Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Çabuk Kızaran Cildi Yatıştırma Yöntemleri

cilt_kizarikligi_gecirme.jpg
Hassas ve kırmızı cilt sorunu genellikle beyaz tenli kişilerde ortaya çıkar. Çabuk kızaran cildi yatıştırma yöntemleri nelerdir? Kızarık görüntüyü...
Yazar Puanı:
3.75/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
 1. Editor
  Hassas ve kırmızı cilt sorunu genellikle beyaz tenli kişilerde ortaya çıkar. Çabuk kızaran cildi yatıştırma yöntemleri nelerdir? Kızarık görüntüyü engellemek ve cilt rengini eşitlemek için nelere dikkat edilmesi gerekir?

  Kırmızı cilt sorunu cildin ince tabakası ve hassaslaşma probleminden kaynaklanır. Dokunduğunuzda ya da çevre şartlarına bağlı olarak aniden kızaran cilde doğru bakımların günlük olarak uygulanması gerekir. Cildi korumak ise bakımın ilk adımı olacaktır.

  kirmizi_cilt_kizaran.jpg

  Kırmızı Cilt Nasıl Yatıştırılır?

  Güneşi Engelleyin

  Güneş en önemli D vitamini kaynaklarından biridir ancak yüzünüzü güneşten korumak cilt sağlığınızın ilk adımı olacaktır. Yüzünüz ve göz çevresi için üretilen yüksek koruma sağlayan güneş kremlerini tüm mevsimlerde kullanmalısınız. Hassas ve çabuk kızaran cildiniz için paraben ve parfüm içermeyen güneş koruyucuları tercih edin. Organik içerikli ürünler kullanın.

  Uygun Nemlendirici

  Cildi korumanın ikinci adımı nemlendirmedir. Kızaran ciltlere özel nemlendirici kremleri kullanmalısınız. Günde iki defa nemlendiricinizi tekrarlayın. Dışarıya çıkmadan en az 30 dakika önce nemlendiricinizi uygulayın. Göz çevresi için özel olarak üretilen ürünleri tercih edin.

  Cilt Temizleme

  Cildinizi çok sıcak su ile kesinlikle yıkamayın. Ilık ya da soğuk su kullanın.

  Cilt yapısını bozan temizleyici ürünlerden uzak durun. Sabun kullanmayın.

  Kumaş havlu ya da yumuşak peçeteler ile cildinizi kurulayın.

  Büyük taneli peelingler kullanmayın.

  Cildinize devamlı dokunmayın.

  Yatıştırıcı Maske Kullanın

  Hassas ciltler için üretilen sakinleştirme ve rengi eşitleme özelliği bulunan yatıştırıcı maskeleri haftada bir defa tekrarlayın.

  Makyaj Ürünlerini İyi Seçin


  Cilt ürünlerini tam yüz tipinize uygun olarak seçin. Aşırı kuruma ya da yağlandırma özelliği bulunan fondöten ve kapatıcılardan uzak durun. Yeşil alt tona sahip ürünler ciltteki kızarıklığı dengelemenize yardımcı olabilir.

  Nötrleyici Makyaj Yapın


  Kırmızı ve renk eşitsizliği olan cildiniz için dengeleyici makyaj paletlerinden yardım alın. Kırmızı ya da pembeyi dengelemek için yeşil rengi, göz altı morlukları için sarı rengi, göz çevresindeki mavi halkalar için turuncu rengi tercih edebilirsiniz. Bu renkleri makyaj süngeri ile iyi bir şekilde dağıtmayı unutmayın. Sonrasında fondöten uygulamasına geçebilirsiniz.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. deliseda
  buzla ovmakda iyi geliyo kızlar
 2. praying angel
  sorunlarımdan bitanesi soğuk suyla yıkamak ve bastırmadan yıkamak çok önemli bildiğin yanaklarını ateş alıyo gibi bi his hoş değil yani .