Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Bu Belirtiler Varsa Alerjiniz Olabilir

alerji_belirtileri.jpg
Alerji toplumun önemli bir kısmının yaşadığı bir sağlık sorunudur. Birçok kişi alerjisinin olduğunun farkında olmaz. Bu belirtiler varsa alerjiniz...
Yazar Puanı:
3/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
 1. Editor
  Alerjik reaksiyonların tedavileri yapılmazsa ya da neden olan etken bulunmazsa ilerleyen dönemlerde ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. En belirgin alerji belirtilerini sizin için hazırladık. Sizde de bu belirtiler varsa doktora gidip ayrıntılı bir alerji testi yaptırmanız gerekir. Alerjinin kesin çözümü neden olan etkeni bulmak ve yaşam şartlarında değişiklik yapılmasıdır.

  Öksürük ya da Hapşırma

  Grip ya da nezle olmadığınız zamanda burun akıntısı, öksürme ve hapşırma problemi yaşıyorsanız bu bir alerji belirtisi sayılabilir.

  Deri Döküntüsü

  Sinek ısırığı gibi kaşınan ve sizi rahatsız eden deri döküntüleri herhangi bir maddeye karşı alerjiniz olduğu anlamına gelir. Bu kaşıntılar dayanılmaz bir hal aldığında kaşıyıp yara haline getirmemek için en kısa zamanda doktora gidin.

  Kaşıntılı ya da Şişen Göz Kapakları

  En yaygın alerjik reaksiyonlardan biri kaşıntılı ve sulu gözlerdir. Bu belirti çoğunlukla polen veya hayvan tüyü ile temasa girdiğinde ortaya çıkar.

  Bu belirtiler varsa doktora başvurmalısınız. Son dönemde tükettiğiniz gıdaları da doktorunuzla paylaşmanız gerektiği için doktor ziyaretinden önce neler tükettiğinizi not edebilirsiniz.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!