Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Boşanmaya Neden Olan Evlilik Sorunları

bosanma_nedenleri_sebepleri_iliskiler.jpg
Evlendiğiniz insan ve eşiniz arasında büyük bir fark olduğunu düşünüyorsanız evliliğiniz için tehlike sinyalleri çalıyor olabilir. Boşanmaya neden...
Yazar Puanı:
3/5,
 1. Editor
  Evlendiğiniz insan ve eşiniz arasında büyük bir fark olduğunu düşünüyorsanız evliliğiniz için tehlike sinyalleri çalıyor olabilir. Boşanmaya neden olan evlilik sorunları ve en sık yaşanılan ayrılık nedenlerini sıraladık.

  Boşanmaya Neden Olan Evlilik Sorunları

  Evlendiğiniz insanla aranızdaki iletişim sorunları, kavgalar çekilmez bir hal almaya başladıysa evliliğinizin kurtarmak için son dönemleriniz olabilir. En sık karşılaşılan evlilik sorunlarını ve en çok yaşanılan boşanma nedenlerini hazırladık.

  bosanma_bahaneleri_Sebepleri_nedenleri_ayrilik.jpg

  Evlilikler Neden Bitiyor?

  Sadakatsizlik

  Evliliğinizde bu sorunu yaşıyorsanız ilk olarak kendi içinize affetmek ve affetmemek arasında bir karar vermelisiniz. Aldatılmada affetmek ya da affetmemenin tamamen sizin elinizde olduğunu unutmayın. Aklınızdan çıkarmamanız gereken konu ise evliliğin devam etmesi durumda bu şüphe ile başa çıkabilecek misiniz?

  İletişimsizlik

  Her çiftin birbirini anlamadığı dönemler ya da olaylar olabilir. Bu durumun uzun süre devam etmesi durumunda ise iki taraf birbiri için doğru insan olmadığını düşünmeye başlar ve ayrılık kaçınılmaz olabilir.

  Büyük Kavgalar

  Evinizde devam eden büyük kavgalar varsa o ortamda huzur bulmanız zorlaşacaktır. İki tarafın isteği ile kavgaya dönüşmeden bitirilen tartışmalar is evliliği kurtarmak için bir adım olabilir.

  Aşırı Kıskançlık

  Kıskançlık evliliklerde önemli sorunlardan biridir. Kadın ya da erkeğin eşinin hayatını zehir eden kıskançlıkları diğer taraf için çekilmez bir hal alabilir. Kıskançlık yapan taraf sizseniz bu düşüncenizin gerçeklik payını sakin bir şekilde araştırın.

  Aile Sorunları

  Evlendikten sonra eşinizin ailesi ile aranızdaki iletişim, gelin kaynana çatışmaları evlilikte sorunlara neden olabilir. Eşinizin ailesini sevmiyor olabilirsiniz ancak evliliğinizin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için saygı duymayı öğrenmelisiniz. Onun ailesinin size karşı olan yanlış davranışları konusunda eşinizle konuşmalısınız.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. Gezecek
  Eşinizle ailesinin yanlışlarını konuşamıyorsunuz ve her defasında sus dinlemek istemiyorum.kabahat hep sende haddin değil onlarla ilgili konuşmak gibi sözler duyuyorsan nasıl iletişim kuracaksın. Her defasında konuşmaya çalışınca ya sinirlenip bağırıp susturuyor veya çekip gidiyorsa sonuç hep evde gözü yaşlı yalnız bir anne...
   ebosver ve Sugargirl0104 bunu beğendi.