Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Bu Makyaj Hatalarını Sakın Yapmayın

cok_fazla_kapatici_uygulamak.jpg
Makyajın amacı cildi daha genç ve canlı göstermektir. Bu makyaj hatalarını sakın yapmayın. Yaşlı gösteren makyaj hataları nelerdir? sizin için...
Yazar Puanı:
5/5,
Kullanıcı Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Makyaj, daha genç ve güzel görünmek için uygulanan bir işlemdir. Yanlış makyaj uygulamaları ise kendi yaşınızdan daha büyük ve yüz kusurlarını ortaya çıkarmanıza neden olabilir. İşte kaçınmanız gereken o makyaj hataları burada.

  cok_fazla_kapatici_uygulamak.jpg

  Çok Fazla Kapatıcı Uygulamak

  Kusursuz bir mat efekti yaratmak için kullanılan kapatıcıyı doğru seçmelisiniz. Yanlış rengi seçip çok kalın bir kapatıcı uygularsanız, kırışıklarınızı vurgulamanıza ve yüzünüzün daha yaşlı görünmesine neden olursunuz.

  alt_kirpik_maskara.jpg

  Alt Kirpiklere Maskara Uygulamak

  Maskara kullanarak kirpikleri boyayın ve gözlerin kenarlarını vurgulayın, bakışlarınıza ifade verebilirsiniz. Öte yandan, kirpiklerinize çok fazla maskara uygulamak dikkatleri göz çevresindeki kırışıklıklara çeker.

  ruj_tonu_secme.jpg

  Yanlış Ruj Tonu

  Sezonu moda renklerini denemek isteyebilirsiniz ancak size yakışacağından emin olmalısınız. Ten ve dudak renginize uygun tondaki rujları tercih edin.

  goz_fari.jpg

  Koyu Göz Farını Yanlış Uygulamak

  Koyu göz farının dikkatli uygulanması gerekir. Gözlerini büyütebilirsiniz ancak kenarlardaki fazlalıkları mutlaka temizlemelisiniz.

  goz_kalemi.jpg

  Gözün İçine Göz Kalemi Kullanmak

  Gözlerinizin daha küçük ve soluk görünmesine neden olabilir. Sizi yaşlı gösterebilecek bir etki yaratır.

  allik_kullanimi.jpg

  Fazla Allık Kullanımı

  Yanaklarınızda kendi ten renginize uygun olan bir allık seçmelisiniz. Kaliteli bir allık fırçası kullanmalısınız. Fazla allık kullanmak hoş olmayan bir görüntü yaratır.

  kaslari_fazla_vurgulamak.jpg

  Kaşları Fazla Vurgulamak

  Kaşlarınızın doğal halinin dışında kaş boyasında aşırıya kaçmamalısınız. Daha sert ve yaşlı bir ifadeye neden olabilir.

  makyaj_hatalari.jpg

  Göz Altını Kapatmak

  Sağlıklı ve canlı görünen bir cilde sahip olabilmek için göz altındaki morlukları tamamen kapatmalısınız. Bu tüm makyajın güzelliğinin tamamlayıcı olacaktır.

  dudak_kalemi_makyaj_hatasi.jpg

  Dudak Kalemi Kullanımı

  Çok belirgin olan dudak kalemleri eskide kalmış bir modadır. Doğallığa dönüşün döneminde şeffaf dudak kalemleri ile rujunuzu sabitleyebilirsiniz.

  makyaj_hatasi.jpg

  Pudra Kullanımı

  Pudra fazla yağı alan ve cildi mat gösteren bir üründür. Cildinizde fazla pudra kullanımı ise ifadesizliğe ve donuk bir görüntüye neden olabilir.

  Makaleyi Paylaş

  slnkhrmn008, mimsiar, Ausencia ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. biriiicik
  Yeni makyaj yapmaya baslayanlar icin egitici olmus
 2. ezgisoylu
  Çok faydalı bir içerik olmuş