Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Çalışan kadınlar için pratik ev temizliği sırları

basit_ev_temizligi.jpg
Ev temizliğine kısıtlı zaman ayırmak zorunda olan çalışan kadınlar için pratik ev temizliği sırları hazırladık. Kısa sürede yapabileceğiniz...
Yazar Puanı:
3.75/5,
 1. Editor
  İşten yorgun olarak geldiğiniz günlerde sizi bekleyen ev işleri can sıkıcı olabilir. Ev temizliğini programlı hale getirerek ve doğru yöntemleri uygulayarak bu işleri basit bir şekilde bitirebilirsiniz. Evin her zaman temiz ve düzenli kalmasını istiyorsanız hangi gün hangi işlerin yapılması gerektiğini programlamak ilk adım olabilir.

  Basit Ev Temizliği Sırları

  Evinizde işlerinizi basitleştirecek tüm malzemelerin olmasına özen gösterin. Örneğin cam için özel temizleme bezleri ile işinizin kolaylaşacağını unutmayın.

  Hangi gün için hangi işin yapılması gerektiğini önceden belirleyin. Kararsız kalıp birçok işe başlamak temizliğin yarım kalmasına neden olabilir.

  Temizliği sıra ile yapmak evin dağılmasını engeller. Toplayın, süpürün ve silin.

  Ütü ve derin temizlik için gün belirleyin. İşe giderken sabah ütü yapmak zorunda kalmamış olursunuz.

  Evde aileniz ya da ev arkadaşınız ile yaşıyorsanız onlara da görev verebilirsiniz. Böylece birlikte geçirebilmek için daha fazla zamanınız kalacağını anlatın.

  Ayrıntılı temizlik için haftanın bir gününü belirleyin. O gün içerisinde çamaşır ve bulaşık makinasını aynı anda çalıştırmak işlerin hızla bitmesine yardımcı olabilir.

  Çamaşırları hafif nemli bir şekilde ütülediğinizde işiniz daha hızlı bitmiş olur.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!