Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Bu hastalıkların en önemli belirtisi ödem!

kalp_hastaliklari.jpg
Ödem, vücutta önemsenmeyen hastalık belirtilerinden biridir. Bu hastalıkların en önemli belirtisi ödem! İşte ödem belirtisini dikkate almanızı...
Yazar Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Ödem vücutta fazla sıvı birikmesi sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Halk arasında şiddetli olmadığı durumlarda önemsenmez. Ödem birçok ciddi hastalığın ilk belirtileri arasında yer alabilir. Sizin için o hastalıkları sıraladık.

  alerji.jpg

  Alerji

  Ödeme şişlik ve kaşıntı eşlik ediyorsa bu önemli bir alerji belirtisidir. Bazı alerjilere kısa süre içerisinde müdahale gerektiğini unutmayın.

  hormon.jpg

  Hormonel Sorunlar

  Hormonel dengesizlikler vücutta ödem oluşmasına neden olabilir. Kilo almışsınız gibi hissetme, karın ve bacaklarda şişlik hormonel ödemin en önemli belirtisidir.

  bobrek_hastaligi.jpg

  Böbrek Hastalıkları

  Sabah uyandığınızda yüz bölgesinde oluşan ödem böbrek hastalıklarının habercisi olabilir. Buna ek olarak idrar renginde değişiklik ve bel bölgesinde ağrılarınız varsa doktora başvurmalısınız.

  kalp_hastaliklari.jpg

  Kalp Hastalıkları

  Bacaklar ve karın şişmesi göğüste ağrı, yorgunluk, nefes darlığı ve ödem kalp rahatsızlıklarının en önemli belirtileri arasında yer alır.

  Dehidrasyon

  Dehidrasyonun ilk aşamasında, vücudunuz daha sonra sıvı biriktirmeye başlar. Ayak bilekleriniz, bilekleriniz ve göbeğinizin alt kısmı şişebilir. Günlük olarak 2.5 litre su içebilirsiniz. Kahve ve gazlı içecek tüketimini azaltmanızda fayda olacaktır.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!