Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Boyadan yıpranan saçlara selefon saç tedavisi

selefon_sac_bakimi.jpg
Saçınızı iyileştirmek selofon saç tedavisi işlemini duydunuz mu? Saçlara parlaklık katar. Saçı nemledirerek kuruması engeller. Saçınızın daha...
Yazar Puanı:
3.75/5,
Kullanıcı Puanı:
3/5,
 1. Editor
  Günümüzde saçlara uygulanan bakımların etkisi oldukça fazladır. Doğal içerikli olmayan ürünlerin uzun süreli kullanımında ise saçın doğal yağ dengesi bozulabilir. Nem dengesini kaybetmeye başlayan saçlar için ise canlılığını ve parlaklığını geri kazanabilmesi için selefon saç tedavisi yaptırabilirsiniz.

  Selefon saç tedavisi, saçlarınızı yumuşatan ve ayrıca kuru saçlara parlaklık katan kimyasal bir işlemdir. Kıvırcık saçlarınız varsa, bu saç dökülmesini kontrol etmek ve saç dokusunu değiştirmek için de bu selofan saç bakımı uygulanabilir. Saç boyası gibi pigment içermeyen bir işlemdir ve bu nedenle tedavi tamamen saç yüzeyine uygulanmış olur.
  selefon_sac_tedavisi.jpg
  Bu işlemi isterseniz profesyonel yardım alarak güzellik merkezlerinde uygulatabilir istersenizde evinizde kendiniz yapabilirsiniz. Selefon saç tedavisini evinizde uygularken, saçınızı şampuanla düzgün bir şekilde yıkamanız ve ıslak saçların üzerine selofan uygulamanız ve en az 30 dakika boyunca muhafaza etmeniz gerekir. Saçınızın nemi daha fazla alabilmesi için dışarıdan hafifçe kurutma makinası ile sıcaklık verebilirsiniz.

  Selefon işlemleri yarı kalıcı boya olarak bilinir. Ortalama 8 -12 yıkamanın sonunda saçınız eski rengine dönmüş olur. Uzun yıllar boya işlemi yaptıran ve saçlarında ciddi hasar oluşmuş kadınlar bu işlemi tercih edebilir.

  Makaleyi Paylaş

  msf2407 bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. Esse13
  bilmem kii daa neler çıkaracaklar. sanki bütün herşeyi öpücükle alıyoz.