumluluğundadır.

Yapılan araştırmalar aldatmanın en büyük nedenleri arasında yeni bir heyecan arama ya da farklı biri ile birlikte olma dürtüsünün yer aldığını gösteriyor.

Aynı anda iki farklı insanı sevebileceğini söyleyenlerin sayısı oldukça fazladır.

İlişkide yapılan bir hatadan sonra intikam almak için aldatan kişilerin sayısı az da olsa yapılan araştırmalarda ortaya çıkıyor.

Aldattıktan Sonra Ne Olur?

Birçok erkek aldattıktan sonra pişman olabilir ancak asıl tedirgin olunan konu eş ya da sevgililerinin bu durumu öğrenmesi ve terk etmesi olur.

Aldattıktan sonra bu durumu itiraf edenlerin sayısı çok azdır.

Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. atesduru
    nesska3487,
    Oruç tutma hikayesini bilirsiniz:))Bazı kişiler çevresine ben tutuyorum der ama gizli gizli yerler hep panik yapar ve tedirgin olurlar aslında Allah'ı kandıramadıklarını da bilirler.
    Ramazan bitsin diye dua ederler:)
    Nişanlın seni aldatıyorsa hayat ona zehir olacaktır eninde sonunda.
    Aldatanın aslında aldatılan olduğunu bildirmekte fayda var.
    İşin paronaya boyutuna getirilmeden daha fazla kişisel özgüvenle olumlu sonuçlandırılabileceğini düşünüyorum.
    Nişanlınızın kendisine saygısı olup olmadığını mutlaka analiz edin..
    Eğer kendine saygısı varsa size ve herkese saygısı vardır aldatma riski düşüktür.
  2. nesska3487
    bunu gercekten hıcbır zaman bılemeyecegım..
    ama sımdılık nısanlımın benı aldatmadıgına emınım :KK200:
  3. atesduru
    Aldatma kelimesinin TDK sözlüğündeki anlamlarından bazıları.''Beklenmedik bir davranışla yanıltmak Karşısındakinin dikkatsizliğinden, ilgisizliğinden yararlanarak onun üzerinden kazanç sağlamak Birine verilen sözü tutmamak Bir şeyin görünürdeki durumu o şeyin niteliği bakımından yanlış bir kanı vermek Ayartmak kötü yola sürüklemek, baştan çıkarmak, iğfal etmek Karı ve kocadan biri eşine sadakatsizlik etmek ihanet etmek...
    ALDATMAK ERDEMLİ BİR DAVRANIŞ OLAMAZ ama aldatmayı salt cinsellik olarak değerlendirmekte bu tanımlara haksızlık olur.İnsanların gururları kırıldığı için sadece cinsellikle ilgili aldatmadan SÖZ EDİLİYOR Oysa ocaklar söndüren çok ama çok çeşit aldatma var aldatan aslında aldanan taraftır dan yola çıkarak erkeklerin ''nedensiz aldatabilme potansiyelini hiç bir zaman göz ardı etmeyin.
    Sevgiyle kalın
  4. Legend1502
    "BİR ERKEK NEDEN ALDATIR" başlığında bir haksızlığın yattığını görüyorum. "BİR İNSAN NEDEN ALDATIR" bence daha doğru bir başlık olmalıydı diye düşüncelerimi dile getiriyorum. Nitekim bir insan "ALDATMA" fiilini tek başına işlemiyor yine bir "İNSAN" ile işliyor. Androfobi sahip insanlar üretiyoruz fikirlerimizle. Toplum içinde "İnsan" 'ları birleştirici düşünceler empoze edilmelidir. Ayrıştırıcı ve her iki cinsin bir birine düşman ve bir birlerine olan güvenlerinin ortadan kaldırıcı makalelerden uzak durmak gerek. İnsanlığa sevgiyi aşılamalıyız. Yeterince "İnsanlar İnsanlara" düşman zaten...
      gezengorenkiz ve koraks bunu beğendi.
  5. Legend1502
    Her şeyden önce şunu belirtmek isterim ki, yorumlarımda cinsiyet belirtmiyorum. "ALDATMA" 'nın cinsiyeti olmaz... "ALDATILAN" kimdir ? Bayan, Erkek ? bilemiyorum der gibisiniz! Turkish delightt rumuzla arkadaşım kimseye güvenemiyorum demişsin. Evet %100 ancak ve ancak ALLAH C.C ya güven olabilir. Nitekim imtihan dünyası inancımız gereği aramızda farklı görüş içinde olanlarda olabilir konuyu dağıtmak istemiyorum fazla. karşınızdakine en fazla %99,9 güvenin ki %0,01 hata şansı olsun. Kimse kusursuz değil diyoruz, hatalarımızın içinden çıkıyoruz ama karşımızda kusursuz arıyoruz. Eforumuzu "Güven" üzerine değilde, sevdiğimizi sevgimizle beslemenin yolları üzerinde sarf edersek daha güzel günler bizi görecektir inanıyorum. Fabric rumuzlu arkadaşım, meşrulaştırma yok ama anlıyorumki güzel bir edebiyat okuyorsun :) Şurada sadece insanların hayata ve eşlere bakış açısını biraz daha sadeleştirmek ve yanlış yerde kazı yapan arkadaşlara diyorumki; yanlış yeri kazıyorsunuz orası boş, gelin gücünüzü gerçek olan harita ile doğru yeri kazın. Sonra emeklerim boşa gitti düşüncesiyle hüsrana uğramayın. Tabelalar yönleri gösterir ama siz ben yolları kullanmam ferhatım dağları delerim kendi yolumu kendim açarım derseniz o da sizin şirinliğiniz...
      koraks bunu beğendi.
    1. fabric
      erkekler neden aldatır başlıklı makalenin altına aldatan belki de kadındır temasını kasmanıza gerek yok!
    2. Legend1502
      Aldatma tek taraflı olmayacağına göre aldatan hem kadın hem erkektir. Niçin bu kasılma ve tepki bir sebep bulamadım açıkçası. Gayet medeni ve özgür bir ülkede demokrasinin verdiği haklar içerisinde düşüncelerimi yazıya döküyorum. Rahatsızlık veriyor ise okumayınız, okuduysanız cevap vermeyiniz, verdiyseniz rahatsız etmeyiniz...
  6. burcugirl
    Ben aldatıldım, sevgilime hiç güvenemiyordum eski sevgilisini benim için bırakmış fakat haberim yoktu kızlar. Sonradan öğrendim başıma neler geldi şimdi beni başkasıyla aldatttı ne yapacağım bilmiyorum bende suçlumuyum?
    1. Legend1502
      O biraz doyumsuzluğa giriyor. Tamda bahsettiğim çürük gurupta ki insanlardan. Senin ne suçun olabilir, gayet saf temiz bir yürekle sevmişsin. İnsan pazarda alışveriş yaparken 2 kg domates dediğimizde pazarcı nasıl arkadan çürükleri dolduruyorsa poşete, insanlarda şimdi o kadar riyakar. İçin rahat olsun güzel yürekli "İNSAN"...
  7. Turkish Delight
    Aldatmayan erkek yok diye düşünüyorum ben ve kimseye güvenemiyorumbenim eşim yapmaz diyemiyorum toplum olarak nereye gidiyoruz ya.
  8. Legend1502
    Sadece erkekler aldatırmış gibi bir mesaj içeriği aldım. Olaya şu yönle bakın o zaman ? Aldatan her erkek sonuçta bu işi karşı cinsle yaptığına göre ! Bire bir yani sayı eşit. O halde !!! karakter kişiye yada sadece kadına ve erkeğe ait bir tamlama değildir. Her ne kadar "ALDATMA" kelimesinden uzak ama sebep, neden ve sonuç ilişkisi içerisinde bir birine bağlantılı sorunları satırlarımda dile getirmeye çalışsamda anlıyorumki ! yoruma cevap verenler sadece "ALDATMA" kelimesine takılıyorlar. O zaman şöylemi anlamalıyım. Yorum yapanlar evli yada bir ilişki içinde. Karşı tarafa olması gerektiği gibi değil, istediği gibi tavır takınıyor. Keskin cevaplar onun için bu kadar katı ve net... Bu şekildemi algılamalıyım ? Aldatmaktan kasıt sadece cinsel birliktelikmidir ? Karşı cinsle eşinle paylaşamadığın özelini paylaşmak onun yanında kendini iyi hissetmek nedir ?
      Turkish delightt bunu beğendi.
    1. fabric
      evli de değilim ilişkim de yok ama sanırım siz erkek üyesiniz, meşrulaştıracaksınız aldatmayı ha gayret az kaldı :)
      Legend1502 ve Turkish delightt bunu beğendi.
  9. praying angel
    karaktersiz olduğu adam olamadığı için aldatır kısa net !
      fabric bunu beğendi.
  10. Legend1502
    Tabiyki mantıklı bir açıklaması yoktur fakat aldatmadan çok başka sorunlara değinmeye çalıştım ben burada. Aldatma nedir biliyormusunuz ? Çıkmaza girmektir... Psikolojik çöküntüdür... Diyorumki ! iş o radde ye gelmesin. Gelmesin derken eşler bir birinin isteklerini karşılayabilsin. Burda karşılamak sadece cinsellik değil ! Anlayış, sevmek, sevilmek, önemsenmek, değerli olduğunu hissedebilmek, hissettirebilmek, Dokunurken bile içinin ürpermesinden bahsediyorum. Malesef her iki cinstede bu olmuyor flört dönemi hariç. Çözüm diyorum... Bir birini anlamaya çalışmak, feragat etmek, karşımızdakinin ruhunu okşamak zor değil diyorum. Aldatmak affedilir bir şey değil evet ama katil bile mahkemeye çıkınca niye yaptın diye soruyor hakim. Burdaki ince çizgiyi iyi anlamak gerekir...
      koraks bunu beğendi.
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.